V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Castrator (hodnocení, recenze)

"by bylo lepší, kdybychom je prostě ignorovali. Všude."

To musel napsat někdo tuze moudrý. Jednou chci být jako on.

---

Jsem se podíval znovu na první díl a s vědomím toho, že dvojka bude, aspoň dle traileru, velkolepá, mě to bavilo hned víc.

Castrator

Jo tys jenom podezíral... hezkej eufemismus... A za to, žes mě tu přede všema podezíral, by ses omluvit nechtěl? ...Možná bys měl míň podezírat a víc si všímat. A taky lézt jenom do diskuzí, kde máš čim kloudnym přispět.

Castrator (hodnocení, recenze)

Ydrosten

Taky jsem ho z toh opodezíral (což on má za totéž jako přesvědčeování druhých, že tomu tak je), protože je to podobně negramotný dement, ale takových je tu tolik, že by pak musel být joši každý druhý. Joši má další profily, ale není 100% jisté, že tomalakis je jedním z nich. Ať tak, či onak, oba jsou to pologramotní rádoby trollové, a místo řešení toho, jak moc jsou blbí a čí jsou to mulťáci, by bylo lepší, kdybychom je prostě ignorovali. Všude.

na příspěvěk reagoval tomalakis

Yoshitsune

Tak koukám, že je tu víc paranoidních magorů než v Duně... Možná proto se jim tak líbí, že v týhle verzi nic z toho není. Aspoň u ní můžou relaxovat.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe, mirroh

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

tomalakis

Já nevim, já fakt nevim a ano, sem si vědom, že jsi tu déle než já. A takhle to už bylo před lety, byl sem mulťák jiných uživatelů a také mně tu už nařkli, z různých věcích od krádeží až po to že sem agent CIA.

na příspěvěk reagoval tomalakis

Ydrosten

Co to plácáš, koníku? Snad je jasný, že Duna mě zajímá... a když je řeč o nemocech: kdes vzal co o 8 účtech? Co to tu máte všichni za stihomamy?

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Charpy

Nelži, nebo to vezme jako že ho máš rád a už se ho nezbavíš.

Už jen to jak píše a jak má tu hezkou vlastnost kdy dokáže uznat i jiný názor než svůj, o něm dost vypovídá.

Tyhle divné lidi nikdy nepochopím. Proč lezou do diskuze k něčemu co je nezajímá a co považujou za odpad. A čsfd tyhle nemocný ještě podporuje když jim umožní beztrestně mít klidně 8 účtů a ani se nesnaží to nějak tajit.

na příspěvěk reagoval Charpy, tomalakis

Charpy

Fakt mě nebaví škodolibě rozkopávat něčí hrádeček z písku. Já jsem schopnej ocenit, když se někdo upřímně snaží, i když se mu to nakonec nepovede. Ale v týhle slátanině se nikdo ani o nic nepokusil. Maximálně ždímat vaše peněženky. Jelo se akorát tvrdě na jistotu. O to je smutnější, že se to stalo zrovna Duně. Jednomu z nejodvážnějších tvůrčích počinů literatury... a to je režisér ještě schopnej tvrdit, že je to jeho od dětství upe nejmilovanější knížka a provede s ní tohle. Copak vám fakt připadá možný, aby celá filmařina byla ultrakorektní, na nic nereagovala a jela jen podle průzkumů veřejnýho mínění a produkovala tyhle líbivé, náhražkové umělotiny co nikoho neurazí? Dyť to není zdravý. Váš mozek vám nepoděkuje, že mu nedáváte pořádně najíst.

na příspěvěk reagoval Charpy

Charpy

Taky jsem s ním už měl tu čest, akorát jsem v tomhle případě (možná naivně) byl ochotnej uvěřit, že to myslí vážně. A kdyby náhodou fakt jo, tak tady je reddit vlákno, kde lidi potvrzují to, co říkám: https://redd.it/tz4fl9

Charpy (hodnocení, recenze)

stitch123

Jde jen o to, že on a  jemu podobní jsou akorát prudiči, které baví vysírat. Už jen fakt, že když se mi něco nelíbí, tak mě ´´nutí´´ to ostatním ´´vysvětlovat´´ a trávit nad tím čas.... je samo osobě podivné...

na příspěvěk reagoval stitch123, tomalakis

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Charpy

Ke 3 hodinám to bude mudet mít, protože první díl měl 2 a půl a odvyprávěl tak třetinu.

Základní věci už sice známe a dál to je spíše politika a vysvětlování ale je toho potřeba odvyprávět ještě dost. Mě třeba překvapilo že první díl řekl A - J a druhej díl má říct K - Z. Tohle měla být trilogie, když to chtěly točit až tak "doslovně"

A první díl je dost podle knížky.

CreepyJoe

Aha, tak to by mě zajímalo, jestli jsi schopnej mi najít pasáž z puvodní hexalogie, která opravdu zmiňuje jakýkoliv mentatský implantáty. Protože nic takovýho tam ani náhodou není :D

na příspěvěk reagoval Charpy, CreepyJoe

Charpy (hodnocení, recenze)

nějaké info k celkové délce? kdyby to mělo 180 minut tak bych se vůbec nezlobil...

na příspěvěk reagoval Ydrosten

CreepyJoe

Mentati nejsou kyborgové. Neobsahují žádný mechanický části a implantáty. Jsou to jednoduše lidi s mozkama trénovanýma na superrychlý propočty. Nebo jsem špatně pochopil příspěvek?

na příspěvěk reagoval GigaPudding, CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Právě že vůbec on má fakt pravdu. Císař je posranej ze sonických zbraních a že je Leto oblíbenej, jako srab a hoven pošle Barona Harkonenna aby to udělal za něj, on je fakt největší zbabělec, takže ta idea toho robota naopak by docela slušně fugnovala, nicméně je to v rozporu s universmem Duny, protože celý konflikt se odehrává po válce se stroji, kdy právě že byla umělá inteligence a roboti zakázani, místo toho existují "kybergové", kterým se říká mentati(napůl člověk na půl počítač atd.). což je další věc co mě taky sere, že tam všichni vypadají jako lidi bez žádných vylepšeních, přitom práci strojů nahrazují kyborgové a lidi implántáty apod.

na příspěvěk reagoval stitch123

Uživatel CreepyJoe smazal svůj příspěvek.

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)