Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Ukázka z filmu

zette

Ja jsem spokojeny, urcite to nebylo horsi nez jsem si myslel. Pred zhlednutim, jsem patral v pameti a kouknul na Roubaluv "zivotopis" na Wikipedii a mohl si pustit vsechny dily za sebou. Zpracovanim i samotnym pribehem me to bavilo. Chvalim i vypravu a zvuk. Skoda, ze Cermak dostal jen malo prostoru, na neho jsem se tesil nejvice. Na druhou stranu mne nijak nevadila ani druha dejova linie s mladou koncipientkou v hlavni roli. Jako televizni film to je slusne. ()

Malarkey

Je úctyhodné, že Voyo se do podobných vážných témat pouští. Může tak nechat třeba v tomto případě vyniknout režisérku nebo herce, což reálně i dělá. Horší je to už jen se scénářem, který Vám toho o Roubalovi řekne přesně tolik, co česká wikipedie. A to mi na třídílnou minisérii přijde zatraceně málo. Čekal bych toho popravdě výrazně víc. Přitom Hynek Čermák a obzvlášť Kamila Tnková ve svých rolích výborní. ()

mzss1

[69%] Třídílná česká mini série mapující skutečné události českého sériového vraha Roubala. No, musím říci, že na poměry novodobých českých záležitostí to nebylo vůbec špatné. Takové sice jen na to 1 vidění, ale k zahození to rozhodně nebylo. Kdyby zde bylo víc zapamatovatelných scén, kdyby se trochu víc přitlačilo na pilu; kdyby jsme konkrétně viděli víc drsnějších scén ohledně vražd atd, možná bych tu 4* dal, ale to je fuk. Herecké obsazení je na tom docela dobře. Hynek Čermák hraje Roubala přesvědčivě. Nejvíc mě ale zaujala Kamila Trnková, která mladou a nadějnou advokátku zahrála výborně. Měla zajímavou postavu a i její lehčí závislosti na lécích … – to vše bylo pěkně vykresleno. Nezklame ani Jan Čenský či horlivý policista, kterého hraje David Švehlík. Co se týče Dagmar Havlové, tak ta se mi jevila tak nějak divně. Chvílemi mi seděla a občas jsem si říkal, že je trochu trapná. Celkově to ale docela rychle ubíhá. Člověk se moc nestačí ani nudit. Soudní scény mám celkově ve filmech rád. Zde byly výslechy tak trochu ploché, ale budiž. Určitě by se dalo ještě něco vylepšovat, ale v rámci toho, že to bylo točené dle skutečnosti a na české filmové poměry současné doby, si tu nemohu víc stěžovat. Jen si říkám, že policie udělala jednu nelogickou díru (nenahlášení té paruky). To bylo i ve skutečnosti? I hudební doprovod nebyl ve filmu špatný. Takže mé hodnocení - silná trojka* ()

venison

Do minisérie Případ Roubal jsem šla především ze dvou důvodů - to, že kauzu probíraly holky z podcastu Opravdové zločiny a protože jsem nedávno viděla vynikající dvoufilm Metanol od Terezy Kopáčové. Bohužel to ale "metanolových" kvalit nedosáhlo. Ač si Hynek Čermák zahrál Roubala dost věrohodně, čekala jsem nějaké hlubší a možná i temnější zpracování než mi bylo nabídnuto. Vyprávění klouže po povrchu, přišlo mi, že není ani cíleno na diváka, který by vrahouna Roubala neznal. Moc se zde nevysvětluje, jen to tak nějak plyne. Zaměnitelná jednohubka a přitom takový potenciál. ()

William_

Půjdu proti proudu ale mně se to fakt líbilo. Sjel jsem všechny 3 díly za 1 večer a královsky jsem se u toho bavil. Všechny herecké výkony musím pochválit, práce s kamerou, střihem nebo osvětlením byla zvládnuta taktéž na výbornou. Jen jsem si občas říkal, že Hynek Čermák mohl dostat více prostoru, ale i přes to jsem (na rozdíl od ostatních) z této minisérie velice příjemně překvapen. Přeci jen se to všude tvářilo a prezentovalo jako příběh o Roubalovi, ale je to spíše příběh o právní bitvě, ve které je Roubal, než příběh o Ivanovi jako takovém. ()

• Scény ze soudní síně neodpovídají zvyklostem českých soudů. Pokud se kdokoliv obrací na soud, musí při tom stát. Stejně tak se u soudu v ČR nemohou účastníci překřikovat „námitkami“ – pokud chtějí hovořit, musí jim soud udělit slovo. (awful)
  • V čase 4:05 příváží Roubala (Hynek Čermák) k Vrchnímu soudu v Praze tzv. venkovní eskorta. Jedná se o chybu, protože Vazební věznice Praha Pankrác je s budovou soudu spojená podzemní chodbou a eskorty tedy probíhají jako vnitřní – pěší. (Globus_Jirka)
  • V části, kdy vyšetřovatelé přichází k hrobce, je za zdí olšanského hřbitova vidět část obchodního domu Atrium Flora. Tento obchodní dům byl však postaven až v roce 2003, a tak v době, kdy se odehrává seriál, tam stát nemohl. (ArthasKarfa)