Yakamoz S-245

• Turecko Yakamoz S-245 (více)

Na Zemi dojde ke katastrofě a mořský biolog na výzkumné misi na palubě ponorky musí spolu s posádkou bojovat o holý život. A najevo navíc vyjde velké spiknutí. (Netflix)

Drkolnov odpad!

Ty kdož máš rád reálnou fyziku, reálnou postapo atmosféru, dobré dialogy a nevykradené myšlenky, UTÍKEJ !!! TADY NETFLIX SKUTEČNĚ ZKLAMAL ()

ohneta

Překvapilo, dobra atmosfera, opět nechybí prudič, blázen, klaďas, akce i reakce. Pár nelogických situací, ale jinak za mě pohoda. Serial se odvíjí rychle, nenudí, budu se těšit na další řadu. ()

BrkosOv

"Into the Night" (2020-2021 Belgie) a "Yakamoz S-245" (Turecko 2022) Belgické post apo podle knížky od Jaceka Dukaje "The Old Axolotl" Dva evropské seriály s rozestupem dvou let(vzniku). Dějově se odehrávající současně v jednom příběhů. Každý z jiného pohledu zúčastněných.  Tohle se Netflixu kurnik hodně povedlo geniální koncept. Jiné tvůrčí týmy produkce a herci, ale společný děj a svět. Kvalita sice hodně Béčková herci taky žádný zázrak(zvlášť ta turecká část), ale koncept a děj supr. V Turecké části ještě vyzdvihnout hudbu ta je nadstandartní.  Doporučená posloupnost sledovaní nejdřív Yakamoz S-245 a po sléze Into the Night. Tím se vyhnete všem spoilerům:-)  Zatím největší letošní překvapení na Netflixu. ()

luky312

Kvalitativne sa serial drží medzi prvou a druhou sériou seriálu Into the Night. Rozširuje aj pozadie katastrofy a dozvedáme sa príčiny a následky. Postavy nie su moc sympatické ale dalo sa to zvládnuť. Kam to celé smeruje je jasné už od začiatku, pokiaľ ste videli druhú sériu Into The Night. Yakamoz S-254 je príjemné rozšírenie univerza a teším sa, či už na druhú sériu Yakamozu alebo tretiu sériu Into The Night. ()

davidh76

Slabe hodnoceni nechapu. Vyjma 2 a 3. dilu, ma tento serial minimalne evropskou kvalitu a 6 a 7 dil je super. Je ten typ serialu, ktery vas prvnim dilem docela navnadi, pak uroven klesne a pak zase zacina stoupat az do top kvality. Drobne nelogicnosti odpoustim, protoze jsem se dobre bavil a tesim se na druhou serii! ()

Aceboris

Ten kto videl seriál Za stínem noci bude asi tušiť o čom táto Turecká telenovela bude. Zaujímalo by ma , či Netflixu dochádzajú nápady, alebo túži sám seba kopírovať a vytvárať duplicitné seriály, kde namiesto lietadla , použije ponorku. Aj keď v piatej časti v podstate priamo nadväzuje na pred tým už zmienený seriál.  Prvé dve časti boli relatívne v pohode a pozerateľné, tretia o dotahovaní sa v ponorke , podozrievaní, vyhrážaní, psychopatovi, ktorý vidí svoju matku a usmieva sa ako pripečený. V seriály Za stinem noci to bolo aspoň zaujímavé, tu je to už okukané a neskutočne nudné. To bliakanie , revenie po sebe Vás za chvíľu prestane baviť. Je veľký problém si obľúbit nejakú postavu. Doťahujú sa o tom kto je vinný za to, že jedna z ich skupín zostala hore a zomrela, ale z celej posádky nikto nerieši, to , že im pravdepodobne zomrela celá rodina, doslova šialené. Na margo toho, že v Turecku bolo zemetrasenie a Turci sa prezentujú ako milovníci svojej rodiny mi to tu dosť chýbalo. Tá emočnosť tohoto národa. Štvrtá časť, po výbuchu nuda pokračuje a napätie stagnuje, veľa vecí nelogickych a neuveriteľných už len z fyzikálnych zákonov nereálnych. Stále nám tvrdia, že pokiaľ budú silné erupcie na slnku tak hrozí kolabs elektrických sietí, tu v pohode všetko funguje. Spaľovacie motory, používajú naftu, benzín ako je možné , že nestratili svoju schopnosť tak ako jedlo v plechovkach ?? A dalo by sa pokračovať.  Piata je o hľadaní plechoviek a jedla, ktoré sa neskazilo a v podstate zakomponovanie lietadla zo seriálu Za stinem noci, pre ktoré sa rozhodnú zmeniť plán. Šiesta časť " hurá do Bulharska, alebo Nórska, úložisko semien, alebo Španielska, pozícia sa mení na základe neoverených informácií z vysielačky " Siedma časť hurá do druhej série, otvorený koniec v dvoch líniách. Za mňa 4/10 slabučké ()

Jirkacek

Seriál Yakamoz S-245 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, jelikož nás zaujalo naše oblíbené téma postapokalyptické budoucnosti. Rádi se na filmy o možné podobě života na nějakým způsobem zničené Zemi díváme, protože až k tomu skutečně dojde, už zcela jistě televizi sledovat nebudeme a tak nebude ani nutné psát komentáře sem na ČSFD. Co se týče Yakamoz S-245, připsal si u mne tento seriál z roku 2022 jedno nepřekonatelné prvenství, neboť to bylo první, čistě turecké filmové dílo, které jsem z této evropsko-asijské země viděl. První řada nabídla sedm dílů s českým dabingem, což bylo rozhodující, abychom se na něj vůbec začali dívat a vše začalo seznámením se s hrdiny, přičemž tím hlavním byl odborník na podmořské potápění Arman (Kivanç Tatlitug). Jednoho dne za ním přišla bývalá přítelkyně Defne (Özge Özpirinçci), která ho požádala o poskytnutí jeho ponorky pro průzkum mořských hlubin v rámci projektu, jenž financoval Armanův otec, s nímž se však již nestýkal. Neochotně souhlasil a tak se společně ponořili s dalšími členy týmu, kterými byla mladá dívka Rana (Ecem Uzun), německý černoch Felix (Jerry Hoffmann) a společný starý známý a drogově závislý Cem (Onur Ünsal). Ponor probíhal úspěšně, ale když zahájili vynořování, začala se k nim přibližovat ponorka  Yakamoz S-245 tureckého námořnictva. Na konci prvního dílu se společně vynořili v přístavu u lodi, která přírodovědcům původně zajišťovala bezpečnost, ale pak amatérské ponorce poslali dolů divné hlášení. V něm oznamovali jakési nebezpečí od Slunce, kvůli němuž loď opustili a utekli do krytu na ostrově. Druhý díl začal společným pátráním na ostrově po utečencích a začaly první problémy mezi amatéry a vojáky. Vše vyvrcholilo nalezením mrtvých utečenců v krytu, kteří nepřežili působení Slunce a zahynutím několika vojáků, kvůli nimž je pak velitel lodi nechtěl přijmout na vojenskou ponorku. Nicméně se tak stalo a po ponoření strávili první společnou noc na ponorce. Hlavními postavami z vojenských členů byl kromě starého velitele jeho zástupce Umut (Ertan Saban), velitelova dcera a důstojnice Yonca (Ece Çesmioglu), naštvaný poddůstojník Altan (Ersin Arici). Důležitou postavou pak byla Hatice Celik (Meriç Aral), která o příchodu nebezpečného záření od Slunce věděla, ale sama utekla od vojska, aby si na ponorce zachránila život. Další díly pak probíhaly v hledání bezpečného místa na Zemi, shromažďování jídla, neboť to na planetě bylo nepoživatelné a také ve snaze přijít na kloub tomu, co se vlastně stalo a proč měla ponorka Yakamoz S-245 pro amatéry připlout. Děj se totiž vyvíjel, věci zamotávaly a docházelo k dalším ztrátám na životech. Velice často však právě děj moc neodsýpal, aby se pak zase slušně rozjel, zkrátka někdy mne seriál bavil hodně, jindy méně a celkově to bylo spíše průměrné podívání. Závěr posledního dílu první řady pak jako u jiných seriálů společnosti NETFLIX dával tušit, že se dočkáme pokračování. Já bych však raději přivítal uzavření děje třeba v dalších dvou, třech dílech, protože je mi jasné, že se to zase celé povleče velmi pomalým tempem. Nicméně velký průšvih to zase nebyl a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, seriál Yakamoz S-245 ode obdržel dvě ponorkové hvězdy **. () (méně) (více)