Tiché místo: První den

• USA A Quiet Place: Day One (více)

Sam (držitelka Oscara Lupita Nyong'o) původně vyrazila do New Yorku na jednodenní výlet. Protože někteří lidé mají nehoráznou smůlu, vybrala si den, kdy přiletěli. Obřímu hmyzu podobní mimozemšťané okamžitě začali dávat lidem najevo, že je jen otázkou času, kdy přestanou být pány tvorstva. Ti, kterým se podaří přežít první vlnu útoků, zjišťují, že jedinou ochranou proti vetřelcům je zůstat naprosto potichu. To se snadno řekne, ale těžko realizuje, obzvlášť v nejhlučnějším městě na Zemi. New York se rázem mění v obří past, ze které se všichni snaží co nejrychleji a nejtišeji uniknout. Sam prchá společně s Ericem (Joseph Quinn), cizím chlapem, na něhož náhodou narazila ve snaze někam se schovat. Ve dvou se to sice lépe táhne, na druhou stranu ale exponenciálně vzrůstá hrozba, že vám unikne nějaké slovo, do něčeho vrazíte, něčím zachrastíte… A oni čekají. (Cinemart)

Triple H

Pre mňa asi najlepší diel celej série. Sarnoski sa nesnaží ani tak o ľakačky a akciu, ako o atmosféru, drámu, viac emócií ako by človek čakal a sem tam nejaké napätie. Svet sa rozpadá a pár ľudí sa snaží pochopiť novo nastolené pravidlá a tak nejako sa lúčiť s tým čo už zjavne končí. Dosť dobre natočené/nasnímané, ohudbené, zahrané - Lupita Nyong'o je po Cillianovi Murphym ďalšia castingová trefa do čierneho. ()

oveckaoa

Nikdy jsem nebyl fanda této série a upřímně na tom nechápu to proč ty díly jsou tak vysoko hodnocené a zde to platí stejně. Ženská co má rakovinu jde s terapeutickou kočkou na loutkové vystoupení jen kvůli tomu, že jí ošetřovatel slíbil pizzu a cestou zpět jich napadnou monstra z předchozích dílů. Pomůže jí černoušek (jak jinak v tomhle dílu je tam v přeživších hodně černoušků asi kvóty) , kterého pak opustí a jde si na tu pizzu jen kvůli tomu, že tam s otcem dříve chodila. Po cestě narazí na chlápka co tam studuje  a všichni jdou na tu pizzu a pak k záchrannému bodu. Některé scény jsou dobré některé opět sračky (v prvním díle bylo mimino  co nebrečí tady máme kočku co nemňouká a opět pokračujeme v trendu, že se schováme na místě kde je velký hluk  a oni na to neútočí v jedničce to bylo místo u splavu tady máme fontánu jedno monstrum si dokonce udělá místo nad vodou , i když ví, že pokud tam spadne  chcípne) . Potěšil konec a to , že  ta kočka přežila. S dalším vývojem série nevím může to navazovat na tohle  a rozvíjet to nebo navázat na druhý  díl a rozvíjet to dále. 60 procent ()

BROKEN_

Je to hezky natočené a herecky super. Ale ono je to vlastně ve výsledku zbytečný film. Po předchozích dílech by člověk čekal více příklon k akci a nebo k nějakému bližšímu prozkoumání daných monster. Ano oceňuji, že každý díl nám prozradí jednu novou informaci (první díl nás seznámil, že jsou slepí a reagují na zvuky a že díky tečící vodě/dešti vás neslyší, ve druhém dílu jsme se dozvěděli, že neumějí plavat). V tomto novém dílu jsme se také něco nového dozvěděli. Ale jinak je to slabší odvar oproti prvním dvou dílům. Atmosféru to umí pořád vyvolat skvěle a jakmile jsou monstra na scéně fungují pořád výborně. CGI je dobře zpracovaný jako v každém dílu a zvukově je to opět dobře zpracovaný. Oceňuji emoce v závěru a motivaci hlavní dvojice. Líbilo se mi to. Je to ve výsledku promarněná šance a raději měl John Krasinski natočit regulérní třetí díl (na který by mělo pořád dojít), takhle se jedná o sice fajn film, ale když si divák uvědomí, že existují ty dva předchozí díly, tak tento prohrává na plné čáře. Kdyby tohle byl první díl série je to mnohem lepší a divák by to vnímal líp. Škoda. P.S. Tu kočku chci :-D. 5,5/10 ()

