Oppenheimer

USA / Velká Británie, 2023, 180 min

V době, kdy Druhá světová válka ještě vypadala nerozhodně, probíhal na dálku dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu. V Americe se tajný výzkum skrýval pod označením Projekt Manhattan a jedním z jeho klíčových aktérů byl astrofyzik Robert Oppenheimer. Pod obrovským časovým tlakem se s týmem dalších vědců pokoušel sestrojit vynález, který má potenciál zničit celý svět, ale bez jehož včasného dokončení se tentýž svět nepodaří zachránit… (Cinemart)

PROCESOR

Zajímavý životopisný snímek, který mapuje otce atomové bomby. Za mě druhá třetina byla nejlepší. Kdy se sledovalo, zda se to podaří. Třetí a závěrečná třetina o nějakém slyšení sráží film zbytečně dolu a dělá ho nezáživným. Snímek mohl být klidně o 40. minut kratší. Hodnotím jako lepší průměr. ()

LasT_Olt

Spustili jsme řetězovou reakci příteli. Darovali jsme lidem oheň, oni teď zapálí nebe a nás přikovou ke skále. Přitom jsem se jenom snažil zjistit jak umírají hvězdy. Umírají ve skutečnosti vůbec? Skoro z toho až bolí u srdce. Náš rod žije na zemi 2,8 milionů let a ty existuješ zrovna v době, kdy můžeš jít do kina na nový film od velmistra režie a scénáře, Christophera Nolana. Takhle podle mého názoru vypadá dokonalá filmařina. A pokud tě dokonalá filmařina neláká, je tam nahatá Florence Pugh. ()

BoXBe

Jako když Radiohead natočí dokonale zkonstruované album a nemá to konkurenci, ale nepustíte si ho tak rádi jako to předešlé. První film od Nolana po letech, kterému neumím věnovat plné hodnocení. Tříhodinový videoklip se seriózně pronášenými větami v rychlém střihu. Spielbergův Lincoln, Howardův Frost vs Nixon nebo Interstellar mě intelektuálně i divácky bavily řádově o dost víc. Chápu, Nolan si udělal radost připomínkou světové vědecké elity a natočil si žánr biografie (nejen člověka, ale i výzkumu a myšlenky a politické manipulace) a my jsme za to rádi (plná kina) a o něco chytřejší, co se vývoje atomové bomby a politiky na to navázané týče. Jinak Oppenheimer nenabídl víc, než to nejlepší (přinejmenším po herecké stránce) a přitom ani to nejlepší dnes nestačilo. Rozumím linkám provázané vědecké komunity a jejich morálních dilemat, sžíravé politiky, odpuštění, výčitek, zralého vztahu a riziku lidského faktoru a systémového faktoru, ale nenabídlo to více, než životopisná kniha. Třeba ta o Einsteinovi od Waltera Isaacsona. Ta byla (byť jsem ji četl týdny a formou audioknihy) o dost zábavnější a napínavější. A nezmiňuji ji náhodou, protože i Walter Isaacson je dlouhodobě velký propagátor vědy a nelineárního přístupu ve vědě a výzkumu, tedy v nutnosti pochopení, kolik všech znalostí, rozhodnutí a náhod v propletené síti lidí a událostí hraje roli v osudových okamžicích lidstva, jindy zjednodušeně vykreslovaných jako Eureka! a hotovo. Nolan obdivuje a chápe jak se síť myšlenek proplétá mezi lidmi formou otevřených a leckdy bolestivých diskusí a rozhodnutí a že nejsou časově postavené na hurá faktoru, ale na tom, jestli zítra se myšlenka rozpracuje a pak budeme rádi, že se za dvacet let někde projeví (viz téma vodíkové bomby, ale také relativity, kvantové mechaniky atd. atd.). Na druhou stranu, jsou ta témata vědy, politiky, války, člověka a jeho tužeb otevřena a tak budiž, pojďme se o tom bavit a diskutujme. Hlouběji, než jak to dělá film. I ten černobílý film Good Night, and Good Luck, který i za přítomnosti Roberta Downey Jr. rozebírá to antikomunisitcké tažení v padesátých letech, je pro mě vítanější divácký zážitek. Navíc, pokud chce pro burácející soundtrack Nolan téma politických procesů, měl by se poohlédnout do střední a východní Evropy. Chtěl bych raději vidět jak Nolan zase režíruje dlouhé a nervydrásající dialogy jako byla ta s Jokerem, který narušil party v mrakodrapu, namísto frenetických střihů napříč časovými rovinami. Po Inception, Interstellaru a TENETu jsem se nasytil, u Oppenheimera už není vytváření více vrstev ani originální, ani nosné. Kasovní úspěch si teda Tom Cruise v těchto týdnech zaslouží o dost víc. Tuhle jsem koukal nedávno na Netflixu na Scorseseho Irishmana (na víc večerů, přiznávám), kde jde taky o volnou adaptaci životopisné knihy (byť ne o teoretické a aplikované fyzice), ale co do diváckého dojmu i přes tu širokou plochu, promiň Christophere, v téhle kategorii ("utáhnu dialogy tři a půl hodiny jako pán") ještě nejsi, protože to, co předvádí Al Pacino, De Niro a Pesci a Stephen Graham se nepovedlo ani na vteřinu. Zapamatování hodný není v Oppenheimerovi jediný dialog. Oppenheimer je sezónní záležitost a tam to taky zůstane a navždy už jen bude viset na streamech a lidi si pustí spíše Počátek a Interstellar s Temným rytířem i po letech. Jako to Kid A s OK Computer. () (méně) (více)

Lachtaan

Letošní filmová jednička nese jméno Oppenheimer a Christopher Nolan se už jednoznačně stává nejhodnotnějším filmařem současnosti. Tříhodinová monumentální zpověď nejtěžší éry novodobých dějin za přítomnosti fenomenálního Cilliana Murphyho, který se konečně prohrabal k životní roli. Na někoho může být zdejší stopáž plná kvantové fyziky a nelehké historie (po)válečného světa až příliš složitá, vše je ale vykoupeno tím, pro co film primárně vznikl - opulentním zážitkem z IMAX plátna, které jsem zažil poprvé a ještě dlouho z toho budu slintat. [viděno v Cinema City IMAX Flora 24.7.2023] ()

c.tucker

Nolan v IMAXu je jasnou volbou. Ještě to zesílí pocit z celého filmu. Jinak prostě úžasný zvuk, který prohlubuje celkové emoce ze zážitku. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Je to vážně taková bomba? Popravdě, nic jsem ohledně filmu nestudoval, ale Aj ixpekted, že to bude zkrátka a jednoduše filmek o výbuchu, kterej nás měl všechny ušetřit utrpení a zkázy, která nás čeká (alias můj život). Sice se dá film brát jako životopisný, ale taky tam dle mého nebylo úplně všechno spíše jen tři etapy - před, během a po bombě. Ale k tomu, co jsem měl na mysli, čekal jsem muvi o bombě a pozadí okolo, jako celkový soud atd. tyto věci jsem úplně vytěsnil a ivn bych řekl (a to jsem zatím moc Nolenových filmů neviděl, že jde o klasickou Nolenovku, jinak řečeno, že tam byl nějakej twist, což zatím (ty co jsem viděl) jeho filmy měly. Mjuzik, napětí, celkově filmově bez chyby, alespoň teda na první zhlédnutí (možná je to i jen na jedno). Každopádně fak it! Oupenhajma fak maj ezz. :) ()

