V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

ilegal1983

Teda neviem co sa stalo ale kupodivu je film o zvuku alebo zvuk o filme.Prisiel som z kina a striedanie obrazu z tmy Harkonenovcov do puste a svetla Fremenovcov mi sposobovalo ukrutnu bolest v ocnych bulvach.Co ale vyzdvihnut tak jednoznacne audiovizualnu stiopu,pribeh a hercov.Akcie moc nie je trochu viac ako v jednotke ale to som ocakaval.Prekonalo to snad nieco,mozno vizual no nevidel som reziu dominovat.Ako Scifi to obstoji na vybornu ale megahit z toho nerobim a myslim ze ostatni prehanaju.Za mna ako pri prvej casti za 4 frcky...Videne po 3 krat no hodnotenie nemenim ale kazdopadne ide o blockbuster roka zaradujuci sa a konkurujuci Cameronovym Avatarom s rozdielom trzieb a hodnoteni na strane druhej.Podobnosti su zrejme prisiel som sa ucit vasim zvykom hovoril Jake Sully na Pandore podobne tomu hovori Paul v Dune 2.Z Jake sa stava Toruk Makto a z Paula Lisan Al Gaib s mnohopocetnou armadou v oboch filmoch.Zrovanavat to ale s Panom Prstenov je uz prehnane,spomente si co sa dialo na Spolocenstve Prstena.Ziadne Imaxi este neboli no zastupi ludi ako na chleba zadarmo.Na starej AIWE video prehravaci som par dni po premiere dostal napalene Spolocenstvo Prstena ktore u mna videlo pol sidliska.Ta video kazeta uz bola taka prehrana(doteraz ju mam)ze zvuk a obraz uz boli znacne poskodene.Pre mna to bol Mylnik v kinematografii a navzdy ostane... ()

Arpol

Pár dní som si to musel uležať v hlave ale teraz definitívne prehlasujem, že druhá Duna je NESKUTOČNÝ film pre milovníkov sci-fi žánru. Pred prvou časťou Duny som ani nevedel o existencii kníh, preto aj tento film hodnotím z pohľadu diváka a nie čitateľa kníh. Určite sa nájdu nejaké nezrovnalosti v príbehu, o ktorých ja netuším, ale pre mňa je tento film nádherný, zapamätateľný a oku lahodiaci. Film je po celú dobu opäť sprevádzaný, ako to bolo pri prvej časti, nádhernou hudbou a ešte krajšími zábermi na púštne prostredie. Na Star Wars moc nie som, ale tu som cítili, že svet Duny je naozaj uveriteľný a premyslený do posledného detailu či už po stránke postáv a histórie sveta. Čo sa týka digitálnych efektov a výkonov hercov, tak tam nemám fakt čo vytknúť, to je podľa mňa vrchol toho, čo môžeme v dnešnej kinematografii dosiahnuť. Môj najväčší obdiv má Timothée Chalamet a Austin Butler ako nová postava Feyd-Rautha Harkonnen. Škoda, že sme sa ho nemohli nabažiť ešte viac, pretože jeho stvárnenie ma veľmi ohúrilo hlavne počas čierno-bielej scény v koloseu. Po otvorenejšom konci dúfam, že dostaneme aj tretiu časť a celkové uzavretie trilógie. 10/10 ()

Nezzmar

Duna je prostě hlavně kniha a srdcovka, takže se tady nebudu moc rozepisovat jak to mohlo mít několik částí (filmů), že to mohl být obří seriál jak děda červ, atd. no prostě za mě plný počet, protože MASTERPIECE a HOTOVO:) ()

rychlej

Masivní Duna orgie dlouze duní, očekávání naplněno. Monstózní podívaná, audiovizuální lahůdka nejen pro fanoušky kultovního díla. ()