Motinski

Zbytočný spin-off. Stále nie zlý film, ale recyklovať chytľavý nápad sa nedá do nekonečna. Scenár nedrží pokope, prvá polovica ponúka ukážku priameho dopadu neznámej invázie na húf ľudí vo veľkomeste, vidieť poničený New Yourk vždy poteší ale intro z dvojky nám to vykreslilo dostatočne, toto nemá žiadnu pridanú hodnotu. Polovica druhá tápe na mieste a príde mi akoby tvorcovia ani poriadne nevedeli kam sa chcú pohnúť. Ešte sa to aj trestuhodne ťahá do melodramatickeho finále. Stále sú tu napínavé momenty, vsetko je pekne natočené, kino dodáva zážitok zo zvuku (hlavne dolby atmos), atmosféra je občas parádna a nemôžem povedať že som sa vyslovene nudil. Len som čakal niečo vybočujuce a nie len variáciu na prvé dva filmy s inými postavami. Možno je chyba v tom ako som si nastavil očakávania. ()

UhLee

(6,5/10). A Quiet Place: Day One je prequelem jeho dvou předchůdců, kteří se nesmazatelně zapsali do thrillerového žánru s kapkou hororu. Musím však konstatovat, že po skončení tohoto prequelu se nemůžu ubránit dojmu z nevyužitého potenciálu. Očekával jsem daleko hlubší ponoření do celkového loru tohoto mimozemského vesmíru. Celkově je tady téma vetřelců hrubě nevyužito a dozvíme se o nich zoufale pramálo. Takovéto filmy jsou přesně prostorem pro hlubší probádání tématu, na které v přechozích filmech nezbyl prostor. V tomto ohledu nemá A Quiet Place: Day One moc co nabídnout. Kde však exceluje, tak to je opět napínavá atmosféra, která vás přinutí nedýchat a být po celých 99 minut stopáže naprosto zticha. Jelikož se celý příběh odehrává v zárodku celé invaze, takže lidé ještě nepřišli na to, jak proti vetřelcům bojovat. Objevují se tady však první zárodky nápadů - voda nebo hromy, které nás opět ujišťují o tom, že je tato série také o zajímavých nápadech, které dodávají filmu potřebný punc. Chtěl bych také pochválit skladatele Alexise Grapsase, který složil nádhernou hudbu podobně jako v jeho minulém počinu Pig. Jeho něžné tóny dodávaly divákovi v tomto temném filmu pocit naděje. Režisér Michael Sarnoski si tady dosadil opět svého oblíbeného Alexe Wolffa, který zde však dostal trestuhodně málo prostoru. Ostatní herci odvádějí kvalitní práci v čele s Lupitou Nyong'o a hvězdou Stranger Things Josephem Quinnem. A Quiet Place: Day One je prequelem, který nedosahuje kvalit prvních dvou dílů. Vrcholem této série pořád zůstává druhý díl. Před vznikem tohoto filmu bylo hodno se možná zamyslet, jestli mají tvůrci v rukou natolik kvalitní scénář, aby dokázal prequel obhájit svou existenci. V tomto případě se bohužel přikláním k názoru, že kdyby tento film nevznikl, tak by se vůbec nic nestalo. "To smaller and smaller. Until months to days, to hours to seconds. But not now." ()

Ryuuhei

Filmu bych udělil nálepku „dalo se sledovat“. Děj se od ostatních snímků ze série liší v tom, že nesledujeme cestu za spasením, ale za dožitím. Zbytek nicméně krášlila klasická klišé, kde jsem každou další scénou očekával, jaký předmět se zrovna rozhodne podlehnout gravitaci a tím zavařit pokus o nepřivolání hordy vražedných stvůr. O nich bych se popravdě rád dozvěděl víc, jako odkud se skutečně vzali, jakou mají motivaci a jak obecně v neznámém prostředí přežívají (tady jsme aspoň zjistili, jak ty potvory hnízdí a stavují se). Snad příští díly na něco z toho začnou aktivně odpovídat. Co mě překvapilo, jak velkou roli zde měla kočka, která se stala velice důležitou součástí celého děje. Bohužel nejsem kočkofil, takže ani tím si mě film úplně nezískal. Vlastně ani nevím, co k tomu víc napsat - těšil jsem se, z (prázdného) kina odcházel s vlažnými pocity a málem film zapomněl ohodnotit, tak rychle se mi vykouřil z hlavy. Dvojka u mě stále vede, tento pokus o prequel naštěstí ani přesto nedopadl tragicky a hodnotím ho o chlup lépe, než druhý Bird Box. ()

stitch7

/// Přesně tohle jsem si říkal asi každé dvě minuty filmu po úvodní dvacetiminutovce. Onen úvod nabídne příjemné uvedení do děje a náhled na to, jak vypadal začátek invaze. Jenže. Od prequelu si představuji mnohem víc, než pouhý náhled. (A pak tedy ještě jednu scénku kde mimozemšťané požírají nějaké slizové vajíčko, aby se neřeklo, že se nedozvíme nic nového) Ten si totiž tvůrci tak nějak odšrktli a pak nabídli potřetí scénář "postava se chce někam dostat". A na to taky vyzráli velmi chytře - trailer mě navnadil, protože "mimořádně atraktivní" premisu, kterou nabízí, vůbec neukazuje. Deadass si holka chce zajít na pizzu. Ne, tohle fakt akceptovat nebudu a její nemoc neberu jako dostatečnou motivaci. To si někdo hodně spletl žánr, protože se to totálně nehodilo. A do toho ještě přidat mimořádně creepy chlápka jako její vynucený doprovod je taky další krok rovnou do hrobu. Naprostá bezradnost s několika random lekačkami, které ani nefungovaly. Při scéně v baru jsem si říkal, že se nám autoři tak akorát vysmívají, nebo že se až pos*ali. Strašný. Je mi opravdu líto peněz, co jsem za kino projekcí utratil, což se mi nestalo už hodně dlouho. To radši i ten loňský prequel k Vymýtači ďábla. ()

kenkaku

Proč tohle vůbec vzniklo? Návaznost na první dva filmy (postavy, lokace) zcela nula. Dokonce i pravidla světa co nastavil (logicky) první film, tak nějak neplatí. Minule když si komár prdnul na méně než 3 km (chodí se naboso a striktně nemluví) a byl okamžitě průser. Taky se funí, dupe, mluví a vrže kolečkama (u všeho co kolečka má)… tlupa lidí se šourá po NY a pohoda. Dál obsazení. I když se nadnesu nad vesměs jednobarevný účelový casting, stejně nejlepší výkon podala kočka. Muchlají ji jak můžou, tahají na vodítku, máchají ve vodě (i pod vodou) a ona drží a JE POTICHU! Za celý film z ni vypadne jediné “mňau” až na úplném konci, kdy nic nehrozí (takže super chytrá a ne němá). Jakékoliv lidské postavy mi jsou úplně jedno, jejich zkrmení bych vlastně i uvítal. I když… zkrmení. Proč vůbec útočí na lidi? Kvůli jídlu? Kvůli surovinám? Vlastně ani tady se nedozvíme nic. Naprosto nic nového co by předchozí dva filmy rozvíjelo. Dokonce se ani nevysvětlí co to bylo v tom metru. Krmítko nebo líheň? Ptal jsem se už, proč tohle vůbec vzniklo? ()