DragonnCZ

Now I'm become death. Destroyer of worlds. “Je to pár chvil co jsem dokoukal Oppenheimera v kině a ano byl jsem uchvácen! Cilian tu naprosto bodoval a po Thomasi Shelbym se za mě jedná o jednu z jeho nejlepších rolí. Nolan ačkoliv životopisné, drama není jeho šálek co točí tak naprosto film dokázal důvěrně zpracovat a uměl ho galantně odvyprávět a zažral jsem se ihned do filmu po prvním vteřinách kdy jsem viděl samotného Ciliana, jednoho z mých TOP herců. Ten topový střih a preciznost každé scény!  To jsem si prostě užíval. Já Nolana prostě miluju. Abych byl upřímný, film za mě zprvu dost spěchal. Přišlo mi, že tu byla značná část útržků jeho života a nebyl to kompletně film od jeho mládí až po jeho skon a vše dělal zkratkovitě. I konec mi nepřišel takový jaký by měl, ale... I tak byl svým střihem, hudbou a dialogy dost precizní. Přišlo mi jakoby sám Nolan chtěl odvyprávět ty nejdůležitější chvíle a proto zpočátku spěchal. Až v 2. a 3. třetině film zpomalil a začal se pořádně soustředit a prohluboval věci co měl a naprosto jsem se do filmu znovu dostal a zažral, hlavně přes ty výborné dialogy. Na to je pan Nolan prostě expert. Atomový výbuch asi jeden z nejepičtějších highlightů filmu a Oppie byl velký kino zážitek za poslední roky. To jak pan Nolan tu neuvěřitelně a skvěle podává dialogy mě strašně bavilo a ani na chvilku jsem se nenudil, i přes tu délku kdy občas mně přišlo, že něco trvá déle než by mělo, ksafru i tak ten film nejde ani trochu nemilovat. Už na film jsem se enormním způsobem těšil a byl můj asi nejočekávanější film roku a dokonce doufám, že tím filmem roku společně s Napoleonem a druhou Dunou bude. Také dále filmu nesmím zapomenout vypíchnout to neuvěřitelné herecké obsazení plné známých hollywoodských hvězd, kde ze všeho, ale nejvíce zářil samotný Robert Downey Jr. No a v neposlední řadě.. Ta epická hudba Ludwiga Göranssona mě naprosto odvařila, výborně potrhovala každou dramatickou scénu a byla to audiovizuální orgie! Až skoro dokázala v mnoha chvílích trumfovat předešlé Nolanovi filmy se soundtrackem od Hanse Zimmera. Celkově tento film byl moje první žánrovka v kině; vždy jsem byl zvyklý na akční blockbustery a zde jsem dostal 3 hodinovou dialogovou hříčku plné zábavy. Ano! Nolan to zase dokázal. ()

čidlo

Dost aktuální téma. Bohužel to veme k zamyšlení nás obyčejné lidi...Ti co by měli vzít rozum do hrsti zalezou někam do díry a je jim nějaký film u zadele..pěkně udělaná 180min nuda ()

Reverse01

Oppenheimera radím medzi filmové udalosti tohto roka, ktoré nám dáva svetielko nádeje, že pre filmy sa oplatí navštíviť kino. Nolan nemusí dokazovať, že je skvelý a schopný režisér a kto začne pochybovať odporučám si pozorne pozrieť jeho históriu natočených filmov. Jednotlivé striedanie žánrov od "jednoduchých" psychologických drám, skrz krimi-thriller, komixovky, scifi a vojnové filmy všetky precízne natočené. Samotný Oppenheimer nepatrí medzi jednoduché biografické filmy s akými sa bežne môžete stretnúť. Osobitý štýl rozprávania príbehu, v ktorom sa premiešava viacero časových línii vo vás vyvolá neopísateľné pocity ak máte to šťastie vidieť film v kine Imax. Skvelá práca s kamerou, výpravou, strihom a hercami. Tu by bolo dôležité vyzdvihnúť pozoruhodnú zmenu charakterových vlastností postáv. Je to film, ktorý by si mal každý filmový fanúšik pozrieť. Videné v kine 5 krát 90% ()

