Reklama

Reklama

Dinosaurové

(seriál)
  • USA Dinosaurs
Komedie / Rodinný
USA, (1991–1994), 25 h 54 min (Minutáž: 22–24 min)

Hrají:

Stuart Pankin, Jessica Walter, Sally Struthers, Sam McMurray, Christopher Meloni, Ken Hudson Campbell, Julia Louis-Dreyfus, Pat Crawford Brown (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(65)

Obsahy(1)

Seriál vypráví o životě rodiny dinosaurů, kteří žijí v moderní době. Mají lednici, pračku, televizi a další veškeré moderní věci. Narozdíl od lidí žili tito dinosauři v jeskyních a jako svého domácího mazlíčka měli většinou divoká zvířata. V tomto seriálu je děj zaměřen na rodinu Sinclairu a jejich společný život. Earl Sinclair je hlava rodiny. Pracuje jako dřevorubec a jeho žena Fran se stará o domácnost. Mají spolu tři děti. Dva syny a jednu dceru. Společně prožívají různá dobrodružství každodeního života... (duklak2)

(více)

Recenze (159)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Domluvy a prosby rodičů nikoliv, ale tento vynikající seriál nás coby přidrzlé pubescenty donutil zahodit cigarety, flašky od piva a levného alkoholu a v podvečer (ano v podvečer, nikoliv pozdě v noci) mazat domů před telku. Máma si ťukala na čelo, jestli jsem se prý nezbláznil. Ten seriál byl prostě parádní se spoustou nestárnoucích až kultovních hlášek - kámoš jednou vytasil hlášku "Nejsi táta" na svého fotra, jenže nevěděl, že otec má v sobě pár piv, alkoholem ovíněný mozek zapochyboval o otcovství a kámoš málem přišel o dva zuby. Seriálový kult! ()

Epikuro 

všechny recenze uživatele

Dinosaurové s velkým nadhledem nastavují zrcadlo americké společnosti přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Jde o inteligentní, lehký a svěží humor, který již má co dát i našemu divákovi, jelikož i u nás jsme si prožili svou vlnu amerikanizace, a snad i proto by mnohé narážky z tohoto seriálu byly pro českého diváka aktuálnější než v době kdy byl na Nově vysílán. Seriál tímto způsobem s sebou nese riziko, že divák začne přemýšlet, což není v zájmu reklamního průmyslu, takže další reprízy hned tak neočekávám, a to narozdíl od mnohých Reno Reinsů a kriminálek ze všech koutů USA či genderových sexuálních propagand typu L WORLD a Sex ve měste. Seriál umí zaujmout, nebere si servítky a i po letech si velká většina diváků něco ze seriálu s velkou dávkou nostalgie vybaví, což je známka i dobrého řemesla. Za mě i bez nostalgie pět hvězd. ()

Reklama

Kivis 

všechny recenze uživatele

Víc než kvalitní kulisa mého pokročilejšího dětství. Dinosaurové nikdy nepřešli do role seriálu, na který bych spěchal domů, který bych hltal a uzpůsoboval mu svůj program. Ale rozhodně nenudili. A znělka je kultovní. Hlášku "Zlato, jsem doma" používám dodnes, a to zajišťuje tomuhle seriálu z mého pohledu nesmrtelnost. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

"Nejsi máma!" "Ještěěěěě!" a podobné hlášky si už navždy budu pamatovat. Seriál o dinosauří rodince, který jsem sledoval už jako dítě a na který dodnes nedám dopustit. Nejlepší byly díly s důkazem, že Země je kulaté či ty, ve kterých hlavní roli hrál Malej (orig. baby) a jeho hlášky a mlácení tatínka. Prostě Krok za Krokem či Ženatý se závazky na pravěký způsob. A ještě hláška za všechny: "Zlato, jsem doma!" ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele

V prvním okamžiku jsem si řekl: "Nostalgie!" ... ale už po prvním díle mi došlo, že o nostalgii jde mluvit jen z malé části. Naposledy jsem na to koukal jako malý, hodně malý kluk a je mi naprosto jasné, proč jsem to tenkrát vnímal jinak. Většina vtípků je v tomhle na první pohled dětském seriálu totiž situována na dospělého diváka. Dvojsmysly, které pochopí jen "dospělák" tu jsou na každém rohu v denním pořádku! Tenhle seriál mě zabavil jako děcko a donutil shlédnout všechny díly i jako dospěláka. A rozhodně jsem se u toho nenudil. Tohle dílo je skutečně otevřeno všem věkovým kategoriím. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (9)

  • Mnoho jmen hlavních postav odkazuje na ropný a petrochemický průmysl. Příjmení Sinclair na Sinclair Oil Corporation, která má v logu apatosaura, syn a otec Robert a Earl na Roberta Earla Holdinga, který  vlastnil Sinclair Oil Corporation, B. P. Richfield na společnost BP a Richfield Oil Corporation, kdy Atlantic Richfield Company prodala část akvizic společnosti BP, Ethyl Phillips pak na ethylen a Phillips Petroleum Company a její zakladatelé Phillipsovi a Roy Hess na Hess Corporation a Hessův zákon v chemii. (Drom)
  • V 5. epizodě 1. série je možné na stěně Robbieho pokoje vidět plakát ke komiksu „Teenage Mutant Ninja Cavemen“, který je parodií na znáný komiks „Želví Nindžové“. (Ištván87)
  • V seriálu je možné zaznamenat několik podobností se seriálem Simpsonovi (od r. 1989). Earl je tlustý a pracuje s dvojicí přátel, stejně jako Homer s Lennym a Carlem. Jejich šéf je zlý, podobně jako Pan Burns. Earlova źena Fran i Marge Simpsonová jsou ženami v domácnosti. Do rodinny patří v obou případech ještě dvojice dětí, chodících do školy, a nejmladším členem rodiny je ještě miminko. (TwoFace)

Reklama

Reklama