Na konci 18. století mladý newyorský konstábl Ichabod Crane trvá na důkladném vyšetřování zločinů a sám vymýšlí nové postupy. To se příliš nelíbí jeho nadřízeným a soudcům, proto se ho rozhodnou elegantně zbavit. Je poslán do vesnice Ospalá díra, kde došlo k sérii vražd. Údajně zde řádí bezhlavý hesenský jezdec, který svým obětem stíná hlavy, které si pak bere s sebou. Byl zde před dvaceti lety zabit a teď se prý mstí, protože hledá svou hlavu. Crane je racionální mladý muž, který na takové pověry rozhodně nevěří. Nestačí se ani ubytovat, když dojde k další vraždě. Syn zavražděného muže mu nabídne své služby a přes počáteční odmítnutí Crane nakonec souhlasí. Konstáblovi se snaží pomoci také krásná dcera místního boháče Katrina Van Tasselová, do níž se Crane zamiloval. Pomalu, ale jistě si Crane začíná dávat dohromady skládačku událostí a zjišťuje, že všichni mrtví měli nějaké společné tajemství… (TV Prima)

Mangoo

Užasná podívaná mistra temna. Pohádkový námět v Burtonově podání naprosto úchvatné. K tomu se ani nedá víc nic říct, než skvělé. ()

shinlove

Každý mi doporučoval, ať se podívám na Devátou bránu, že je to dobrý film. Tak jsem se na něj podíval a ano, je to dobrý film, ale opravdu jen dobrý. Pak jsem sáhl po Ospalé díře a kombinace Burton-Depp opět zafungovala na...téměř výbornou. Tento rok to byl rozhodně nejlepší Deppův počin a rád se na něj podívám znovu. Zatím "pouze" 4* ()

mentos.

Omlouvám se ale tohle mi fakt nesedlo. Rozjelo se to celkem slibně, ale to co následovalo potom? Průměrná zábava a poslední půlhodina byla tak pitomá, že jsem to chtěl vypnout. A nepomáhá tomu ani hororová atmosféra, prostředí, styl a ani Johnny Depp. ()

D||X

Viděno s přítelkyní, takže žádný velký soustředěný požitek, ale z toho co jsem viděl můžu konstatovat, že se jedná o velice kvalitní a zajímavý film. 4* ()

Paulie2

Krásné prostředí, dokonalá atmosféra, spousta akce i napětí. Prvky hororu nebo vtipné hlášky mi rozhodně nechyběly. Ze začátku se mi film jevil jako hororová pohádka, která by mohla být inspirací pro nové filmy Sherlocka Holmese, a tak to zůstalo i po zbytek filmu. Nutnost vidět! ()

BlackVelvet

Toto je ako nejaky studentsky film, kdy si reziser zkousi jak a co delat. Par nechutnych scen, potemnela krajina a to je asi tak vse. Dekujeme, za mne odejdete. ()

tuctovychlap

Tim, Johnny, Christina, Christopher..nemalo by to byť zlé..nemalo..nakoniec som to dopozeral bez nejakého zvláštneho nadšenia..čakal som viac..60 % ()

Mark1983

Napoprvé jsem byl zcela zklamán,jelikož mi to spíše připomínalo spíše jen strašidelnou pohádku pro děti,ale nakonec se mi film projevil jako fantasy horor pro mládež s průměrným zpracováním. ()

luco323

Vydávame sa po stopách tohto unikátneho prípadu ktoré nás zavedú k.......... prekvapenému výrazu Johnnyho Deppa? zmätenému výrazu Johnnyho Deppa? vystrašenému výrazu Johnnyho Deppa? zadumanému výrazu Johnnyho Deppa? neidentifikovateľnému výrazu Johnnyho Deppa? a medzi inými aj k tomu, kto privolal prekliatie v podobe bezhlavého jazdca na mestečko Sleepy Hollow, vyhlásenú turistickú destináciu osemnásteho storočia. ()

IlMagnifico

Tim Burton v nejlepší formě. Dechberoucí temná atmosféra a špičkový herecký koncert Johnnyho Deppa. Možná chybí pár opravdu děsivých scén, ale jinak nemám výhrad. Kdo neviděl, o hodně se připravil. ()

montel

Konstábl Ichabod Crane (Johnny Depp) je z New Yorku vyslán do vesnice zvané Ospalá díra. Zde má dopadnout vraha, který svým obětem utíná hlavy. Místní obyvatelé tvrdí, že má vše na svědomí bezhlavý jezdec na černém koni. Konstábl těmto báchorkám nevěří, protože si zakládá na faktu. Jeho názor ale změní osobní setkání s tímto jezdcem. Vražd ve vesnici pomalu a jistě přibývá a Ichabod se rozhodne navštívit čarodějnici, která žije v lesích. Ta mu sdělí, že k zastavení jezdcova řádění je třeba vyhledat jeho hrob...Nemám rád ani Tima Burtona, ani Johnnyho Deppa, ale začátek filmu mě svou atmosférou uchvátil. Všechno posral nástup bezhlavého jezdce a jeho utínání hlav, což mi přišlo neoriginální a samotný závěr filmu byl taky pěkně debilní. Vybudovaná atmosféra tak přišla vniveč a z původního nadšení zůstal jen silnější povzdech. 60% ()

MotMotkovich

Hororová atmosféra - 0, po 65 minutách jsem u toho zaspal. Nechápu hodnocení, asi síla davu, která ani těm nejvíc znechuceným divákům nedovolí dát špatné hodnocení. Možná těch posledních 30 minut nabídlo nějaké super rozuzlení, které tento film vyzdvihlo do výšin, ale o tom pochybuji. Dávám 1* za to, že jsem nezaspal už dřív, ale vydržel do druhé poloviny. ()

Dumaru

Sleepy Hollow a Johnny Depp, vynikajúca atmosféra tých rokov minulých, trochu komiksový hrdina na štýl bezhlavého jazdca a to všetko doplnené kvalitnou hudbou. Film na mňa nemá nejaký bubu efekt a sú v ňom vtipné hlášky, ale čo sa týka Ospalej diery ako celku všetko hrá ako má, tento film si môžem pozrieť xkrát a stále u mňa zanechá pozitívne pocity. Jeden z naj hororov ktoré som registroval vo svete filmu a to som ich veru pár videl, u mňa jednoznačne plné hodnotenie,,, ()

Pythonator

Nejedná se o frigidní porno, jak by se mohlo podle názvu zdát. Naopak je to velmi rajcovní Burtonovina, která se vám zažere pod kůži a nepustí. Rozhodně jeden z jeho lepších kousků. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (více)