E=mc2

Recenzia: V prvom rade pozdravujem všetky uslintané nadržané fanúšičky Nolanovych masterpísov. ČSFD by sa malo premenovať na nolanovafilmovadatabaza. A ten kvázi pepík zakladateľ Pomo by mal byť defenestrovaný. Oppenheimer 65% Oppenheimer je naozaj priemerný film ktorý ani len náznakom nedosahuje úroveň Dunkirku v ktorom sa v podstate čaká len na jedno. Je pre mňa nepochopiteľným filmárskym zlyhaním na úrovni réžie a scenára že Nolan neuchopil tento film tak isto ako Dunkirk ako čakanie na jednu jedinú vec, vyhotovenie bomby s ustavičným "už ju máte" po vzore tikania bomby pod stolom od Hitchcocka. Pretože čas beží a ide o to kto dobehne do cieľa prvý. Neviem si predstaviť aký masterpís by z tohto urobil Kubrick ale Doktor Divnoláska dáva tušiť. Nolan je režisér bez názoru. Je to megafail síce nie tak ako Tenent ale priemer na Nolana. Zbytočné dejové línie, zbytočné vysvetľovanie a kvázi humanizmus. Už len tým že neukázal zhodenie bômb na Hirošimu a Nagasaki je premierný. Trailer sľuboval viac než realita. Ako som už raz písal. 65% Nolan odpálil do vzduchu vlastný film. Čiernobiela línia je úplne zbytočná a nijak neslúži deju. Jeden výbuch. Vizuálne sklamanie. Strašne ukecané, zbytočné informácie, zbytočné postavy, zbytočné preskakovanie medzi líniami, ako prerušovaná súlož. Tu treba pochváliť Nolana že po prvý krát vidíme v jeho filme nahotu a súlož. Wau. Mali sme sa primárne sústrediť len na prítomnosť a až po jej zavŕšení sa venovať ďalšej dejovej línii. Poprípade ak hráme na retrospektívnu rekonštrukciu ako v Amadeusovi, Forrestovi Gumpovi držať sa striktne tejto schémy, rozumieť budú tí čo rozumejú storytellingovým princípom. Po mega sračke Tenet prichádza ďalšie sklamanie. Herci výborní, ale chyba je v scenári a režisérovi. Na rozdiel od všetkých ľudí ktorí na Slovensku kedy vyliezli z tej žumpy VŠMU WTF hneď vidím nefungujúcu kostru. Takže určite nemožno brať názory týchto našich kvázi filamárov a kritikov vážne ak chvália tento film, lebo nerozumejú remeslu rozprávania príbehu, resp. ani nebudú vedieť prečo je čo zle. Fakt nie. Nolan bol dobrý vtedy keď dokazoval ostatným že je svetová špička. Potom mu tí blázni vo WB dali voľné ruky a uverili jeho neomylnosti a genialite. Ale tá zostala niekde v Dunkirku a preto tu máme toto utrpenie. Prečo tento film nebol poňatý ako Dunkirk, ako jedna kompaktná vec? Toť otázka Einsteina. Filmy sa čoraz viac stávajú seriálmi. Ak by toto dali točiť Cameronovi je to jeden z najlepších filmov. A Nolanovi neodpustím že nedal jednoznačný priestor Richardovi Faynmanovi (môj najobľúbenejší vedec) ktorý bol osobne na prvej detonácii atómovej bomby a z ktorého poznatkov o chovaní častíc Oppenheimer benefitoval.*** ()

sir-dave

Bouchnutí atomovky je katastrofický scénář kdekoliv na světe, v kině mi to poskytlo aspoň 30 vteřinový odpočinek od tří hodinové non-stop konverzace a soustředění se, aby neuniklo moc detailů. Vytknout se tomu moc nedá, kdo chce vědět něco o projektu Manhattan, dostane všechno. Spousta známých herců na place. Murphy, Downey Jr. wow. Jen je to extrémně dlouhé. Udělat z toho mini sérii ala Černobyl např. 5x40min, udělalo by mi to větší radost. ()

alisa.upir

Strašně špatný film. Je docela s podivem, že tohle se dalo natočit tolika způsoby, a nakonec z toho vzešla taková strašná slátanina. V kině jsem si u toho i 20 minut zdřímla, protože je to taková koko*ina… Neuvěřitelný, kolik nudných rozhovorů bez pointy se dá vecpat do nekonečných 3 hodin. Navíc na několika místech byl tak nevyhovující hudební podklad, že to vypadá, že schválně udělali tak špatný film, aby viděli, jestli to lidi i tak vychválej a potvrděj tím, že tomu vůbec nerozumí a jen jdou se stádem… otřesný jak špatný to je. ()

Deyw

3.8 IMAX 70 posralsemse 4.8 Cinestar Nebudeme resit pribeh, kterej je proste vzdycky stejnej, ale udernost a vtazeni je u obou kino formatu tak neskutecne rozdilna, ze musim uznat kvality Nolana a vlastne vsech zucastnenych... recenze IMAX70: Neveril jsem, ale tenhle film v IMAXu je jina liga, naproste vtazeni do filmu a udiv jak je vyuzity imax format, kdy na platne je vsechno tak dokonale a presne, kazdy zaber je neskutecna podivana a scenerie na pousti jsou tak famozni, ze clovek nema slova..prvni cast je takova sonda mozku genia, ktery je vyjimecny a clovek se vlastne spis seznamuje a je naprosto odpalenej tou kamerou a velkoleposti IMAXu..prostredni cast je asi nejvetsi narez co se da zazit, kdy se tempo konverzacnich prestrelek zmeni v tizivou az hororovou atmosferu, kterou hypuke a nabiji neskutecna temma hudba a kameraman opet dava takovy shoty, ze z obrazu a hudby jde doslova strach a mraz po zadech...neskutecna emocni zdimacka co bude s lidstvem/svetem, kdyz se zmackne to cervene tlacitko..tohle je proste tak famozne natoceno ze jsem si musel menit trenky..potom jde film do presahu, kdy je vlastne na rozcesti a nasleduje moralni dno a premysleni o tom co jsme to vlastne udelali, kdy zaver filmu a pohled Murphyho mluvi za vsechno.. naprosto jedinecny film a zazitek 5/5 recenze cinestar: Zde to bude kratsi a horsi, film jsem jiz videl a vedel jak ma vypadat, obraz je urcite cistsi nez analog, obraz je mensi (a to o hodne 😞😂) coz by nebyl problem, fakt to bylo vpohode, ale nepusobilo to uz tak velkolepe..ale nejhur na tom utrpel zvuk, jako priklad dam mrazivou az hororovou scenu, pri ktery byl celej sal v IMAXU uplne v tranzu a slapalo to jako svine, tak tady to bylo uplne chcipnuty..bylo to potichu a stydim se za celej cinestar, ze takovejhle film davaj do mensich salu, ktery jsou proste zvukove vprdeli..jako sorry ale lepsi zvukovej podkres si udelam i doma ty vole...shame on you... tezko by se mi to hodnotilo videt to prvne v cinestaru..film za to nemuze, ze jsou to amateri...ale jako kdo jste to nevidel, valte do IMAXu, presne tohle je ten film co chcete videt tam...a posledni vec --> tenhle rok bude rekordni pro oskary za jeden film, opiee sejme vsechny 👍😊 ()

HorrFi

Ani se mi nic nechce psát jak mě to vynášení Oppenheimera do nebe štve,ale aspoň krátce = tohle bych nechtěl vidět znovu ani kdyby mi to za to někdo zaplatil.. bylo to kvůli tý stopáži jedno z největších kino utrpení co jsem zatim zažil.. ()

SeanLSD

Tá dráma na “konci” bola taká dlhá, že som zjedol celý popcorn a aj kamarátovi polku. V skutočnosti to nebol koniec, ale polovica, lebo OPPENHEIMER je regulérny dvojfilm. Poctivý a aj majstrovský, len dokumentárna rekonštrukcia v tom druhom ide dosť podstatne na úkor filmovej mágie v tom prvom... ___  Ako celok je to nádherné dielo – čo mu nebráni byť ťažko nezvládnuté v dramaturgií a rytme. Jedine že by šlo o zámer - taký Nolanov DOKONALÝ TRIK ako nalákať žrútov popcornu na vážnu drámu a ešte ich nechať zaplatiť za IMAXy… ___ Prvý film, OPPENHEIMER A BOMBA, je ten film, ktorý sme čakali, že uvidíme a ešte omnoho viac. Je to ozajstná filmová BOMBA, omamne cinefilská a hrozne chytrá, neriedená filmová mágia a intelektuálny veľkofilm o dejinách fyziky v 20. storočí, o obrovských následkoch jej objavov v mikrosvete a s nádhernými medailónmi jej velikánov… ___ No sequel, OPPENHEIMER PO BOMBE, je už „len“ argumentačne vycibrená sofistikovaná rozprava, spletitá konverzačka bez akýchkoľvek filmových efektov, kde je už po tej ohromujúcej prvej polovici pocitovo opojnej filmárčiny a tematicko-naratívneho majstrovstva každému fuk, aké rečové ekvilibristiky sa vyťahali z archívov. Krásne sa totiž dali zhrnúť do epilógu, namiesto pokračovania. Mne to zas až tak nevadilo, ale ako samostatný film by som si to užil viac – a harmóniu a ladnosť diela ako celku to narúšalo nehorázne, to nie že nie.. Vlastne ju úplne zrúcalo, čo by som klamal. ___ Rešpekt aj za odvahu urobiť to takto… - aj keď evidentná snaha o čistotu výpovede a zadosťučinenie faktom priviedli autora k nešťastnej nevyváženosti, kvôli ktorej sa veľká časť publika cítila oklamaná…  Naozaj vidno, že Christopher prepisoval knihu… a je isté, že keby šiel dopredu s pravdou von, tak by neprepisoval dejiny tržieb. Ako fenomenálny kúzelník, ktorým bezpochyby je nielen za kamerou, to však znovu uhral - s divákmi, štúdiom a koniec-koncov, aj s filmom samotným. ()

