Nadějný hudební skladatel, který má třicítku na krku, řeší milostné vztahy, přátelství i strasti života umělce v New Yorku. (Netflix)

drake31

Jonathan Larson je legendou, a Lin-Manuel Miranda mu svojim režisérskym debutom dal prekrásnu poctu, ako aj Broadwayu a muzikálom ako takým - Sunday bol pre muzikálových fanúšikov to čo bol "Avengers... assemble" pre fanúšikov MCU, a mám pocit, že to nepreháňam ani v najmenšom. Andrew Garfield je skvelý ako JL, a naproste ma uchvátil jeho stvárnením, a všetky nominácie budú naplno zaslúžené; Robin de Jesus vo vedľajšej úlohe takisto skvelý, a to ako ma zaujal v minuloročnom The Boys in the Band, tak aj tento rok pokračuje, a ja stávam veľkým fanúšikom. Tick, Tick... Boom! je filmom o nádejach, snoch a ich realizácii, o tej neľahkej ceste na ktorú sa mnohý tvorcovia vydajú, ako aj mnohokrát pokrútených ideáloch či prioritách, je o láske, sklamaní, živote, smrti, existenciálnych krízach, o radosti a smútku, o priateľstve, o tom čo v živote záleží - mnohé sa ma dotýka priamo, pohladí pri srdci, ako aj zasmúti. Aj napriek tomu, že mi niečo málo chýbalo, možno tá správna nálada, tak sa k filmu určite s radosťou vrátim, určite k tej spomínanej scéne Sunday, a piesne mi budú v hlave víriť po veľmi dlhú dobu... no nateraz 4.5* ()

silentname

Tak po mojej dovolenke je konečne čas, aby som si dobehol resty a popísal komentáre k filmom a seriálom, ktoré som mal možnosť vidieť, ale akosi som nemal čas a tak trošku ani náladu komentovať. Ale je treba to dobehnúť. Takže poďme na to. Na "tick, tick...BOOM! som pôvodne ešte chcel stihnúť vidieť minulý rok, no na film už na koniec akosi neostal čas a tak som si ho konečne zhliadol až v júni 2022. Ale čakať sa niekedy oplatí. Klobúk dole pred Andrewom Garfieldom, ktorý to odohral absolútne bravúrne a musím uznať, že dal Jonathana Larsona skutočnú dušu. Plus je treba povedať, že je to veľmi zaujímavý príbeh. O človeku, ktorý celý život sníval o tom, že spracuje svoje jedno veľké dielo a ešte predtým ako dovŕši 30 rokov o ňom bude svet vedieť. Je ohromné vidieť ako sa v jeho ponímaní bežné veci dokážu dostať do hudobného podania, atmosféra filmu je skvelá, má niekoľko vizuálne nádherných momentov a keď je potrebné, aby dokázal emocionálne chytiť, tak funguje. Primárne vďaka postávam. No napriek tomu si myslím, že akosi všetko ostatné vo filme je trošku v úrovni okey. Nebyť Garfielda, tak film by určite nemal takú silu aok vďaka jeho výkonu dostal. Netvrdím, že sú ostatní zlí, no akosi nedokážu na obrazovku priniesť tú rovnakú dávku života a úprimnosti ako to dokázal Garfiel. Takže on je práve ten skutočný highlight. Spolu s režisérom a autorom hudby Linom Manuelom Miranda. Neviem či je to film pre každého, ale môžem povedať, že mňa rozhodne zaujal. Hodnotenie: B+ ()

pepo

Po vynikajúcom úvode tomu až príliš často padá reťaz. No keď sa ju podarí nahodiť, je to paráda (scéna rozchodu je skvostná). Trochu problém som mal s postavami a ich vzťahmi, pretože ma vôbec nechytili a všetku ťarchu ponechali na chrbte hereckého dynamitu Andrew Garfielda v ďalšej parádnej úlohe. 7/10 ()

ScarPoul

V zásade veľmi príjemný muzikál/životopis, ktorého ťahá herecké vyčíňanie Andrew Garfielda. Miranda natočil nápaditý, hravý a vizuálne podmanivý film, hovoriaci o obyčajných veciach. Keby tento film vznikol skôr, zarezonoval by možno viac. Tento digitálny vek trošku utlmuje jeho posolstvo a energiu. Herecky a hudobne je to presné. Len mám z toho rovnaký pocit, ako z Rocketmana. Všetko dobré, len to akosi nemám potrebu vidieť druhý krát. Ale má to veľa superlatívov a hovorí to o veciach z ktorými sa viem stotožniť. Určite stojí za videnie. ()

Chrustyn

Muzikály nevyhledávám, ani mi nijak výrazně nevadí. Jen je těžké trefit se mi do hudebního vkusu a většině novodobých muzikálů se to nedaří. tick, tick ... BOOM je na pohled fajn a má příjemnou, nenáročnou atmosféru. Bohužel u všech muzikálových čísel jsem měl pocit, že sleduje nějaké představení, žáků střední školy a vlastně žádné z čísel mě vyloženě nezaujalo. A vzhledem k tomu, že zabírají cca 80% filmu, je to pak docela problém. ()

• Ve filmu Joshua Henry ztvárnil přítele Jonathana Larsona, Rogera. Skutečného Rogera Barta můžeme vidět, jak sedí v restauraci Moondance. (KGBelik)
  • Během scény ve fokusní skupině je na bílé tabuli napsáno „Santa Fe“. Jedná se o odkaz na stejnojmennou píseň z muzikálu Jonathana Larsona „Rent“. (KGBelik)
  • Postava Michaela (Robin de Jesus) je inspirována Matthewem O'Gradym. Matthew se také nakazil HIV a v době vydání filmu byl stále naživu. (Michnak)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

79. Zlaté glóby - nominace

79. Zlaté glóby - nominace

13.12.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 79. ročník Zlatých glóbů, které každoročně uděluje Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA). Předávání cen se má uskutečnit 9.… (více)