midway

"Kdo ovládá koření, ovládá vše.“ Možná i vaše duše? Ještě jsem lehce „oblblej“ pachem koření, ale tenhle pytel zábavy byl vskutku sešitej chirurgickou jehlou. Mohl bych tady o vymazlenosti některých detailů psát román. Ale proč? Jděte se podívat sami. Pět hvězd, to je bez diskuze. Ohromující epesní podívaná. Ale uklidním se. Přesto to pro mě nebylo na hrdelní výkřik úžasu "arghhh" a standing ovation. Bohužel jsem (poněkud amatérsky) nedokázal odfiltrovat přehnané očekávání a to mě "načapalo na švestkách.“ Přistihl jsem se, že mě chvílemi nudí táhlé vyprávění příběhu. Chápu to a respektuju, že film ctí předlohu Franka Herberta, ale chtěl jsem to zmínit. Přál jsem si mnohem více akce. A pak tu máme opět mé oblíbené emoce. Ano, byly tu asi dvě scény, které vám smačknou hrdlo, ale slzy do očí vám to úplně nežene a to je velká škoda. Ale možná to dává smysl… v zemi písku a sucha je voda vzácná a žádná slza nesmí přijít nazmar. ()

PanLord

Druhá část pouštní jízdy se po audio-vizuální stránce povedla na jedničku. Cením neskutečný výkon Hanse Zimmera, že neustále dokáže držet krok a jeho hudební podtext se svým způsobem stále vyvíjí. Nicméně pro znalce knih zde budou velmi nelogická a slepá místa, která nekorespondují s celým gró knihy. Sice postavení celého příbehu na dokonalé časové chronologii. Film v tomto kontextu jede pecky celé dvě a půl hodiny a nezastaví se. Tím vznikla ona slepá místa a nedokážete správně odhadnout časový horizont událostí. Onen čas, co do počtu let, se tváří jako by utekl během měsíců. ()

Sukdolakus7

Druhou Dunu jsem napjatě vyhlížel už v den předpremiéry první části. A vzhledem k dosavadní filmografii Denise Villeneuva byla moje očekávání obrovská. O dva a půl roku později jsem se konečně dočkal. A ačkoli nemám samotnému filmu téměř co vytknout, odcházel jsem z kina zklamaný. První Dunu jsem si po všech stránkách zamiloval a okamžitě jsem ji musel vidět znovu. Denis Villeneuve spolu s Greigem Fraserem a Hansem Zimmerem vytvořili jednoduše mistrovské dílo. Jeho pokračování mě ale bohužel nechalo poměrně chladným. Možná jsem si vytvořil nesplnitelná očekávání, která nemohl nikdo naplnit, nebo jsem byl jednoduše ve špatném rozpoložení. Tak jako tak ale současné nadšení diváků a kritiků nesdílím. Uvidíme, jaká bude druhá část napodruhé. (UPDATE: Napodruhé byla druhá část o poznání lepší. Svou velikostí se ale té první rovnat nemůže. Pátou hvězdu i přes to nakonec nechávám.) ()

555borac555

Z takhle silného zážitku už jsem z kina dlouho nešel. Je tu skvělý příběh s kvalitní prací s postavami. Nádherné epické záběry. Extrémně solidní akce.  Mistrovský soundtrack. Povedené herecké výkony. Tohle je přesně film, proč existují kina. Pro ty, kterým vadilo pomalejší tempo první častí (konkrétně mě to nějak zvlášť nevadilo) zde budou spokojeni, jelikož i přes dlouho délku je film o hodně svižnější. To co bylo pro generaci lidi po počátku milénia Pán prstenů je pro nás z hlediska výpravné, epické, kvalitní ságy právě série Duna. Dávám písečných 10/10. ()

Kopu

Naprosto fenomenální zážitek. Několikrát jsem se přistihl při myšlence, že audiovizuální realita překonala moje - po jedničce velmi vysoká - očekávání. IMAX ve Floře určitě udělá svoje, ale ježiši..tohle bylo mistrovství. Villeneuvue, po tomhle výkonu budeš hodně někde, na podstavci vedle Jacksona za Pána Prstenů, protože tohle si budou lidi pamatovat dekády. ()

Hansolo35

Za mě tedy bomba! Ano, ani 160 minut nestačilo a ke konci je to trochu uspěchané, ale snad bude později i režisérská verze. Alia mi trochu chyběla: "Promiň, dědečku, asi jsi se škrábl o gom džabbár" Holt musel Harkonenna kuchnout Paul. Moc se mi nelíbila Chani, ale zvykl jsem si. Pobavilo mě, jak se vždycky musí najít nějaké důležité postavení pro afroameričany. Pečovatel o malé červy, Jamis, Kynesová, ten kolík, co přiletěl pro otisk pečeti...naopak brutální padouši jsou vždy čistě bílí. Tady to byla ta harkonennská sebranka. Přitom bych řekl, že Sting byl víc padouch a nemusel být albín. Nicméně kvóty se rejžovi povedlo splnit aniž by tím film nějak utrpěl. Snad jen Kynesová byl zásah vedle. V tomhle muslimském vesmíru by žena těžko byla v tak důležité pozici a poslouchali by jí. Výjimku tvořily pouze Ctihodné matky. Ovšem ty vládly spíš strachem, než autoritou. ()

jurkel odpad!

Nenormálne uvlečené, príbehovo prázdne, proste bez deja čo by zaujal, jedine čo ako tak sa dalo bola z časti technická stránka, ale napríklad také kostými boli otrasné ako z lacného béčka. Nedokázal som to ani len dopozerať, po pretrpenej niečo vyše hodine som to vzdal ()

Matous555

Nejkrásnější film, co jsem kdy viděl. Nádherné záběry a působivá hudba, která vám rozvibruje celé tělo. Zimmer se jako vždy předvedl. V ději jsem se trošičku ztrácel, přece jen ten příběh není nejjednodušší. Doufám, že ta duna 3 vyjde. ()

Geon

Duna stoupá v očekávaných písečných stopách, kde se odvíjí zdánlivě přímočaré vyprávění plné jedinečného prolínání rovin, které balancují na hraně mezi snem a realitou, a střihu. Příběh sám o sobě je jako ta nekonečná poušť, kdy víte, že před vámi je další duna a za ní další, co přesně je mezi nimi, ale nevíte. Spolu s Fremeny se musíte rozhodnout zda cizinci (Paulovi) věřit, když tomu vše nasvědčuje, nebo ho následovat jako ostatní, kteří mu věří. Sledovat politikaření, nejen, sesterstva na všech úrovních feudální společnosti a se zatajeným dechem očekávat jak vše dopadne, kdy konec je jen špička mistrovsky nabroušeného meče, pro mne byla čest. Ať už jste na straně kohokoli, budete překvapeni, získají si vás všichni zúčastnění díky jedinečnému castingu. Samozřejmě vše je okořeněno hudebním meisterstückem, který ševelí celou výpravou (a nestrhává na sebe tolik pozornosti jako minule). Jedná se o Film, kdy režie nevypadala tak obtížně a snáze v stejném okamžiku ***** ()

kusl

Sice jsem tam měl pár momentů, který bych komentoval, ale když to vezmu jako celek, tak jsem to vlastně z 95% sledoval skoro se zatajeným dechem. Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil. Výkon herců na jedničku, Javier Bardem byl roztomilej. Celá Harkonenská partička byla dokonalá, jen mi přišlo, že s baronem a Davem Bautistou to mělo docela rychlej konec, bez většího boje a napětí. Na to, jací to byli zloduchové, to bylo trošku jednoduchý..co mi utkvělo v paměti byl celkově zvuk, to byla prostě paráda, včetně hudby. No a jak tady píše většina, vizuálně to bylo úchvatný. Takže se těším, jak se na to po nějakým čase podívám znovu. ()

darius1706

Takhle nějak vypadá film, který když vidíte v kině ještě s Dolby Atmos, tak neřešíte ani moc děj. Jako přípravu jsem si dal jedničku doma na TV a říkal jsem si, jestli vlastně na tu dvojku má cenu chodit, že je to vlastně nuda. Tady jsem se nudit nestihl. Ty skoro 3 hodiny uběhly, ani jsem nevěděl jak. Pořád bylo na co koukat, pořád se něco dělo, audiovizuální vypravování by si zasloužilo klidně i o hodinu více. Hlavní hrdina uzrál jako víno, jeho výkon mě také přesvědčil a není co vytknout, jen chválit. Už je to hodně let, co jsem četl předlohu, přijde mi, že tohle se jí velmi blížilo, i bohužel tím relativně otevřeným koncem. Za mě 100 %. ()

spawnegon

na druhou dunu jsem se tesil uz pekne dlouho / urcite splnila moje ocekavani akorat me mrzi par veci ktere se zmenili od prvni casti / tempo vypraveni mi na prvni dobrou uplne nesedlo tak uvidim co semnou film udela po druhem zhlednuti / prozatim 4* je tu u me misto k zlepseni ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)