Vánoční hrad

• USA A Castle for Christmas (více)

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní. (Netflix)

Diaconix odpad!

Přy sledovani mate neustale nutkani vzit pušku a vyzdobyt obyvak svym rozprzklym mozkem a ulehčit tak to trapeni, kdy Broke misto Skotska se měla raději vrhnut do natačeni zombyje apokalypsy a rozhodně by ušetřila za mejkap i za pracu maskeru. Navrat do Modre laguny už se nikdy hold konat nebude a nezbyva než vzpominat na mladi a prchlu krasu v teple domova důchodcu kaj tento brak snad zaujme. Zdař buch! ()

Arsenal83

Brooke Shields to poňala Studenkovej štýlom. Myslela si, že do seba narve kilá botoxu a bude vyzerať mladšie, ale opak sa stal pravdou, presne ako u našej Zdeny. Síce čelo vyžehlené, ale zvyšok taký neforemný, z diaľky ešte ok, z blízka starena nad hrobom. Inak jeden z najslabších vianočných filmov za posledných 10 rokov. Hocijaká Pilcherová má väčší prínos, tu žiadna vianočná atmosféra nesálala. Oni si asi mysleli, že keď tam budú v kuse opakovať melódie ako Deck the Halls či Jingle Bells, tak to bude automaticky atmosféra jak lusk, ale nič takého sa nestalo. A tá romantika, to ako fakt, to bolo tak pre osamelé paničky po päťdesiatke. ()

rublik05

Další klasická vánoční slaďárna, opět šíleně rutinní, sterilní a bez nápadu, s nevýraznými a nesympatickými herci, zaujalo mě snad jen podmanivé skotské prostředí a krásný hrad, jinak těžká a nic neříkající nuda. Letos se Netflixu s těmi vánočními filmu vůbec nedaří, zatím jsou to jen samé podprůměrné kýčovité zbytečnosti. 2/10. ()

Trixinka

Kdyby tam bylo sympatičtější obsazení hlavního dua, kdyby tam bylo o trochu více vtipu, bylo by to za více hvězdiček. Nejvíc se mi líbila scéna, kdy se hlavní pár seznamuje při střílení. Celkem fajn byla i parta pletacího klubu. Na dlouhý zimní předvánoční večer po celodenním pečení cukroví, když potřebujete vypnout celé tělo, je tento film ideální. ()

Deleatur

Když jsem viděl, že v tom hraje pozapomenutá hvězda 80ek (Shieldsová) a k tomu další, prakticky zapadlá (Elwes), přál jsem jim to. Rozjezd byl dobrý, ale nadšení postupně opadávalo, až se proměnilo ve zklamání. Ta chemie nebyla silná a oba měli dobré chvilky (Shieldsová víc), ale celkově se jim postavy nepovedly. Pro mě navíc vedlejší postava nemluvného gaye sice roztomilá svou jehněčí duší v medvědím těle, ale byla to typická vata na zacílení co největšího okruhu diváků. Ještě že byla postava černé recepční pro příběh důležitější. // 42% ()