Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na východě Mississippi nenajdete legračnější dvojici než mluvku Rayforda a konzervativního Clauda. Náhoda je svedla dohromady při společné cestě za rychle získanými penězi a nevědomky se zapletli do zločinu. Nekonečná smůla je dostane až před soud, ale oba zjišťují, že ať budou kdekoli, jsou a budou přáteli na život a na smrt. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Lima 

všechny recenze uživatele

Hodně nepovedený pokus o FRAJERa LUKEa na černošský způsob. Dva typové se náhodou namočí do průseru a jsou odsouzeni na doživotí. Scenáristicky hodně schizofrenní - chvílema se to tváří jako osudové drama, chvílema jako komedie. Obojí dohromady nefunguje a za některé odfláknuté pasáže by si tvůrci filmu zasloužili nakopat. Ale jestli chcete vidět, jak bude Eddie Murphy vypadat v devadesáti, tak to zkoukněte. Ta maska je dokonalá. ()

mistr97 

všechny recenze uživatele

Doživotí se mezi mé oblíbené filmy nezařadí. Představitelé hlavní dvojice mi sice jsou sympatičtí a jednoduchý děj by mi v komedii také naprosto stačil, ale s humorem to bylo horší. Murphy a Lawrence neukázali vše ze svého komediálního umu, a proto jsem se příliš nebavil. Je to takové velmi odlehčené drama, což je zvláštní kombinace. 50 % ()

Reklama

helloween93 

všechny recenze uživatele

V devadesátých letech přišel úpadek Murphyho herecké kariéry, buď totiž jeho projekty byly propadáky po komerční stránce nebo po obsahové, většinou však film propadl v obou aspektech. Rok 1999 mohl být pro Eddieho restart kariéry, protože nejprve šel do kin projekt Teda Demmeho Life, který byl rozhodně inteligentním filmem, který přechází z komedie do dramatu a naopak, scénář je sice plochý a předvídatelný, ale film rozhodně neurazí a Murphy ukázal, že to jde i vážněji. Navíc se autorům velmi vydařily masky hlavních představitelů. V létě 99 studio Universal nasadilo do kin další projekt s Eddiem, Bowfingera, ve kterém se Stevem Martinem zkoušeli resuscitaci svých kariér. Přestože se jednalo o zajímavé filmy, v tržbách to nebylo žádné velké posvícení. Platilo však, že jak Life, tak Bowfinger byly citelný vzestup kvality Murphyho filmů. Bohužel pro něho přišly katastrofální Zamilovaný profesor 2 a Dr. Dolittle 2, ve kterých opět spadl do trapných fórů a nechutností. A aby toho nebylo málo, tak v roce 2002 Eddiemu nejprve propadl v kinech Showtime, poté přišla finanční zkáza v podobě Pluto Nash a do třetice všeho špatného propadla v témže roce i buddy komedie I, Spy, kde hrál s Owenem Wilsonem. A star power Murphyho byla nenavrátně pryč, pak už za zmíňku stojí jen hlas oslíka ve Shrekovi. A teď k zpátky k Life, viděl jsem to na AMC a kdo čeká crazy komedii, ten bude zklamán, kdo vězeňskou komedii s nádechem dramatu, ten bude překvapen nenuceným Murphyho projevem. 3* ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Martin Lawrence se s Eddiem Murphym sice setkal již ve snímku Bumerang, ale tady mu už tentokrát bylo dopřáno daleko více prostoru. Ba co víc, vlastně se oba podělili o hlavní postavy příběhu odehrávající se ve třicátých letech. Což znamená v době rasové segregace vůči černošským obyvatelům. Naprosto každý vlivem účasti obou komiků očekával další výtečnou komedii, ale chyba lávky. Tentokrát oba vsadili na drama, což byl pro mnohé šok a snímek tak, svým způsobem, poslali k ledu. A přitom se zas až tak o hrozné počínání rozhodně nejedná. Životní etuda neprávem na doživotí odsouzených zdánlivě vypadajících kamarádů někde ve věznici mezi komedií a dramatem balancuje, což skutečně často vypadá, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, jak to tedy po žánrové stránce bude. Už jak film začne a objeví se Eddie se svou typickou užvaněností, komediální nadšení nemůže být na pochybách. Když se k němu přidá Martin, všemu dokonáno jest. Jenomže to netrvá dlouho a atmosféra se ubere k vážnějšímu tónu a do legrace již ve své podstatě nikomu náhle není. Děj nijak složitý není. Naopak je jednoduchý až hamba, ale jenom proto, aby bylo dostatek místa na odlehčení pomocí hlášek a přirozeného humoru. A to tu na správný vězeňský film je vše. Počáteční nevraživost mazáků k nováčkům, drsný dozorce, těžká práce vězňů, pokusy o útěk, sport a mnoho dalších. Jen se jedinou chvilinkou netlačí na pilu ve vážnosti či napětí. Na komedii tedy málo popcornového humoru, na drama málo vážnosti. Vznikl tak spíše vězeňský rodinný film cílený zcela na jinou strukturu diváků a když se to vezme kolem a kolem, nakonec proč ne. ()

Hopkins 

všechny recenze uživatele

5 hvězdiček si to v mých očích zaslouží. Nápad dobrej dva černoši sheriff co nesnáší negry černá mrtvola a auto plný gořalky a úžasná věta ,, mi jsme nic neudělali a gořalka je spankyho co horšího se nám může stát. "DOŽIVOTI" :o) Kolik by stálo udělat z koláče pro bílí černoškej koláč a co kdybych si stebe udělala černoškej koláč a na závěr Claude Banks do šmajchlkabinetu . Osobně jsem se u toho zasmál koukal jsem na tu komedii v originále s titulkami a následně i po našemu a ten dabing se jim povedl podle mě . Když jsem tak nad tím přemýšlel co tu spousta lidí napsala že se to tváří jako vězenské drama a komedie hodlám nesouhlasit že je to schyzofrenické , přijde mi to vyvážené takže se z toho stává film o dvou černoších co dostanou od soudce pernamentku a snaží se tím vším protlouct se zdravou kůži aby si to nehodili :o)) a pro mě je to film na který jsem se rád večer podíval :) a nebyl jsme zklamán . ()

Galerie (24)

Zajímavosti (8)

  • V polovině filmu, kdy vězni sledují zprávy z druhé světové války, nastoupí do věznice Porouchanej (Bokeem Woodbine), který je draftován Pittsburghskými vranami. Zmíněný tým však existoval pouze v letech 1930 až 1938, tedy o 3 roky dříve, než USA vstoupili do války. (Hopkins)
  • Ve scéně, kde je Rayford (Eddie Murphy) zmlácen Goldmouthem, Rayford pronese : "Znám mrchu jménem Della, která umí dát větší ránu, než ty." Žena jménem Della vystupuje v Murphyho filmu Noci v Harlemu a rovněž jeho postavě v bitce namlátí. (D3VIL)
  • Ačkoliv je příběh filmu zasazen do Mississippi, natáčení probíhalo v Kalifornii. (PanBlack)

Reklama

Reklama