V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Kitelon

He Is The Messiah společně se Silly Walks v jednom filmu? Monty Python approve! ______ Prvotřídní zvuk, mocné basy, zajímavě černo-bílá Giedi Prime. Zestručnění příběhu pro kina muselo přijít, ale já bych prosil tu čtyřhodinovou director´s cut verzi, ano? ()

Lubos_Hurych

Audiovizuální bomba, jejíž roznětka sice syčí, bublá a plive jiskry na všechny strany, ale opět nevybuchne. Tak bych shrnul druhý díl Villenovi Duny. Stejně jako jednička totiž (minimálně pro mě) postrádá dobře uchopitelné zakončení děje. Je to vlastně takový seriál (myslím ten na pokračování). Každý díl má určitý příběh (děj), ale ten pak končí buď očividným cliffhangerem, nebo více či méně jinak pootevřeným koncem. A tady tomu není jinak. Tak snad do třetice to vyjde a já budu moct říct "Ano, to je ta skvělá trilogie". Jinak je to totiž skvělý film, na který se opravdu vyplatilo jít do kina. ► 88% ◆ 9/10 ◆ 4* ◄ ()

xxmurphyxx

O poznanie silnejší zážitok ako prvý diel. Aspoň pre mňa, ako laika a len okrajového znalca predlohy. Je to znovu pomalé, extrémne pomalé a hĺbavé, ale zároveň epickejšie, osudovejšie, dejovo zaujímavejšie a obsadením postáv príjemnejšie so zachovaním Villeneuveho rukopisu réžie, ktorej nádherne sekunduje Fraserova kamera a Zimmerova hudba. Po každej stránke film na vysokej úrovni s maniakálnym zmyslom pre detail. Akurát nič pre happy trigger fanúšikov. ()

blondboss

Majstrovské dielo a epická séria naznačená v prvom dieli posunutá Villeneuveom do magickej roviny kinematografie. Minimum zbytočných dialógových vsuviek, znamenitá práca s kamerou a strihou, orgazmatické vizuálne divadlo a celé priehrštie najjagavejších súčasných mladých hviezd filmového plátna. Jednotka niečo načrtla, pri dvojke som si to niečo vychutnal. Zároveň sa teším na súboj s veľrodami, môže to naznačovať ozaj epický filmový moment. 90 % ()

Meff

Čistě vizuálně, hudbou apod., je to jasných 5 hvězd. Nicméně samotný děj mi přišel místy hodně zmatený a trošku jsem možná čekal jiné vyústění, respektive některé hypovane vlastnosti Paula jsem čekal, že se více rozvinou, ale! Je nutné říct, že bude i další díl, tudíž některé kritiky nebudou na místě, ale zatím to nechám takto. ()

swinevenca

Všechno nejlepší Swině. Narozeninová sólo návštěva Theatre de Luxe, senzační sál jenom pro mě (plus pár, slovy asi šest, křenů) a audiovizuální stimul tisíciletí. Úplnému kino orgasmu obrazně překážela absence nějakého těžko definovatelného "mrdu" v tom hutném ději, fakticky mu překážela příliš velká "velká" cola a právě těch pár křenů. ()

rashaverak

Po shlednuti jsem zacal mnohem vice ocenovat Lynchovu Dunu, kterou jsem do teto doby povazoval za spise spatny film. Bojove sceny jsou mizerne v obou filmech, nicmene Villeneuveovi se naprosto zahadnym zpusobem povedlo natocit ten stejny pribeh tak, ze pusobi mnohem zkratkoviteji a neprehledneji nez Lynchovi pri polovicni stopazi a pritom vsechny pusobive sceny udelane Lynchem natocit mnohem zapomenutelnejsim zpusobem. ()

Pan.Antonin

Legendárnímu sci-fi Franka Herberta jsem sice nikdy nepřišel na chuť, ale myslím, že si určitě jeho fanoušci zaslouží takto povedenou adaptaci. Špičkové obsazení, vynikající efekty a vizuál a tentokrát i o něco svižnější tempo, což znamená, že film si užijí i lidé, kteří zrovna neholdují taktickému politikaření. Celkově za mne určitě lepší než první díl. ()

kopecek

Tak kde začít. Na film jsem se těšil jako malé dítě a měl jsem opravdu velká očekávání a jsem rád, že můžu úspěšně oznámit, povedlo se. První určitě musím vypíchnout zvuk a hlavně hudbu. Hans Zimmer zde předkládá nejlepší skladby, které doposud složil. Nové okořenění v podobě  Florence Pugh a hlavně Austin Butler, který zde představuje úžasný výkon a opravdu místy nahání až hrůzu. Timothée Chalamet skvělý jako vždy, ten kluk prostě ví. Vizuálně také není co vytknout a scény na kterých se objeví červ jsou impozantní. Denis Villeneuve si díla opravdu váží a je to sakra vidět. Preciznost a prokreslení Paula, ne jako hrdiny, ale jako fanatika je zde vyobrazeno na jedničku. Přesně jak by si Frank Herbert přál. Černobílé pasáže na planetě Giedi Prima neskutečné, společně s dalšími kompozičně skvělými záběry. Za mě ještě musím vypíchnout finální souboj kde se stopne i hudba a to tomu dodává ten správný šmrnc. Prostě Wow! Kamera je zas a opět skvělá. Kostýmy neskutečné, a malé překvapení v podobě Paulovy sestry udělalo také radost. Za mě jediné opravdové mínus je zbytečné zrychlení oproti knize a film by klidně mohl být o půl hodiny až hodinu delší. Rád bych si na tom koření ujížděl déle. Jsem rád, že si Villeneuve nechává otevřená dvířka na případný třetí díl a já ho s napětím budu vyhlížet. Trilogii si totiž toto pompézní dílo určitě zaslouží. Komu se jednička líbila a jediná chybka pro něho byla menší akčnost, zde se bát nemusí. DŮLEŽITÉ VIDĚT V IMAXU NEBO ALESPOŇ V KINĚ!!! Takže: Vizuál- 10/10, Kamera- 10/10, Hudba- 10/10, Výprava- 10/10, Herecké výkony- 10/10 ---> Celkem 10/10 ()

Calypso

Epické a Timothée tam jako náboženský lídr skutečně září, nicméně z pohledu knižního fanouška to bylo dost velké zklamání... ()

PenelopaW

"Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád..." Počkat, to je z jiného Chalametova filmu :). I když jsem na Wonkovi byla příliš krátce před druhou Dunou, veškeré rozverné asociace na zpívajícího naivního drbana, co přišel vyrábět tu nejlepší čokoládu a za patami se mu skrýval oranžový mužíček, šly poměrně rychle stranou a já propadla kouzlu Paula Atreida stejně jako po zhlédnutí jedničky. Jenže po Chalametovi tentokrát nejde Umpa Lumpa, ale Harkonnenové a zejména Feyd-Rautha má docela slušnou úspěšnost. Stopáž je více než štědrá a souhlasím s výtkami, že se to místy vleče a jindy je to naopak zrychlené. Pořád je to ale dokonalá podívaná umocněná opět skvělým soundtrackem a já souhlasím i s tím, že tenhle dojem letos už moc filmů asi nepřebije. Princezna Irulan v Lynchově filmu byla hezčí a moje trauma z barona Harkonnena znovu propuklo. Celkově tenhle rod měl velmi zajímavý vizuál a škoda, že na-barona nevytěžili jako postavu trochu víc. (Obzvlášť když dali víc prostoru Chani.) Film má za mne několik highlightů: epickou bitvu na konci, oslavu narozenin po harkonnensku (ten černobílý obraz a "bojoval jsi dobře, Atreide" měly svoji dokonalou atmosféru) a hlavně Paulovo krocení červa. Do kina půjdu určitě ještě jednou a netrpělivě čekám na zprávy o dalším filmu, který má nakročeno už jen postavou Chani či poněkud protáhlým těhotenstvím Velké Matky Jessicy, o Svatých válkách nemluvě. Jdu si šňupnout koření , abych dneska vůbec usnula. Muad'Dib!!! ()

jpacuta

Film je velmi dobrý. Mám ale pocit, že z něj autoři něco vystřihli, protože v jeden moment sledujeme pomalou integraci Paula mezi Fremeny a v druhý moment je z něj velitel armád a všichni ho uctívají. Já příběh znám, takže překvapen nejsem, ale příběh postrádá určitou kohezi a soustřeďuje se na jiné postavy a Paul je spíš něco jako komentář aktuálního politického dění. ()

Davidaxik

Tady neexistuje důvod proč na to nejít, proč to nevidět, proč to nemilovat, proč z toho nebýt absolutně odvařenej!  Tohle byla PARÁDA! Vizuální PORNO! Díky moc! Prosím prodlouženou verzi ve stylu LOTRa!! ()

sebulba1981

Naprostá bomba. Prostě nemám slov. Nikdy jsem nic tak krásného neviděl. Určitě si na film ještě párkrát zajdu do kina, protože kino je opravdu nutnost.Miluji ten příběh,ty postavy a ta kamera,zvuk,hudba, prostě všechno je absolutní top. Pán prstenů a duna. To jsou moje srdcovky. ()

Benjo

Zážitek. Nádherná scenérie. Senzační efekty. Perfektní zvuk. Vtahující hudba. Zábavný scénář. Skvělé herecké výkony. Knihu jsem zatím nečetl a tak mě velice mile překvapuje, že dnes někdo představí klasický příběh a přitom se obejde bez kýče a klišé. Dohromady s prvním dílem aspiruje na top sci-fi. ()

Tomko87

Presne ako som čakal.. audiovizuálne porno. Denis ma zase posadil na zadok. ... Som rád že mi môj tip na utajovanú úlohu Anyi Taylor-Joy vyšiel. I keď...logicky to nemal byť ani kto iný. ( Podľa knihy) . ()

Draconian

Čekal jsem, že Villeneuve druhou část natočí moc dobře. Vlastně nejsem překvapený, že je to nakonec zas opravdová pecka. Je to velkolepé a přitom stále filmařsky poctivé. Audiovizuální zážitek, který by se dal klidně označit jako dokonalý. Villeneuve si hrál s každým záběrem a stále je na co koukat. Když je písečně oranžové dost, přijdou prakticky černobíle laděné scény. Dějově je film rovněž velmi uspokojivý a ona délka snímku vlasdtně uteče docela rychle. Moc jsem si to užil a tohle je prostě úžasný film do kina.  90% ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)