Torpid

Neznám osobně americká ani jiná vězení, ale i tak se neubráním dojmu z kašírované, pózérské srágory, která se snaží sebe samu brát smrtelně vážně, s ambicí realisticky působícího dramatu kritizujícího vězeňský systém. Když Stallone s Arnoldem utíkají z lodi, má to logiku, protože od začátku divák jasně vnímá vnitřní mantinely téhle vězeňské fikce. Je mu jasné, že jde o napínák k pobavení. V Shot Caller se ale chaoticky a bez pravidel míchá naturalistická forma zobrazování s celkem dost dementním a na efekt vystavěným příběhem, za což dávám dvě hvězdy dolů. Nic nezmůže ani skvělý Nikolaj Coster-Waldau v hlavní roli. ()

Torgal

Kriminál ťa zmení, ale k horšiemu. Shot Caller na tomto tvrdení postavil celú svoju zápletku a zahnal ju do extrému. V skutočnosti zrejme zmena kravaťáka na väzenského bossa nebude tak jednoduchá ako ju prezentuje tento film, no aj vďaka veľmi presvedčivému Coster-Waldauovi som ochotný nad filmárskou licenciou prižmúriť oči (hlavne čo sa týka zachovania hrdinovho morálneho kompasu v nekompromisnom prostredí basy). 8-/10 ()

DAPDO

Když pominu, že se kravaťák a úspěšnej obchodník, kterej ani neumí hrát basket, stane v base jedním z vůdců gangu, když pominu, že jsem několikrát během filmu nepochopil, proč ta a ta postava dělá něco, co mi nedávalo moc smysl, tak to bylo místama celkem drsný. Mám rád filmy z vězenskýho prostředí, tam se taky odehrály nejlepší momenty filmu. Mimo zdi věznice už to taková hitparáda nebyla, ale pořád je Trestanec mírnej nadprůměr- 65 %. ()

dakarin

Od Rica Waugha jsem dříve viděl film Práskač. Když jsem si přečetl svůj tehdejší komentář, zjistil jsem, že by se dal použít prakticky beze změny i na tento snímek. Slušné vizuální řemeslo, ale jinak jednoduše béčko :-( ()

Ozzy2 odpad!

Už ta zápletka-bankovní makléř zaviní nehodu, tak šup s ním mezi nejdrsnější vrahouny do nejtvrdšího vězení!To jako vážně?Vidíme ho, jak ho při basketu kdekdo odhodí na zem a pak tam vymlátí celý americký Valdice.Scénárista musí bejt debil a já druhej, že jsem to dokoukal do konce ()

Khamsin

Tak tohle bylo hodně silné. Pro mě zatím nejlepší film roku 2017, a to mám za sebou filmy, o kterých bylo za rok 2017 slyšet mnohem více (Tři bilboardy, Dunkerk, Star Wars,...). Úplně nechápu, proč je tento film zde tak nedoceněný. V komentářích čtu, že je to nelogické, nereálné, atp. atp... ani o ty svaly a testosteron, který je tu často zmiňován, v tomhle filmu podle mého názoru nejde. Ten film má jasnou pointu a syrovost jeho zpracování je až ubíjející (v dobrém slova smyslu z pohledu diváka). Žádná pohádka s dobrým koncem se zde nekoná. Dramatičnost, herecké výkony, hudba, kamera,... to všechno musím jen a jen chválit. Trochu mi je smutno z toho, že takovéhle filmy haníme a hledáme na nich bezpočet much, přičemž nadšeně tleskáme všelijakým Wolverinům, Thorům, Kapitánům Amerika a podobným zhovadilostem.... >׀ ()

tranquill

"Tak proč zahodils celej život?" To by mě taky zajímalo. Jak se dá kvůli blbé nehodě klesnout... Ale natočeno a zahráno vskutku řemeslně a kvalitně nadstandardně. ()

Razzor_82

"Všechno co v téhle hře uděláš, má své následky." Drsné drama z vězeňského prostředí o sebeobětování kvůli své rodině. Waldau ve stylové proměně z úředníka na zabijáka. Zapletení s bratrstvem určuje na svobodě  pravidla hry. Postupně budované napětí a nečekaný závěr. Depresivní hudba a atmosféra kriminálu. 7/10 ()

LabySo69

To kurva jo!! Drsnej retrospektivní nářez, skvostně zahranej, vypointovanej, s hutnou atmosférou a můžeme klidně říct, že i s posláním. Jediná výtka, kterou mám, je, že bych klidně ještě přidal stopáž právě v tý minulosti, popř. chcete-li ve vývoji hlavního hrdiny, proč ne...jinak teda..vim, že Bernthal má svý kvality, ale toho Dána s rumunským jménem neznám, páč nesleduju GoT..ale předvedl se náramně! ()

Kingjiri

Námět v podobě dobráka, kterej se kvůli neúmyslnýmu trestnýmu činu dostane za katr a v něm se z něj stane hustej badass, mi přišel spíš přitaženej za vlasy než divácky atraktivní. Ale když už nic jinýho, tak Nikolaj Coster-Waldau zvládal obě polohy zahrát pořádně přesvědčivě, nějaký scény byly pěkně naturalistický a atmosféra nebyla místama vůbec špatná. S uvěřitelnějšim námětem, svižnějšim tempem vyprávění (občas se děj dost táhnul) a větší porcí akce moh vzniknout ještě mnohem napínavější a zajímavější biják než tenhle nikoho neurážející průměr. ()

Franc1s

Vězeňské filmy mám rád a tento bude taky patřit mezi ně. Jak se z chlápka-makléře stane zločinec a vrah, pro kterého je dělané jen jediné místo a to je vězení. Výborný vývoj/přerod hl.postavy Jacoba, bez chyby zahráno, ale i další postavy(nejen Punisher) palec hore. Pomalé vyprávění přiběhu, drsná atmosféra a trošku i té krve. Povedená kombinace 8/10 ()

markotter

Mamánčin hezounek, co miluje svojí rodinu se během pobytu ve vězení stane nejdrsnějším a nejkrutějším kápem všech dob? Ani vteřinu jsem tomu nevěřil, ne a ne. ()

pulDag

Od začátku silné a jisté si v kramflecích, ale překombinovaná finální zápletka filmu dost uškodí. 3,5* ()