Reklama

Reklama

Záchrana

  • USA The Rescue (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

The Rescue rozpráva príbeh, ktorý šokoval svet v roku 2018: zdanlivo nemožná a odvážna záchrana dvanástich chlapcov a ich trénera uväznených hlboko v zatopenej jaskyni na severe Thajska. The Rescue odhaľuje riskantný svet jaskynného potápania, ohromnú odvahu a súcit záchranárov a vzájomnú ľudskosť medzinárodnej komunity, ktorá vznikla, aby chlapcov zachránila. (Disney+)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Asi všichni jsme tehdy zaznamenali příběh o 13 thaiských dětech zatopených v jeskyních, ale už málokdo z nás zná přesný průběh, napětí a sled událostí tak, jak se staly. Neskutečně silný, emotivní a sakra napínavý příběh sám o sobě doplněn reálnými záběry a poctivou filmařskou prací servíruje divákovi dvouhodinový zážitek, který jednak přinese filmové potěšení, ale hlavně odhalí informace, o kterých jsem absolutně neměl tušení a všechny bezprecedentní způsoby vyprošťování chlapců mě nechaly sedět s otevřenou hubou. Must-see záležitost. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

stejně jako kdokoliv kdo v té době viděl aspoň nějaké zprávy sem tenhle případ zaznamenal,nicméně jsem ho nesledoval nijak blíž a tudíž sem neměl tušení co všechno záchrana malých fotbalistů z jeskyně obnášela.To ukazuje tenhle skoro dvou hodinový dokument,který se nijak se nezdržuje uváděním do "děje" a rovnou vrhá diváka na začátek pátrání a i když je výsledek dopředu daný a známý,nemá to absolutně vliv na pocity které u toho divák bude prožívat.Dobové reálné záběry tomu pak jen přidávají na působivosti....75% ()

Reklama

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Dokument působí spíš jako hranej film, a to si myslím, že je chyba, jakkoli hezky se na to kouká. To je jediný ale, který mám v rukávu, jinak samozřejmě síla námětu je taková, že by zamaskovala i to, kdyby kamera stála na vejšku. Ponaučení mně z toho vyplývá asi takový: nesměj se divnejm lidem, protože většinou jsou to právě divný lidi, co tě přijdou zachránit. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Přiznávám zcela otevřeně, že mě tvůrci tohoto dokumentu hravě zmákli.. Silný příběh o záchraně malých fotbalistů a jejich trenéra, odhodlání a houževnatost jeskynních potápěčů a celého týmu dobrovolníků a všech ostatních, no a neuvěřitelné se stalo skutečností... Jednu to vede k zamyšlení, když lidé opravdu chtějí, nezáleží na národnosti, nezáleží na tom, jakou řečí se mluví, nezáleží na rozdílnosti názorů a přece to dokáže fungovat a účinně zasáhnout... Krásná záležitost se slzama v očích, dech beroucí, strhující... ()

M.E.K.Y 

všechny recenze uživatele

Stejně dobré, v některých ohledech i lepší než výborné hrané drama Rona Howarda a to bylo bez debat pěti-hvězdičkové. Toto téma se opravdu povedlo 2x zpracovat na špičkové úrovni. A obě verze mají spoustu společného. Je to vyprávěno z pohledu jeskynních potápěčů, amatérských bláznů, kteří se potřebují pohybovat ve stísněných prostorách, bez přístupu vzduchu, s obrovským adrenalínem, bez kterého si připadají jako kdyby nežili. Po shlédnutí obou filmů krásně vyzní porovnání reálné postavy s hlavní rolí obsazenou Viggo Mortensenem, jenž přesně zahrál introvertního solitéra. Emoce jsou tady ještě intenzivnější než ve filmu, skvělé záběry, úzkost, beznaděj. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku, Veľkej Británii a Austrálii. (MikaelSVK)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama