Reklama

Reklama

Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (639)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ako soplákovi sa mi to celkom páčilo, aj keď úplne nadšený, ako zvyšok triedy, som z toho nebol. To prišlo s Burtonom až neskôr, hneď pri Edwardovi. Ak si to niekedy v tv ešte pozriem, možno zmením hodnotenie. *** hodnotenie je inštinktívne iba zo spomienok na sledovanie nie príliš kvalitnej videokazety, prehrávanej na malej obrazovke začiatkom 90tych rokov u kamaráta. ()

kiddo 

všechny recenze uživatele

Pořád se mi nedaří vysledovat ten moment, kdy Burton změnil optiku, přestal si z ýbrvážných, ýbrhlubokých gotických postav typu Lydie dělat tak trochu srandu a začal místo toho točit prefabrikované fantazie, které jako by z deníčku nějaké podobně unylé slečinky vypadly. Ve všech Burtonových stereotypních nuďárnách po roce 2000 dohromady se neskrývá ani zlomek originality a nápaditosti, jaká je právě v Beetlejuice. ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Geena Davis (z Mouchy) a Alec Baldwin (z nevím čeho), jako dvojice duchů, kterým extrémně vadí noví obyvatelé jejich domu... Tak, jako jsou pro Spielberga v jeho kariéře zlomové Čelisti, odstartoval Tim Burton svou cestu ke hvězdám snímkem BEETLEJUICE. Neskutečný a k nepoznání namaskovaný Michael Keaton (v českém znění fenomenální Jan Přeučil) diváky svým výkonem doslova uhrane a táhne kupředu tuhle vtipnou duchařinu, nadupanou skvělým humorem. Fantastické efekty i masky (občas to vypadá, že na filmu spolupracoval Jan Švankmajer) a po výtvarné i režijní stránce - naprosto ryzí Tim Burton. Horor, jak má být a kdo zná film už od dětství, musí být i po letech tímto bio-exorcistou nadšen. Pokud by to po smrti vypadalo takhle, nemáme se čeho bát. Beetlejuice! Beetlejuice! Beetlejuice! ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

4,5*/5...Nikto nevie spracovať "záhrobnú tematiku" tak GENIÁLNE zábavne ako Tim Burton!!! Vrchol dokonalosti v tomto smere predstavuje Corpse Bride, avšak Beetlejuice tiež ovplýva všetkými charakteristickými aspektami Burtonovej tvorby, ktoré mám nesmierne rád...Výborné a burtonovsky "ujeté", tomu sa nedá odolať!!! ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Další šílená Burtonovina. Burton je zajisté jeden z nejvěrnějších zákazníků všech drogových dealerů. V tomto snímku si ujížděl na obzvlášť kvalitním materiálu. Zápletka je velice přímočará. Dva retoši tragicky zahynou a do jejich domu se nastěhují další retoši s dosti extravagantním stylem. Mrtvým retošům poté nezbývá nic jiného, než se pokusit nové obyvatele domu všemi prostředky vypudit. Prostředky duchů bývají zpravidla zredukovány pouze na strašení. Vzduchem se táhne extrémně groteskní atmosféra a místy dokonce funguje. Dějová linie pro mě nebyla závratně poutavá. Nicméně musím ocenit herecké výkony v neobyčejných rolích, které nebyly napsány pro každého. Jen mě nesmírně iritovala emo postava Winony Ryder, neboť mě pohled na všechny tyto depresivní černě oděné retardy nedělá dobře. Nejlépe si vedl Michael Keaton, kterého bych v jeho roli nepoznal. Tento film je studnicí šílených nápadů. Co se šílenosti týče, tak si nejsem jistý, zda se tomuto filmu Burton někdy později vyrovnal či vyrovná. Možná v chystaném pokračování. Rozhodně se nejedná o snímek, na kterém by si pochutnal každý. Pokud se však naladíte na stejnou vlnu s autorem, tak si jej pravděpodobně dost užijete. Doporučuji vyzkoušet LSD. Jsem si jistý, že bych v takovém případě hodnotil lépe. V normálním mentálním rozpoložení se mi snímek do vkusu netrefil. Přesto velmi pozitivně oceňuji originalitu. Pokud Tim Burton tvoří filmy jinak než ostatní, tak mu nikdo nemůže říct, že je tvoří špatně, protože je nemá s čím porovnat. Lepší 2 hvězdy. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (43)

  • Společně se Spaceballs (1987), Velkým (1988) a Caddyshackem II (1988) je Beetlejuice filmem, který získal přístupnost PG, ačkoli v něm zazní slovo "fuck" a byl již zaveden rating PG-13. (Othello)
  • Film utržil v severoamerických kinech 74,7 milionu dolarů. (NIRO)

Související novinky

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Reklama

Reklama