Reklama

Reklama

Hypnotic

  • Velká Británie Hypnotic
Trailer

VOD (1)

Jenn cítí, že se v osobním ani profesním životě nikam neposouvá. Pomoc hledá u tajemného hypnoterapeuta, jenže rychle zjistí, že je její mysl zatažená do nebezpečné hry. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

Magika82 

všechny recenze uživatele

Mnohé filmové kritiky a kritikové mohou tomuto snímku ubírat na hodnocení z důvodu ne zcela hlubšího pochopení jeho sdělení a poselství. To je však velká chyba, které by se nikdo z nás neměl dopouštět. 1) Pochopení lidského podvědomí je opravdu stále v plenkách. 2) Hypnoterapie bez uvedení do stavu na pomezí vědomé a podvědomé spolupráce mozuku pacienta je ve většině zemí stále zakázáno. A i kdyby nebylo, zodpovědní psychologové s potřebnou atestací by se zajisté k podobnému kroku nepřistoupili. 3) Naprostá většina lidí bez zkušeností či znalosti psychologie, psychiatrie, rozdílu mezi vědomím a podvědomím a jejich vzájemnou interakcí, by téměř jistě přistoupila na plnou měrou psychologem vedené hypnózy ve stavu ztráty byť cástěčně vědomého vnímaní. 4) Svěřte takovou moc do rukou narušeného jedince, který již z pozice svého titulu a zdánlivě přesvědčivého jednání, že je to pro vaše dobro, a na možný obrovský průšvih je zaděláno. 5) Podvědomá kontrola mysli jinou osobou v době celkového hypnózy vede k možnosti takového zneužití. Což anály kriminilogie celého světa pouze potvrzují. Tento snímek, ač pracující s omezeným rozpočtem a nepříliš zdařilou výpravou, se však soustředí právě na toto varování a poselství v jednom. Zvláště, jde-li o psycholožku spolupracující s kriminální policií, která v podobě několika minutové filmové sekvence je protipólem svého profesního mužského protějšku. Její krátké, avšak nanejvýš podstatné vysvětlení celého nebezpečí plné hloubkové hypnózy v nesprávných rukou, je zcela excelentní. Scénář pro tuto postavu, byl mistrně zvládnut někým, kdo o této problematice ví velmi mnoho. Nezapomínejme, že strach patří mezi naše prvotní instinkty, za které je zodpovědná část mozku Amygdala. Tedy nejstarší část mozku. Máte-li v moci prvotní instinkty jiného člověka, můžete z něj vytvořit lotku či časovanou bombu nebezpečnou sobě, druhým nebo ji připravit o kontrolu nad vlastním tělem. Herecké podání K. Siegel a J. O'Mary je v tomto smyslu brilantním tancem psychologicko vražedné hry, které má k realitě blíže, než-li většina podobně laděných snímků. Z těchto důvodů bych byla pokrytecká, kdybych snímek neohodnotila 80%. Nebýt ochuzené výpravy a řádně omezeného prostoru pro vedlejší postavy, hodnocení by dosáhlo na 100%. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud se jedná o Kate Siegel, tak nemám problém. Jednak mám pro ní slabost a druhak tahle Flanaganova dvorní herečka umí hrát. Jen by si asi měla lépe vybírat. Hypnotic je naivní, hloupý a předvídatelný thriller, který v sobě míchá snad všechna klišé filmů, ve kterých hraje hypnóza hlavní roli. Tvůrcům budiž přiznáno ke cti, že hlavní hrdinka celkem záhy přišla na to, kdo je za její stavy zodpovědný a nechovala se jako tupá nána až do konce. Ale to je vedle již zmíněné Kate jedna z mála dobrých věcí, které o filmu můžu říct. Snad ještě to, že jsem se v cca poslední třetině úplně nenudil. Ale to vše je pořád sakra málo. 40% ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Herečka Kate Siegel pomyslně hypnotizuje pánský poklopec. A tento nenápadný tah je největší devizou. Námět je poměrně neotřelý. Jistý hypnoterapeut se specializuje výhradně na dámskou klientelu, na které praktikuje hypnotické stavy. Jednou z nich je i pohledná Jennifer, ústřední hrdinka, na níž aplikuje svoji podstatně zesílenou hypnoterapii a která se pro něj stane posedlostí. Zásadním problémem filmu je, že pracuje s reálnými prvky a aplikace hororových prvků působí triviálně. V jistém ohledu mu i škodí. Sugesce fobií pacientek, jejímž prostřednictvím je likviduje, je naprosto směšná. Tímto trapným způsobem sprovodí dvě ženy, jedna trpí klaustrofobií (jedná se úvodní sekvenci filmu), druhá arachnofobií. Oproti tomu nápad s šílenou pacientkou, která si trhá vlasy, je později v jedné sekvenci využit skvěle hororově. Takových nervy drásajících momentů má film ale poskrovnu. V roli terapeuta se představí Jason O´Mara a je potřeba si na něj zvyknout. Nemá přílišné charisma a enigmatický rozměr, který film touží vyvolat, už vůbec ne. Takže veškeré hraní bylo na bedrech Kate Siegel, která je perfektní a naprosto svou účastí převyšuje ráz filmu. Dost se divím, že na svoji další hlavní roli ve filmu čekala pět let. Hlavní filmovou rolí se naposledy blýskla v thrilleru Hush. Film se urputně snaží být neprůhledný. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že je naprosto zřejmé, jakým směrem se bude ubírat. Terapeut hypnózu zneužívá ke svým záludným plánům, snaží se manévrovat se svojí nejatraktivnější pacientkou, vymývat jí mozek, ta mu vzdoruje až do finále, kdy se konečně odhalí pravý důvod jeho konání. A rozhodně se nejedná o nikterak originální objasnění. Scenárista Richard D´Ovidio v minulosti psal scénáře, které se vesměs dočkaly přijatelné realizace. I tento film je z hlediska režijní realizace snesitelný, Matt Angel a Suzanne Coote se rozhodli po letech tvůrčí odmlky pokračovat ve spolupráci, jejich debut  The Open House si našel cestu k hororovým příznivcům. Film produkoval Netflix a má víceméně televizní syžet. Nechybělo mnoho a jeho místo patřilo víkendovým thrillerům na Prima Love. Méně ohraný námět, porce snaživých režijních postupů a zapamatovatelná herečka v titulní roli, to jsou ty nejpodstatnější důvody ke zhlédnutí. 6/10 ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

