Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

mclenin

Lož, lož, lož a niekde medzi tým pravda. Filmy pracujúce s témou psychiatrie a psychických chorôb poskytujú tvorcom pomerne jednoduchý podklad pre hranie sa s divákom a zvratmi, obzvlášť ak pracovnou metódou je paranoja. Téma niekoľkokrát videná a obohraná, avšak baví aj po x-tý krát, hoci v tomto prípade som mal pocit, že tvorcovia sa s tou snahou o prekvapenie diváka zamotali sami do seba. ()

psychoJoa

Dala bych pět hvězd, ale nenasytnost tvůrců si žáda o dvě hvězdy míň. Film je zápletkou podobný Prokletému ostrovu nebo E.A.Poe: Podivnému experimentu, ve zkratce: zvrat jedna, zvrat dvě (tady pořád dobrý), … zvrat tři (tady už jsem si říkala, že by to mělo skončit), ale přišel i zvrat čtyři, který ve skutečnosti moc zvratový nebyl (tzv. nedává smysl, když skutečně dokázali tok peněz). Pocitovně to mohlo být kratší a mohlo se to obejít bez záhadného překonáním fóbie (vyléčenej, happyend, hurá!), ale jinak je to příjemně napínavá podívaná plná bizarních bláznů! ()

eLeR

Oriol ma baví .. som zistila. Vždy ponúkne tisíc možností, nič nie je jednoznačné. V jednej chvíli si myslím, že som ho prekukla, v druhej sa nestačím diviť, čo na mňa vytiahol.  Ani sekundu ma to nenudilo, takže dĺžka filmu mne problém nerobila. Príbeh a spracovanie na jednotku. A ani teraz si to neodpustím .. Bárbara je nádherná žena. ()

janesX

Tento film sa tvári, akoby zhltol celú múdrosť "svetla", ale v skutočnosti je to len také egocentrické, sebavedomé a samoľúbe divadielko. Navyše som mal veľmi často veľký problém s uveriteľnosťou a niekedy dokonca aj s logikou (voda, kameň atď, nebudem sa rozpisovať - kto videl, vie o čom hovorím). Základ príbehu možno nie je na zahodenie, no detaily sú príšerne nedotiahnuté. Od tohto režiséra som už čosi videl a nebolo to zlé. Toto bolo zlé, miestami mi to pripadalo veľmi naduté a hlúpe. Som sklamaný a mohol by som byť aj nahnevaný, keďže to zožralo skoro tri hodiny času. ()

jedna_vrana

Torcuato Luca de Tena: "Možno pravé šialenstvo nie je nič iné ako samotná múdrosť, ktorá unavená z objavovania hanby sveta prijala rozumné rozhodnutie zblázniť sa." Filmov z psychiatrických ústavov sú asi stovky. Mám pocit, že majú spoločné to, že „figúrky“ na tejto šachovnici sa často správajú príliš bláznivo, vyhrotene, desivo, aj vonkajším vzhľadom sú jasní blázni. To mi aj v tomto filme prekážalo, prílišná nenormálnosť – myslím si, že v skutočnosti to na psychiatrických oddeleniach takto nevyzerá. Aspoň v tomto storočí. Celá myšlienka je postavená na matematickej logike: ak vylúčime pravdivosť výroku A, musí nevyhnutne platiť výrok B. Ktorý z nich je pravdivý? O to tu ide... Nechať nás v napätí do posledného záberu. Film je pozerateľný, ale nezanechal vo mne nezabudnuteľnú stopu. ()

• Film se natáčel v Barceloně, Tarragoně a Terrasse. K vytvoření přesvědčivě děsivého blázince byla využita stará budova Tabacalery v Tarragoně a bývalá automobilka Mercedes v Barceloně. (GASTON73)
  • Film se odehrává v 70. letech 20. století. Tedy v době, kdy zemřel španělský autoritativní vůdce Francisco Franco, jehož titul zněl „Vůdce Španělska z Boží milosti“. Ve Španělsku se v té době prováděly rozsáhlé reformy, včetně reformy péče o duševně nemocné, kterou můžeme ve filmu vidět. Název filmu částečně odkazuje na titul zesnulé hlavy státu. (Viacslav)