Reklama

Reklama

Absťák

(seriál)
Trailer 2

VOD (1)

Epizody(8)

Seriál Dopesick skúma, ako jedna firma zapríčinila najhoršiu liekovú epidémiu v americkej histórii. Divákov zavedie do epicentra amerického boja so závislosťou od opiátov, od zasadacích miestností veľkých farmaceutických spoločností, cez zúfalú banícku komunitu vo Virgínii až po chodby protidrogového úradu. Navzdory všetkým prekážkam sa hrdinovia predstavia na napínavej a vzrušujúcej ceste za likvidáciou zbabelých korporátnych síl a ich spojencov, ktorí sú zodpovední za túto celoštátnu krízu. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (39)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Opioidová krize v Americe aneb vše, co jste o ní kdy potřebovali vědět, hezky na jednom místě. Těch osm epizod z vás vysaje veškerý optimismus pro lidstvo, několikrát vás nasere, jak je něco takového sakra vůbec možné, zhnusí tím nepřeberným množstvím cynické byrokracie, a dojme, když se čas od času přece jen objeví lidé, kterým ty věci nebyly a nejsou fuk. Keaton vynikající, Stuhlbarg ďábelskej, Poulter pořád strašně nesympatickej a Kaitlyn Dever prostě zlatíčko. První díl od Barryho Levinsona je navíc tak mistrovsky natočenej, že se člověk stane závislým někdy ve druhé minutě a už to pak nedokáže dát z ruky. 9,5/10 Viděno na Disney+. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Možná jste viděli seriál Painkiller - Zabiják bolesti, je to hodně hodně podobný, společný jmenovatel je OxyContin, ale Absťáku jsem dala 5*, protože jde ještě víc do hloubky a jsou tu vynikající herci v čele s Michaelem Keatonem. Tahle verze je zkrátka nějak účinnější. Bolestnější.  Firmu, na kterou si léta nebyl schopen nikdo došlápnout, začnete nenávidět a ještě víc společnost, ve které to tak daleko může zajít. ()

Reklama

BoXBe 

všechny recenze uživatele

Možná ne tak osobitý, ale rozhodně excelentně natočený, ale taky nebetyčně nasírací seriál o amerických větrných mlýnech a jednom velkém, do jisté míry (z hlediska přirozenosti lidských slabostí) nekončícím průseru. O tomhle případu si divák chce zjistit něco víc. A kam vejde, tam narazí vedle informativního článku na linku důvěry. Fakt hnus. Michael Stuhrbarg hraje záporáka jako z Bonda. Strongův scénář a Levinsonova režie mě příjemně překvapuje minimem vaty a řadou velmi silných momentů, včetně spěšného prolínání časových rovin, na které jsem si chvíli musel zvykat, ale časem velmi ocenil. Někdo dostal slušný rozpočet, aby na tohle svinstvo upozornil. A dobře, že tak. Díky za to. Skvělý podcast o vzniku seriálu a problému s opioidy s tvůrci: Dopesick: An Empire Podcast on Spotify ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Kdybych si měl vybrat, kterou sérii zpracovávající téma okolo Purdue pharma a Oxycontinu, rozhodně bych doporučil tuhle. Ne snad že by konkurenční Painkiller nebyl funkční, ale Dopesick je přeci jen ještě o level výš a celý ten průser se závislostí na prášcích tady na diváka dopadne ve vší své zrůdnosti. Hlavně ty části zaměřující se na osudy konkrétních postav jsou dost silné a ukazují jak relativně jednoduché je do něčeho podobného spadnout. Vlastně stačí jen úraz a věřit doktorovi…80% ()

geklon 

všechny recenze uživatele

Krom debilního plakátu, který evokuje nějakou připitomělou doktorskou ságu z postapo prostředí se jedná o bilančně dobře zkonstruovanou výpověď, takovéto doku drama s fantastickým režijním vedením, hvězdným obsazením a s tím spojené herecké výkony. Za mě dost dobře strávených osm a půl hodiny. Takže dobrou, ještě před tím, než na spaní dáte nějaké to sedativum. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Finnix (Michael Keaton) v jednej scéne povie, že pochádza z malého mestečka na juhozápade Pensylvánie. Keaton pochádza z mestečka Coraopolis na juhozápade PN. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej seriálu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Virgínia, predovšetkým v meste Richmond a Clifton Forge. Točilo sa od decembra 2020 do mája 2021. (Real Tom Hardy)
  • Peter Sarsgaard v rámci prípravy na svoju rolu strávil mnoho času s miestnou políciou v Daytone, štát Ohio, kde s nimi pravidelne chodieval na výjazdy a zásahy a mnoho času trávil konverzáciami s ľuďmi závislými od opioidov. Taktiež navštevoval väznice, kde sledoval ich abstinenčné príznaky. Uviedol, že táto skúsenosť mu dodala veľkú dávku empatie a porozumenia pre týchto ľudí. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Reklama

Reklama