V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

stafino

Videl som hodnotenia pred filmom - takže som sa tam dotĺkol s očakávaniami pomerne vysoko. Musím ale povedať, že ten film to 4x preskočil. Neviem či to je iSense hudbou Hansa Zimmera, kreativitou interpretácie Villeneuvea (napríklad čierne slnko na Giedi Prime - čo sa odzrkadlilo na vlastnostiach postáv ktoré odtiaľ pochádzajú), zaujímavými storylines ku každému hlavnému charakteru, alebo kombináciou toho všetkého? Videl som už niečo v okolí 1000 filmov ale nič neprišlo ani zblízka k tomuto jednému. Klobúk dole, neviem sa dočkať na trojku. Also, Florence Pugh ako narrator bol krásny pridaný efekt s jej hlasom. Amen. ()

smarkus

Výborné sci-fi, fakt! ale určite nie najlepšie za posledných 10r ako nejaký plátok napísal... Epické dielo, ktoré zdvihlo latku o kus vyššie ako prvý diel. Stopáž utiekla rýchlešie ako som čakal. Taktiež plejáda  známych hercov, z ktorých sa veľká časť objaví len na pár momentov, nie je bežná a to viac ma to prekvapilo. Takýto vizuálny zážitok ako vie Villeneuve ponúnuť, nevie veľa režisérov. Paráda. Teším sa ďalší diel a dúfam, že to nebude trvať dlho... Plných 5* ()

Stumbleine

Stejná nuda v poušti jako jednička. Chápu že chodíte na projekce zhulení, ale 90%?  Btw píše člověk, co dohrál v devadesátkách Dunu 2 tak 10x. Btw, ornitoptéry měl rod Ordoss, ne Harkonnen ()

papuchalk

Líbilo se mi to víc než jednička. V prvním díle bylo pár scén takových vlažných, ale ve dvojce jsou všechny scény naplno uvěřitelný, intenzita 200% snad ohromí každého. První díl dostal šest oskarů souhrnně za zvuk, střih, efekty, hudbu, takže druhý díl byl celkem jistota. Jenže zdá se mi, že to všechno do druhého dílu posunuli kvalitou a intenzitou ještě dál. Oba díly jsem viděl v IMAXU, takže nemůže to být tím, že bych snad druhý díl viděl v lepší kvalitě, ale spíš je to tím, že dvojka měla o poznání více bitevních a akčních scén, kde audiovizuál ještě víc udeřil. Dvojka je podle mě přelomové dílo, které zase posouvá kinematografii o kus dál, srovnání snese pouze s avatarem, jenže Duna je hozená hodně jiným směrem, není tak přímočará a jednoznačná. Všechna zjednodušení děje a rodinných vztahů oproti knize jsou jedině ku prospěchu věci, a myslím, že to zpracovali nejlíp jak to vůbec jde! Některé změny dokonce proměnili v údernější vyznění filmu. To je snad poprvé kdy to můžu sklidem o filmu říct. Co se z knížky podařilo do filmu přetáhnout, je místy nejasná motivace postav, u některých není zřejmé, zda jsou zlé či dobré, nebo sledují nějaký vlastní cíl. Komplikovaný vztah Paula s jeho matkou, u které se pořádně neví, zda je dobrá či zlá, či za koho vlastně kope. Zkrátka jsou tam různé plány v plánech jiných plánů : D Pokud se dobře pamatuju, tak až na konci knížky dojde k odhalení, jaký plán mají ctihodné matky se stvořením Kwizats Haderacha. Šokující odhalení, že Paulův děda je největší zloun v impériu, je tak očividně vykradené pro jinou filmovou vesmírnou ságu, která přišla po duně.. až bych se být Lucasem hanbou propadnul. Nechápu jak může Duna 2 mít tak vysoké hodnocení, jelikož ten kdo knížku nečetl musí chápat asi tak 10% z toho o co tam vlastně jde a proč to takové je, jenže ten film je tak neuvěřitelně kvalitně zpracovaný po všech stránkách, že se podle mě v tom žebříčku udrží hodně vysoko, a zařadí se po boku těch filmů, co změnily holywood. Aktuálně 11. místo hned za Pelíškama! : D Ten kdo příběh zná i z knížky, si film vychutná na 150% stejně jako já. Pro mě je to s přehledem film roku, možná i film posledních pěti let. Opravdu marně hledám konkurenta - druhý avatar to rozhodně být nemůže. 100% hodnocení--- foreva! ()

Phex

Při srovnání s první částí ještě méně chápu místní nadšení. Mnohoznačnost, proroctví/Vize, vítězství/Zvrácenost, nemáme dost/...na tenhle text jedné milé písně jsem si při sledování filmu vzpomněl. Je z toho hodně cítit kdy, kde a kým byla předloha filmu napsána . Velkou roli v něm hraje proces změny vědomí skrz nějakou zkušenost ale hlavně "magickou" substanci. Na konci filmu jsem si zase připadal jako u Hvězdných válek - dědečku, bratranče :-o. Podívaná je to ale efektní o tom žádná. Já chci od filmu ale i něco jiného než jen bum-bác, oheň, červ v politické pohádce říznuté LSD. ()

Eywa11

Shit! To čo bolo! Prišla som z kina a chcem sa tam hneď vrátiť…. To už sa mi dlho nestalo, vcuclo ma to jak Tron a vyprdlo jak Aragornov preslov v Návrate kráľa ….. záver goosebumps po tele…. Myslím, že mám crush na Tima😂. Hudba bola fenomenálna a tá pre mňa aj značne dotvárala a zachraňovala prvú časť. Ale dvojka! To bol mazec po každej stránke. Nenapadá ma jediná vec, čo by som vytkla….. ()

Habanera

I když ústřední téma není kdovíjak převratné a neustále se opakující (nadvláda, útlak, vůdce odboje a odplata) je to dílo velkolepé, hypnotizující a mystické. Postavy zrají, polarizují se. Zajímavé však zůstává, že ať jsou kladné, nebo záporné, všechny jsou přitažlivé svým záměrem. Audiovizuálně je tento snímek kinematografický majstrštyk. ()

Talita1

Epická sága pokračuje. Modrooký Chalamet pôsobí sympaticky, Zendaya má podľa scenára vážnu, občas zamračenú tvár. Vadili mi nudné a zdĺhavé dialógy vo fiktívnom jazyku Fremenov, ako aj dlhá stopáž filmu. Záver sa mi páčil, nakoľko sa veci dali do pohybu a z Paula sa konečne stáva charizmatický vodca ľudu. Otvorený koniec filmu mi neprekáža. ()

Isag1

Celkom zážitok, cinematografia je vrchol, čo dneska filmový priemysel dokáže ponúknuť. Samozrejme, ale nemôžem dať filmu plných 5/5, nachádza sa tam viac menších chybičiek, ktoré mi docela vadili, jednou s tých vecí je zbytočne dlhá stopáž scén. Chápem, je to dráma, ale predĺžovať scény, ktoré sú už ajtak dosť dlhé, je docela blbosť... Každopádne na samotný soundtrack nemám žiadne výhrady, keďže ten produkuje samotný Hans Zimmer. Je to popcornovica a hlavne dosť zaujímavé sci-fi, ktoré ale na samotný Interstellar nehrabe ani po päty. Hodnotím 4/5 ()

mnx

Tak přece jen mám hru radši. Knihu jsem doteď nečet, asi na rozdíl od všech tady, takže jsem ani neměl pořádně s čím srovnávat (což by mě aspoň trošku zabavilo). Super efekty už dnes nabízí kdejaké béčko nebo nabušený akční seriál - ale u mě ten zbytek ani náhodou nevyvážily, protože už cca po hodině jsem byl z těch ezo-fundamentalisticko-náboženských keců tak otrávený, že jsem si spíš přál, aby to už konečně skončilo. Ani Mr. Zimmer se tentokrát se svým soundtrackem moc nevytáh, tedy čekal jsem rozhodně více, než milionkrát ohraný pouštní jekot plus nějaké děsivé soundy. Dune Spice Opera od Stephane Picq byl mnohonásobně lepší, a jak bylo slyšet, tak i nepřekonatelný. Trojku si už klidně odpustím. ()

cernakus

Ještě větší blbost než jednička. Problém nebude v přehypovaném kanadském žabožroutovi, ale v tom přehypovaném škrabákovi. On totiž Herbert byl ještě horší voják než čmáral a tak jsou vojenské akce, taktické situace a strategická rozhodnutí horší, než kuželky na bowlingu. Nuda a blbosti, kterou jsem vydržel nepřetáčet jen proto, že jsem si to rozdělil na 6 dílů a těch cca 25 minut jsem vždy tu pozornost udržel. Kdo tomu dá 4 a více hvězd je pro mně zcela nepochopitelný mimoň. ()

jemine

Hezké obrázky. Báječná podívaná. Ale není to Herbert. Tak trošku, trošičku, vizuální porno, monochromatický Avatar... Barevné, napínavé, ale ne tak zcela Duna. ()

Facerr

Až moc meditativních chvil, patetických prostojů a chystání se na akci, která pak proběhne snad během pěti minut. Neustálé pompézní čekání na něco. Nenudil jsem se, ale čtyři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Plaque

Noooo, veľmi dobré. Mohlo to byť pokojne o pol hodinu kratšie a asi by sa nič tak závažné nestalo, ale aj tak dobre. Vlastne to ubehlo v parádnom tempe, takže super. ()

Muff

Je to epické. Má to bombastickou hudbu. Ale nějak nechápu ten hype. Možná už doba dospěla do stádia, kdy se každá trochu lepší věc v té hromadě sraček, co chrlí filmová studia, považuje za kultovní. Tenhle díl mne definitivně utvrdil v tom, že Zendaya neumí hrát, stačí jí celý film dělat neutrální nebo nasraný obličej, v čemž mimochodem nebyl zas tak velký rozdíl. ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)