Lencha

Za mě to byl úplně zbytečný film. Čekala jsem hodně a nedostala jsem téměř nic. Proč tenhle film vznikl, když nevysvětlil absolutně nic? Odněkud přiletěli. A pak začal masakr. To už tu bylo. A mnohem poutavěji zpracované. Postavy mi byly úplně ukradené, takže mi bylo jedno, jestli přežijí, dají si pizzu nebo budou zabity. Bohužel. ()

borec999

Sklamanie. Na trojku a prequel z prvého dňa napadnutia Zeme príšerami som sa vcelku tešil. Čakal som, že sa dozvieme niečo viac o pôvode príšer, reakciu vlády na ich útok, boj armády s nimi, politické pozadie (medzinárodná spolupráca, situácia v iných krajinách, ich výskum v labákoch) skrátka niečo čo by dejovo rozšírilo mytológiu tohto sveta a obohatilo pôvodné filmy. A prd. Miesto toho sme dostali tretí krát viac menej to isté, kedy koncept a spôsob strašenia je vyčeprané až do morku kosti a napätie v týchto scénach nefunguje. Navyše celé dianie a rozhodnutia postáv sú veľmi, veľmi ale naozaj veľmi nelogické a melodramatická dejová línia medzi 2 hlavnými postavami je tiež dosť podivná a nefunkčná. Jedno z najvýraznejších hororových sklamaní tohto roku a zabudnuteľné pokračovanie. 35% ()

Jaro_slav

Nějaká hlubokomyslná analýza toho, kam se UNIVERSUM A Quiet Place od prvního filmu posunulo, jaký je to kalkul a jak spousta věcí nepůsobí realisticky, je zbytečný prázdný tlachání. Ocenit naopak zaslouží málo lekaček, hodně CrownViktorek (když jsme u tý absence realističnosti), Eddie ze Stranger Things a nepřiznaný Flerken. Šedesátiprocentní řemeslo. ()

filipvrbik

Pššššššššššššššššššššt! Asi takhle, první dva díly se mi celkem dost líbily, ale po hrozném traileru a chybějícím Emily Blunt a Johnu Krasinskim, jsem si říkal, jestli to vůbec bude mít cenu na to jít. Na druhou stranu jsem věděl, že kino tomu a hlavně zvuk v Dolby Atmos, tomu strašně moc přidá - a bylo to tak, takže vůbec nelituju, protože až na pár logických kopanců (Kocour prostě mňouká! Člověk prostě chrápe!), kterých bylo ovšem naštěstí míň než v jedničce a dvojce, i když trojka je prequel, takže vlastně jednička :-), to bylo celkem super. Hlavně audiovizuální stránka je skvělá, navazuje to napětím už na Čelisti, vetřelci jsou vidět málo a hlavně z dálky, lekaček moc není, je tu jen taková dusná atmosféra... A kdyby měl film propracovanější scénář a zároveň bych neviděl předešlé díly, byl bych asi bezmezně nadšen. Bohužel jsem předešlé díly viděl, i když na streamu, kde to jaksi není ono, a taky jsem docela odhadl konec (jak se mi tak, nevím proč, poslední dobou stává) .. Ale nic proti, konec je super, a ten zvuk ještě jednou pochválím, stejně jako hlavní herce, kteří mě velmi příjemně překvapili.. Jen nechápu proč je to v Americe PG-13 (nevhodné do 13 let), a tady je to nepřípustné do 15let... Taková filozofická vsuvka na konec recenze- no a pokud se vám aspoň trochu předešlá Tichá místa líbila, určitě vyražte do kina a DOLBY ATMOS 2D! Viděno v kině (eng.)...80% (Jo a do třetice si neodpustím poznámku, že je to sci-fi thriller a ne horor-jo a dal bych si pizzu) ()

bozka10

Príšerný prepad oproti parádnym prvým dvom filmom.Strašná sračka.Absolútne nesympatickí herci,nulové postavy,bolo mi absolútne jedno či ich emzáci zabijú,nikomu som palce nedržal,nulový príbeh, nulové napätie, nulová atmosféra, príšery odstavili na úplne vedľajšiu kolaj absolútne sú tu není podstatné.Trojka sa plne venuje black pizze z harlemu a vytrasenému uplakanému pablbovi. ()