CatcherBlock

Nevím, nevím..... Skvělé momenty to má...... Ale........ Vlastně mě to patřičně nestrhlo, neohromilo.... Ten extrémní finanční úspěch moc nechápu a Nolan má prostě mnohem lepší a zábavnější filmy ()

Triple H

Niektoré drobnosti nefungovali ideálne a film by sa bez nich zaobišiel (napr. Pugh/Murphy v pojednávacej miestnosti), znieslo by sa aj o pár hviezdnych hercov menej aby diváka nevytrhávala prítomnosť stále nejakej novej známej tváre trochu z deja, dalo sa ubrať pár minút (podľa gusta niekde medzi 10-30), keďže film dosiahne dramatický vrchol po teste Trinity (ale zase chápem prečo Nolan nechcel poslednú polhodinu obetovať a svoj význam mala a pre mňa radšej takto ako keby príbeh nebol kompletný). To je všetko čo sa týka výhrad. Neviem či to je Nolanov opus magnum, ale sklamanie to nie je, svoje ambície si film viac-menej obhajuje a určite je to film, ktorý je robený pre IMAX a ktorý je prvotriedna filmárčina od režiséra, ktorý má svoje remeslo dokonale zvládnuté. Myšlienka tam je tiež a v nánose chválenia  režiséra a radosti z toho že Cillian Murphy má konečne svoju životnú rolu (a odohral ju suverénne a celé to ťahá, resp. veľmi slušne mu sekunduje Downey) akosi zaniká aký silný príbeh to je. To čo Oppenheimer a jeho tím vytvorili, čo to prinieslo, aké to má dozvuky dodnes (možno silnejšie ako by sa mohlo zdať - keďže niekde vzadu to vedomie nukleárnych zbraní majú všetci) a aj ako sa to celé osobne, politicky a inak dotklo samotného Oppenheimera. Nie je to vyvážené ako napr. Inception, či Temný rytier, možno sa nájdu historické nepresnosti, na ktoré sa ešte poukáže, ale je to film, ktorý tento rok asi svojou veľkoleposťou, silným historickým príbehom a perfektne zvládnutou formou a remeslom ťažko niečo prebije (možno sa o to nie úplne márne budú snažiť Scorsese alebo Scott a mínus historický príbeh aj Villeneuve). Tých pár výhrad a Nolanova podľa plnosti kinosál zjavne veľká popularita (aj u ročníkov 18 - 34) a už pomaly ikonický status (od Spielberga a Camerona podobná režisérska hviezda asi nevyrástla) môžu byť paradoxne vecami, ktoré prispejú k tomu že budúci rok, napriek tomu že svoj fach už lepšie mať zvládnutý asi nemôže, ho zase minie prestížnejšie akademické ocenenie (ktoré otázka či si zaslúži práve teraz, ale chyba by to asi nebola, keďže ten film je evidentne dielom svojho režiséra, s jeho jasným rukopisom, je spravený na zjavne vysokej úrovni a aj politicky by to bol odkaz, za ktorý by sa rôzne zostavy akademikov mohli radi postaviť). Uvidíme. Každopádne je to určite film, ktorý sa oplatí vidieť a ktorý stojí za to, a ktorý stojí za to vidieť v čo najlepšom kine. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

11.03.2024

77. ročník cen BAFTA - výsledky

77. ročník cen BAFTA - výsledky

19.02.2024

V neděli 18. února 2024 proběhl v Royal Festival Hall v londýnském Southbank Centre 77. ročník předávání prestižních cen Britské akademie filmových a televizních umění (BAFTA), během nějž byla… (více)