Oppenheimer

USA / Velká Británie, 2023, 180 min

V době, kdy Druhá světová válka ještě vypadala nerozhodně, probíhal na dálku dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu. V Americe se tajný výzkum skrýval pod označením Projekt Manhattan a jedním z jeho klíčových aktérů byl astrofyzik Robert Oppenheimer. Pod obrovským časovým tlakem se s týmem dalších vědců pokoušel sestrojit vynález, který má potenciál zničit celý svět, ale bez jehož včasného dokončení se tentýž svět nepodaří zachránit… (Cinemart)

Diskuze

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Škoda len že sa Nolan s tými efektami drží tak pri zemi. Na výbuch trinity mohol kľudne použiť CGI, nič hrozné by sa nestalo. Takto bolo vidieť že to nie je atomovka a musel to maskovať zábermi zblízka.

Alebo proste mohol poprosiť armádu, nech mu dá jednu malú. Pár kiloton je dnes aj tak prd, nikoho by to niekde v púšti netrápilo 😂😂

na příspěvěk reagoval mm13, Castrator

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

Dadel

V kině jsem to u Dunkirku snad ani nezaregistroval a doma na blu-ray až někdy v polovině. Vůbec to neruší.

zdarecsranec

zdarecsranec (hodnocení, recenze)

Dadel

Je to tak, mění se formát i materiál, ale dle mě to jen přidává na dynamice filmu a na velkoleposti záběru, co hoděj na celý plátno.

gurmanfilmu

gurmanfilmu (hodnocení, recenze)

Zdravím, mám lístky na Úterý v Imaxu a moc se těším. Chci se jen zeptat těch, kdo už byli v Imaxu, kolik odhadem stopáže tvoří Imax scény přes celé plátno?

na příspěvěk reagoval zdarecsranec

Uživatel vonTossis smazal svůj příspěvek.

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Je to pomerne dobry film, presne na rozmezi mezi 60-70%, ale z duelu Barbie vs Oppenheimer pro me vychazi jako jednoznacny vitez Barbie.

na příspěvěk reagoval vonTossis

Bluntman

Ta jeho smítka spojená s klasikou (analogem) jsou důsledkem zmatení těch, pro které klasické/analogové rovná se nekvalitní nebo zastaralé, zrno je chyba materiálu, a to všechno proto, že nechodí do diskuze Blu-ray a nečtou články na blu-space. :-)

16. řijná by měl film vyjít na BD.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

prkalil , Halt01 , Castrator

Já Oppenheimera viděl zatím dvakrát: jednou v IMAXu, jednou v multiplexu z DCP, přičemž plánuji ještě výlet na projekci z 35mm. Kabátovo "obrovitá smítka zanechaná v obraze na důkaz, že se natáčelo klasickou technikou" je obtížné vyložit: smítka nesvědčí o tom, že se natáčelo klasickou technikou (IMAX kamery nejsou zrovna klasické, ale chtěl to nejspíš jednoduše postavit do opozice k digitálu), leda vypovídají o typu projekce. V IMAXu jsou skutečně nečistoty v obraze, a to od začátku, přičemž u některých scén - zvlášť velké celky týkající se mexických krajin - je to velmi výrazné. Jde ale o bordel, který je pravděpodobně na pásu - a nejspíš se to nikomu nechce čistit.

Na verzi pouštěné (odmítám tomu říkat projekce) z digitálu žádné nečistoty nejsou, ale je fakt znát rozdíl mezi až 18K IMAXem a 2K - nepletu-li se teď- digitální kopií: jednak jsou tmavé pasáže hůře prokreslené, méně detailní (od nočních scén přes tmavé oblečení), jednak jednotlivé roviny působí stejně "vyšisovaně", což v IMAX verzi ne.

Kabát je jenom esteticko-technologicky necitlivý. Pokud ale k Oppenheimerovi může vyjít podcast Deníku N a ta parodie kritického textu na Kinoboxu, tak je to vlastně jedno.

na příspěvěk reagoval prkalil, Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Pan recenzent z Lidovek si asi plete filmové zrno (pro film přirozená součást, vzniká elektrostatickými výboji a ještě nějakými procesy) a filmový šum, případně, které nemají ve filmu co dělat. Pokud to tvůrce vyloženě nechce, jako třeba Tarantino v Death Proof.

Nelze vyloučit, že Nolan točil tak, aby to zrno bylo co nejvíc patrné (dá se toho dosáhnout pomocí světla, záběrů na některé barvy apod.), aby vznikl dojem staršího filmu. Chazelle to takto udělal u Prvního člověka, kdy používal 16 mm film, u kterého je pak zrno opravdu hodně patrné, ale Oppenheimer se točil na 65 mm film (pak se kopíruje na 70 mm), takže tahle možnost asi padá. Nebo nějaké zrno Nolan přidával sám (dělá to třeba Snyder, který používá digitál a pak přidává zrno), ale to by musel analog převést na digitál, přidat zrno, a pak převádět zase na analog, to snad ani nejde, a jestli ano, tak by to udělalo jednom prase, a ne Nolan. Mohl možná použít nějaké filtry, ale to už mi přijde přitažené za vlasy.

Tipuju, že má film buď přirozené zrno a je vidět víc než u jiných filmů, nebo tam jsou nečistoty, a pak je to asi problém kina.

Bluntman by to mohl rozlousknout, protože film viděl a určitě si neplete zrno, šum a nečistoty.

Halt01

Halt01 (hodnocení, recenze)

Zajímalo by mě, jestli to množství nečistot při projekci souvisí s filmovým pásem, co Cinema City dostalo, nebo s promítačkou na Floře. Místy to bylo neskutečně rušivé a kazilo to dojem, moc se mi nechce věřit, že je to produkt, který by studio vypustilo ven. Pokud někdo znalejší techniky analogového filmu objasní víc, budu rád. Jinak samotný film je skvělý.

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

z recenze Marcela Kabáta z dnešních LN: "...Ale kdo netouží desítky minut hledět na hlavy o velikosti horkovzdušného balónu nebo obrovitá smítka zanechaná v obraze na důkaz, že se natáčelo klasickou technikou, se může pohodlně spokojit s návštěvou běžného kina."

prkalil

prkalil (hodnocení, recenze)

Castrator

Nemusí to být zlomyslnost, ale třeba jen záchvat negativizmu - kdy tahle destrukce je lepší, než někde něco nebo někomu něco rozbít. Ale jasně, k ničemu to tady nepřispívá, i když na druhou stranu ani neškodí (s hodnocením pár jednotlivců zamávat nemůže).

na příspěvěk reagoval Castrator

Deyw

Deyw (hodnocení, recenze)

jdete na to pls nekdo do imaxu a potom do cinestaru a napiste rozdil, dik 😂😞

na příspěvěk reagoval mm13

11.03.2024

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)