warrenur

Po uvodnom hlucnom armadnom vycinani to prejde na tichu a pomerne atmosfericku pribehovku dvoch ludi, ktorych katastroficka udalost zviedla dohromady. Zial, hodne scen prezradil samotny trailer, a tiez si z kina nepamatam ziadnu, ktora by bola tak originalna ako par z prveho filmu. Azda alien v kanalizacnom potrubi....Ako poviedka je to vsak uspokojive. Tah s kocurom mi z pociatku prisiel mimoriadne hlupy, nakolko vieme, co za ramus vie macka sposobit. Az neskor doslo k tomu, ze to mala byt bytost ku ktorej sa este mozno utiekat. Samotny zaver som predvidal na zaklade prvych filmov uz v uplnom zaciatku. Priemer. Na platne odporucam. 60% ()

ROCK,THE

Tiché místo a jeho počátek, čekal jsem úplně jiný film a dostal jsem úplně jiný film. Očekával jsem že nám ukáží více z původu vetřelců ale bohužel ani tentokrát jsem se nedočkal. Namísto toho zde sledujeme dramatický příběh umírající ženy a náhodného studenta který přežije první útok mimozemšťanů a tak nějak přilne k naší hlavní hrdince. Sem tam během stopáže se dočkáme i nějaké té slušné akce ale i tak to bylo na mě málo. Vesměs je to vážně z 90% jen drama s mírnými prvky hororu a špetkou nádechu z předchozích dvou dílů a to hlavně v první části dějství po útoku. Ze sálu jsem zklamaný neodešel, jelikož mě i tato dramatická stránka bavila a jako náročnějšího diváka i uspokojila samotným dějstvím ale jinak se za mě nejednalo tak úplně o Quiet Place aspoň ne tak jak jsem doufal. Příště prosím o změnu názvu. Děkuji. Mé hodnocení: 7/10 ()

JohnnyKladno

Pojďme se projít New Yorkem zamořeném příšerami, které známe z předchozích dílů a dejme si pizzu. Tak by se v jedné větě dal shrnout děj. Pohnutky hlavní hrdinky chápu a navíc se mi líbil výkon Lupity Nyong’o. Co tam dělá postava Erica (Joseph Quinn), jakou má motivaci k věcem co dělá, to jsem nepochopil. V jednu chvíli se chovají velmi zkušeně, aby záhy dělali šílená rozhodnutí. To bohužel znamená, že jsem se vůbec nenavázal na postavy a více než o lidi jsem měl obavu o kočku. Audiovizuálně to špatné není, hra se zvukem funguje a být to „páteční film“, třeba Netflixu, jsem s tím více v pohodě. Točíme se malinko v tichém a skoro nudném kruhu. 50% ()

CaptainCzech

Tiché místo je zajímavý svět který mě baví sledovat a rodina okolo Emily Blunt je zkrátka výborná. Bohužel tento spin-off až tak promakaný není, byť se hlavní herecké dvojici nedají upřít skvělé výkony. Příběh není špatný, ale ústřední dvojice kolikrát přežije to co by jakoukoliv vedlejší postavu už dávno zabilo (posílám pozdrav pánovi s košilí). Na tom by nebylo nic špatného, ale když už jsme dostali dva filmy kde se neberou s postavami servítky, tak to tu pak působí poněkud nepřirozeně. Nepřirozeně působí i to jak 90% lidí hned ví z jednoho hlášení vrtulníku jak přesně se mají chovat (nemluvit). Nic nového jsme se nedozvěděli, jen to že mimozemšťani se chovají jak se to hodí scénáři a to že se nachomítnou všude kde se natrhne košile či si hluboce povzdechnete, ale když řvete jak kokos při úderu blesku, tak to je hned v pořádku. Napětí super, ale výprava za pizzou si nezaslouží víc než standartní 3* ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

06.05.2024

Vzniklo už dost filmů o Robinu Hoodovi? Jak se zdá, tak ne. Tento by mohl však poměrně vybočovat z řady. Chystaný snímek The Death of Robin Hood by se totiž měl vracet ke známé legendě o králi… (více)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů