Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Acrobat

Je zrejme mojím šťastím, že mi pri sledovaní nezmrzol mozog. Chápajúc Rolandovu logiku, sa mráz pohybuje ako tieň. Rozumieš - utekáš pred čiarou na zemi. Nevadí. Nielen zakázanou literatúrou sa už bude musieť prikurovať, preto je vhodné bežať do Kapitolskej knižnice. A tam sa začnú diať veci. Tých kecov a drístov je neúrekom, no ak by vyplňovali serióznu akciu, dá sa to ustáť. Lenže tempo, ktoré zvolil Roland je najhoršie v jeho biednej kariére. Ľudské drámy sú v apokalypse dané prirodzene. Jack a Sam nám ukazujú ich zvrátenú umelú tvár. Trpíme všetci. A trpel som hlavne ja. ()

bono22vox

Nijak převratná, ale docela příjemná a solidně obsazená podívaná s povedenými triky, které režisér dotáhl k dokonalosti v pozdějším filmu 2012 ()

Mik_e

Roland Emmerich se rozhodl, že zarobí pár mega i na zelený vlně a globálním oteplování, a natočil jeden z těch výrazně lepších filmů své kariéry. Připouštím, že druhá polovina je trochu slabší, ale pravidla katastrofického snímku to splňuje beze zbytku a triky jsou vážně megalomanské. Navíc, po dlouhé době pořádná role pro Dennise Quaida a Jake Gyllenhall je zde ještě sympaťák. Výborný popcornový film. ()

Kingjiri

To se nám Emmerich zase pořádně vyřádil. Nejdřív na severní polokouli poslal kroupy, potom tornáda následovaný záplavama a všechno završil extrémnim mrazem. Příběh je dle očekávání standardní mainstream s několika klišé, takže neurazí ani nenadchne. O něco horší situace je s dějovym spádem a napětim, který by měly s blížícím se koncem gradovat, ale je to přesně naopak. Finále je překvapivě poklidný a snaha o nějaký pseudoposelství (prezidentův projev) vychází na prázdno. Taky by mi vůbec nevadilo, kdyby příběh sledoval boj o život více (skupin) lidí. Velký plus jde ale za mladýho Jaka Gyllenhaala, hudbu a pěkný efekty, tři silnější hvězdy. ()

ViktorS

Z môjho pohľadu pokrokový film, v ktorom sa rieši podstatná vec a to problematika globálneho otepľovania. Je to možno zobrazené trocha prehnane, ale keďže je to katastrofický film tak to musí byť. (Doba ľadová však nie je výmysel) Tiež musím pochváliť špeciálne efekty, ktoré aj keď sú z roku 2004 rozhodne nesklamú. To je tiež jeden z dôvodov, prečo mám tento film rád. ()

rublik05

Strhující katastrofický film, který má slušnou atmosféru a opravdu dechberoucí záběry, z kterých místy až mrazí, nicméně scénář už zas až taková sláva není. Film mi přišel, zejména jeho druhá polovina, takový utahaný, nad nějakou logiku si tvůrci také moc hlavu nelámali. Snímek se bere tak strašně moc vážně, až jsou některé scény či dialogy spíš k smíchu, než k pláči. Herci jsou docela v pohodě, postrádal jsem však vzhledem k žánru nějaké hlubší emoce. Vizuálně je film perfektní, vše ostatní ale jaksi selhává. 6/10. ()

Azrail

V rámci katastrofických filmů výrazný nadprůměr. Ve své době jsem tento film miloval a i dnes má pro mě stále své kouzlo, díky čemuž jsem ochoten mu dát 75% s celkem lehkým srdcem. ()

Nix

Je to zase trochu odlišný zpracování, ale tématem už tisíckrát viděný katastrofický film, který se nikterak neodlišuje od ostatních. Ale kupodivu mi to sedlo, celkově mne to bavilo i herecký výkony jsou fajn a vidět Dennise zase v dobrý roli a filmu, to dycky potěší. Za mne tomuhle snímku bych určitě dal šanci, Roland tyhle věci umí. ()

src

Stokrat omlete sceny zabalene do efektniho havu. Triky dobre, pribeh blby. I kdyz, priznejme si to, v tomtez zanru existuji i stovky mnohem pitomejsich filmu s mnohem horsimi triky. Snimku by take prospelo vice napeti. ()

aik

Upřímně na tomto filmu mně opravdu zaujali jen zkázonosné scény. Režisér čerpá z mnoha katastrofických snímků posledních let. První půl hodina mi tentokrát přišla trochu chaotická a ostatně příběh snímku je jen zbytečně natahované a tolikrát zneužívané klišé (závěrečné pokání prezidenta a nebo mrznoucí americká vlajka-hrůza), navíc scénaristicky ničím nezajímavé. Bush taky asi nepodepíše žádné smlouvy o ekologii. Takže za tenhle tuctový kalkul dávám 60% a to především za velkolepé scény New Yorku. ()

Johny

Roland Emmerich je filmovy genius. Ano, je to tak. V dobe kdy zanr komedie nenabizi nic noveho, zadne napady, prisel tento reziser se zcela novym typem tzv. katastroficke komedie. Jeho posledni a dovolim si tvrdit, ze vrcholne dilo dokonce otevira dvere klimatologicke komedii. Film je jiz tradicne naplnen prehrsli komickych situaci, parodii vseho druhu. Od americkeho patriotismu po serialy o milostnych vztazich mladych lidi korenenymi vztahy k jejich rodicum, vsechny zazita klise se reziserovi dari karikovat s neobycejnou zrucnosti. Nebyl by to vsak genius Armageddonu aby ani v Dni pote nepredvedl osobite vtipy zalozene na stretu cloveka s zivlem. Pres scenu, kde se ostrileny horolezec snazi zaprit o sklenenou tabuli namisto oceloveho nosniku se dostavame k tresnicce na dortu v podobe uteku pred smrtelnou namrazou! Bravo, dokonale. Kam se hrabe uprk pred prilivovou vlnou, nebo hra "sestrel si sveho japonce kusem ledu" ze zacatku filmu. Ve chvili, kdy hrdinove utikaji pred vsude okolo nahle se siricim ledem a ve finale se zachrani tim, ze proste zavrou dvere, bude vase branice v nebezpeci protrzeni. Skoda jen, ze se neobjevila ocekavana zahranicni hvezda, dedecek Mrazik. Jeho "je ti teplo devenko?" by jiste zahralo nejedno nase studene srdce. Presto vsak kulisy pro jeho famozni namorni nastup ve snimku zustaly a byly nalezite vyuzity. Doplnim-li, ze je tato bajecna komedie vytecne technicky zpracovana, nemuzu jinak nez ***** ()

AlexDLarge

Tohle si už ani snad nezaslouží komentář. Emmerich se asi cítí jako megaloman. To mu neberu. Ale kolikrát se ještě budu muset koukat na příběhy, kde pořád dokola znějí věty "Ve vší úctě, pane.....", "Stojíme před největší zkouškou, jakou lidstvo zažilo...." nebo "Tohle je ta největší katastrofa v celé historii.....". Poté samozřejmě nevěřící politik, zbytečně hrdinní lidé(jeden ze záchranářů, který se propadne do obchodního domu) a nakonec samozřejmě projev prezidenta, který si všichni vyslechnou. Emmerich by to už měl pochopit a natočit něco s odlišným dějem. P.S.: Zobrazení těch katastrof je vážně dobré. Zejména poté, co se teď ve světě děje(myslím přírodní katastrofy). ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Laura Chapman (Emmy Rossum) ... Vizuální orgie nejvyššího kalibru a kolem toho pusté nic... Škoda. Ano, triky jsou na neuvěřitelné úrovni a tím se stávají hlavní předností tohoto filmu, protože příběh jako takový je slaboučký, herci až na vyjímky nesympatičtí a humoru, na který jsem se od Emmericha po Dnu nezávislosti i Godzille těšil, tady taky moc nenajdete. Prostě to tentokrát bere moc vážně a tím si podkopává nohy. Do toho všeho neuvěřitelná dávka patriotismu, všudypřítomná americká vlajka a naprostý bojkot okolního světa (i když pravda, jednou jsem slovo Evropa z něčích úst zaslechl). Sečteno a podtrženo, jedná se o podívanou vizuálně úchvatnou a kdyby výplň okolo nebyla tak k uzoufání dlouhá (a nudná), dal bych hvězdičky čtyři. Takhle čistý průměr. ()

Tiiso

Hezké odkazy na změny klimatu, hezké efekty a to asi vše. Příběh otce a syna mě až tak neuspokojil. Více se mě zamlouvaly nerozvedené scény ve stanici za polárním kruhem s Ianem Holmem, který i v tak malém prostoru dokázal být znovu skvělý. A pár jiných....Gyllenhaala mám docela rád a i v tomto snímku se projevuje jeho specifické podání filmového hraní. ()

Edit13

Nečekala jsem nic jiného než katastrofický film se skvělými triky a mé očekávání tento film také splnil. Města zmítaná tornády a vlnou tsunami byla přímo pastva pro oči. Nad spousty nesmyslně překládaných věcí jsem se trochu pozastavovala, na druhou stranu se to dalo od Emmerichova filmu čekat. Zajímavé bylo sledovat vycházející hvězdu Jake Gyllenhaala, který ale moc přesvědčivý herecký výkon nepodává, na druhou stranu mu to ani scénář neumožňuje. Jedná se prostě o film pro masy, kde vypnete mozek a necháte se bavit a to jsem přesně udělala. ()

Ogrb

Emmericha jsem nikdy nežral a Den poté na tom vůbec nic nemění.Michael Bay je lepší režisér pro takovéhle popcornové fláky.Dennis Quaid i Jake Gyllendhaal jsou mi vrcholně nesympatičtí,Emmy Rossum je sice pěkná,ale herecky dost podprůměrná a povedený triky taky všechno zachránit nemůžou(i když ta vlna se fakt povedla).Další řadový blockbuster,který vůbec nemusel vznikat. 4/10 ()

Uhura

Snaha "šokovat" je pro Emmericha typická, ne vždy se ale musí osvědčené recepty vyplácet. Pro jeho fanoušky a příznivce katastrofických filmů snad. ()

qVitek

Film je odpad plný klíšé, módní hit inspirovaný strachem lidí ohledně změn klimatu atd., zaměřen pro tuctové americké diváky. Hvězda za "efekty" . ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005