Šťastně až do smrti

všechny plakáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

Arsenal83

Konečne niečo na Netflixe bez zbytočnej propagandy a idiotizmu. Veľmi dobrý thriller s niekoľkými zvratmi, viacerými vrstvami a divákovi môže len vadiť taký neistý záver. Ale inak po celý čas veľmi pútavá zápletka a nie je vôbec isté, ako sa to vyvinie. Nájde sa tu aj zopár dosť napínavých scén, celkovo to asi vyhrala pasáž so zápalkami. ()

Fr

„LÁSKA ZABÍJÍ…“   Příběh z manželskýho života… Je parádní, jak si s náma tvůrci hrajou. Dělaj jakože je všechno jasný… a pak hoděj zvrat a všechno chytá jinej level. A kecal bych, kdybych napsal, že nejsem napnutej a zvědavej, jak tohle všechno dopadne. Na závěr jen konstatování – aby na Netflix přibylo něco pořádnýho, musí to udělat Dánové.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2017 napsala Anna Ekberg, neznám.  2.) Přemejšlím, jak stmelit manželství.  ///  Thx za titule „Veronika Šnyrychová“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

bigjames

Škoda, že se (zejména ve finále) už na logiku příliš nehledělo, ale mimo to je Kærlighed for voksne zdařilým krimi thrillerem s poměrně působivými hereckými výkony a místy i trochu mrazivou atmosférou. Další z moha důkazů, že Netflix produkuje dostatek kvalitního originálního obsahu, jen je potřeba trochu hledat a nespokojit se se zkurvenou TOP 10 v ČR. ()

EvilPhoEniX

Netflix překvapil slušným Dánským Thrillerem o nevěře. Film začíná jako klasický Drama/Thriller o manželském páru, kde vše zdá se být v pořádku, dokud manželka nezačne manžela podezírat z nevěry a samozřejmě manžel milenku má. Líbí se mi, že se to nechová jako klasický Thriller o nevěře, ale rozplétá daleko větší a zajímavější mysterium, díky kterému je film patřičně dost nepředvídatelný. Je zajímavé jakým směrem se film nakonec začne ubírat a ten vyloženě první zvrat dokáže správně šokovat ( ty nadcházející potěší taktéž). Dá se říct, že funguje i atmosféra a napětí, dojde i na menší krimi vyšetřování a docela inteligentní rozhodnutí manželky. Díky hravému scénaři, slušným hercům a fajn atmosféře je z toho poctivá žánrovka, která by neměla nikoho urazit, naopak většinu dokáže potěšit. I přes pomalejší tempo mě to velmi bavilo. 7/10. ()

castor

Na severský thriller to je místy zatraceně (nechtěně) úsměvné. Dar Salim (hrál třeba v druhé sérii výtečného Mostu) má úspěšnou stavební firmu, luxusní dům uprostřed přírody a s manželkou se mu podařilo zvládnout vážné zdravotní trable dospívajícího syna. Ovšem manželce táhne na padesát, zatímco okolo něj se motá mladá atraktivní kolegyně. Jeho drahá je nicméně zatvrzelý beran a nehodlá přihlížet tomu, jak se jí rodinný život sype pod rukama. „Přežije“ tragédii při svém každodenním běžeckém rituálu a jakmile je svědkem radovánek svého muže (při firemním večírku – jako vážně?), začne vytahovat kostlivce ze společné minulosti. Žádná mrazivost nebo propracovanost scénáře jako u zmiňovaného Mostu či u případů kriminálního oddělení Q. Ačkoliv zejména v první polovině několik momentů opravdu hodně skřípe, s přibývajícími minutami diváka začne zajímat, co se stane v následující scéně. Ovšem jakmile se dostaneme na určitý vrchol napětí, přijde zase nějaký nepřirozený „úder“ a tvůrci znovu ztratí půdu pod nohama. Policie mimo. ()

• První originální film Netflixu z Dánska. (Axarus)
  • Pouhé umytí dodávky, jak vidíme ve filmu, by ve skutečnosti neodstranilo stopy poškození karoserie. (Johnny.ARN)