To jsem se takhle nechal ukecat svými přáteli na konci roku, abychom si udělali zase po delší době „pěkný“ filmový večer s trochou toho alkoholu. Výběr filmů nebyl zrovna moc optimální, takže situaci zachraňoval právě ten alkohol, ale v tomto případě ani on moc nepomohl. Netflix a jeho další mysteriózní thriller a rádoby horor přitom nezačal vůbec špatně. Úvodní scénka z výtahu nevypadala zas až tak špatně a hlavní hrdinka mi byla rovněž docela sympatická. Jenomže další dlouhá pasáž moc záživné podívané nenabídla.   Dost se tu mluvilo, spekulovalo, obviňovalo, ale kromě nevhodného jídla atmosféra dost stagnovala. Teprve když se znovu přitvrdilo (scéna s pavoukem v autě, útok šílené ženské s nožem v detektivově bytu), se kvalita zase posunula o pomyslné patro výše a já se začal opět bavit. Ona celková tvůrčí myšlenka nebyla špatná, ale chtělo to přidat více ponuré atmosféry, více akčnějších pasáží – ono všudypřítomné kecaní totiž nebylo žádné terno. Zvláště když tak nějak tušíte, co nebo spíš kdo za tím vším stojí, už skoro od začátku.    Závěr už byl tak nějak z říše fantasmagorie, ale vyloženě špatný nebyl. I zde se dočkáme slušné atmosféry i porce násilí, odhalíme ne zas tak šokující pointu filmu a utvrdíme se v tom, že se nikdy nenecháme zhypnotizovat. Herecké výkony byli ucházející – po této stránce jsem problém neměl. Každopádně aby se z toho stala alespoň průměrná podívaná, tak to mi tu pořád něco chybělo. Zvláště pak ne příliš záživná prostřední pasáž chtěla rozhodně vylepšit. Film neurazí, ale ani moc nenadchne. 40% ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

[70%] Tak já nevím, ale mě to přišlo v rámci téhle nízkorozpočtové netflix tvorby vydařené. Musí se to brát takové jako to je s tímto ohledem. V áčkových vodách to není, tak proč to hned odjebávat? Navíc mi to námětem dost připomíná knížku NOČNÍ PTÁKK od spisovatele Briana Freemana. To vkládání úkonů v hypnóze. Jenže s tím rozdílem, že zde máme terapeuta se zlým úmyslem, kdežto v té knížce psychiatričku s účelem léčit. No, dost s tím srovnáváním. Hlavní představitelka filmu, kterou hraje Kate Siegel – tak ta mě bavila. Zbytek herců už je takový klasický průměr, včetně terapeuta, u kterého je jasné, že je zřejmě padouch. Logika tu hapruje jen trochu, zejména ke konci; navíc ty hypnotizující povely už trochu ve finále působily přehnaně, ale když člověk vypne mozek a snímek si užije, tak nebude problém. Tu 4* slabší dávám s klidnou duší. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama