Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy. (TV JOJ)

Othello

Na konci jsem čekal, že by se třeba mohl objevit ještě Nicolas Winton. Jinak i přes snahu a poměrně schopnou režii a dramaturgii, byla Megan předem prohranou válkou, protože problém je v samotném námětu. Samotná hrdinka nemá za sebou tolik filmově nosných situací, vztahů a samotná není nijak zvlášť zajímavá. Tématem je zde akorát role armádních psovodů a vynášení jejich schopností. Na to ale nestačí jednoduchá hrdinsko-životopisná metoda, postavená na jedné osobě a film to líp neumí. ()

Enšpígl

Oceňuji námět filmu, že si člověk uvědomí jak důležitou roli hrají psi v naší společnosti a že si zaslouží náš respekt. Ovšem přišlo mně že tvůrci až příliš spolehají právě na náměť, ale udělat z něj jějaký kloudný příběh to se příliš nezadařilo, herecké výkony taky nejsou zrovna kdovíjaký zázrak, takže tohle ty hvězdičky jsou vysloveně má děkovačka všem těm psím šampionům, který nasazují svoje životy za naše bezpečí v boji proti teroristům. ()

kaylin

Dobře podaný příběh o lásce ke psu. Není to zbytečně patetické, nechce vás to zbytečně vydírat, i když si říkáte, jestli to není místy emočně přehnané z hlediska toho, jak se hlavní hrdinka chová. Ale pak si prostě uvědomíte, že je možné mít tak rád i někoho jiného než jen druhého člověka. Kate Mara je tu hodně příjemná. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $13,406,883Tržby Celosvetovo $13,436,000▐ Kate Mara je len také herecké ucho na prvý pohľad ale tu mala šťastie ne výber úlohy nestratila sa, dobre zapasovala. Vojnová dráma, ktorá sa zameriava na výcvik psovodov je pútavo natočené, má to ten správny náboj melodramatu. /75%/ ()

misterz

Nie som vyslovene sklamaný, ale určite sa z tohto zaujímavého životopisného príbehu o láske zvieraťa k človeku dalo vyťažiť podstatne viac. Moc uťahané a často zbytočne komótne čoho dôsledkom bol výrazný pokles na atraktivite a pútavosti snímku. A určite by som sa tejto výnimočnej dvojici venoval trochu podrobnejšie a z ich spoločného života by som divákovi ukázal viac, hlavne v tých vojnových podmienkach. Tam len mesiace plynuli, plynuli a ani sa človek nenazdal a za pár minút boli doma. A práve to bola tá najzaujímavejšia časť. Posledná tretina snímku už je len o tom, ako sa Megan snažila adoptovať toho psíka, čo ale bohužiaľ často skĺzavalo k nude. Lepší priemer. 65/100 ()

• Herečka Kate Mara (Megan Leavey) a skutočná Megan Leavey sa obe narodili v roku 1983 v New Yorku. (pkno)
  • Rex odslúžil v americkej armáde tri rotácie, spolu 11 575 pracovných hodín a prehľadal okrem iných objektov viac ako 6 220 vozidiel. (De Large)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. května 2017 na filmovém festivalu Montclair v USA. (ČSFD)