V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

darthvader77

Nejpůsobivější scéna filmu je Paulova první jízda na červu. V IMAXU byla cítit intenzita z propracovaného zvuku. Celá sekvence je až skoro nepříjemná tím dobrým způsobem, že pomalu máte tendenci si zakrývat oči a vyplivnout písek. Fámozní práce. Veškeré akční scény v tomhle ohledu jsou naprosto fantastické. Hans Zimmer přivádí Berserk level muziku jak z jiné galaxie. Herectví všech zúčastněných je úžasné za sebe jsem nejvíce ocenil Joshe Broline, Javiera Bardema a Butlera v hori slizského Faytena. Vizuálně je to prostě orgie každý snímek by mohl být plakát. Líbili se mi callbacky ke scénám z prvního dílu stejně jako famózní byl prví a druhý feytenův souboj Bojuješ dobře Atreide. Propad Paula a Jessicy do šílenství v důsledku Červího jedu je naprosto excellentní no a ty nacisticko islamistické tendence charismatických vůdců celému závěru dodává trpký temný závěr Jsme Harkonnenové. Buďme jako Harkonennové. Hurá na druhou projekci. ()

Durgas

Je to proste bomba. Možno aj väčšia ako prvá časť, pretože v druhej bol priestor na väčší spoločenský presah, ktorý bol dľa mňa aj plne využitý.Teší aj pokračujúce súznenie s knižnou predlohou. Kulisy, kostýmy a všetko vizuálne, čo dotvára obraz Impéria je priam neskutočne podmanivé. O hudbe a efektoch sa snáď ani nemusíme baviť.Kedy sme tu mali takto podarený veľkofilm na pokračovanie? Za Pána Prsteňov? ()

Mini_X

Jeden z nejvíce dech beroucích filmů co jsem kdy měl tu čest vidět v kině. Naprosto nemám ponětí, jak mám popsat své pocity slovy, tohle prostě musíte vidět. Za posledních 5 let jsem v kině neviděl, tak moc unikátní Sci-fi, které nechcete aby nikdy skončilo. Denis vždy říkal, že jako dítě miloval Dunu od Franka Herberta, a že by rád natočil svojí filmovou adaptaci téhle knihy. No a to jen potvrzuje svou unikátní režií, která diváka nechá vtáhnout do děje tak moc, že ty necelé tři hodiny utečou jako voda. Vizuální stránky se můžou vysmívat Marvelu či mrtvému DCU. Druhá Duna je Sci-fi, které jde na pedál celý film a nikdy se nezastaví. Každá scéna smrdí kořením a nechá rezonovat divákem týdny. Zkrátka se jedná o povinný film tohohle roku, který musíte navštívit v kině, nebo nejlépe v Imaxu, protože věřte mi, že nechcete přijít o tak nádherný zážitek z tohohle Sci-fi světa. Už aby Denis nám navalil další dávku koření na velká platná, protože čekat další 2 až 3 roky bude dlouhé a pomalé čekání. 10/10  ()

bearmeedek

Au! Slibovali mi po jedničce dechberoucí fantastický film. A pak ještě ty procenta tady ... Dvojka se snaží být rychlejší, pestřejší a akčnější. Na stejně suchém základu, jak jednička. Přidali ještě silnou náboženskou linku. A celé je to zpracované nějak divně a tím myslím i děj samotný. Prostě mě to nebavilo. ()

Davidos305

Snímek jsem si užil, ale řeknu to narovinu je tu jen pár věcí, které tenhle film oddělují od ostatních digitálně přecpaných filmů. ()

rivah

DUNA=NUDA. Film, o němž je škoda něco napsat. Jen z úcty k tvůrci starších kvalitních děl dávám *. ()

Kingjiri

Jsem rád, že se potvrdil muj předpoklad, že jednička byla hlavně rozjezdem celý trilogie a pokračování bude svižnější akčnější podivaná. O akci tentokrát fakt nouze nebyla, přičemž si i pokračování dokázalo zachovat všechny zásadní klady z minula. Opět jsme teda dostali vypiplanej audiovizuál, vtahující atmosféru nebo přehlídku solidních hereckejch výkonů. Překvapil i nekompromisní osud různejch postav (pravděpodobně dáno předlohou) a těch na papíře dlouhejch 166 minut se nakonec zdálo subjektivně kratší, takže bych bez problémů zvládnul ještě o něco delší stopáž. Konečně teda můžu naplno smeknout před Villeneuvem, kterýmu jsem před Dunou uplně nemoh přijít na chuť. Tohle je spektakulární blockbuster, jak má být. Za intenzivní atmosféru, audiovizuál a akci přihazuju pátou slabou hvězdu. ()

Loxias

Tak sem si dal i dvojku, ale nevim co sem cekal. Zmeneny, preskladany a obraceny naruby. Vlastne nepamatuju, kdy sem naposledy videl film podle knihy (kterou sem cetl) a nenasral me. Hlavne vypustej veci, ktery jsou v ty knize nejvetsi zazitek a nacpou tam picoviny, co ani nedavaj smysl. ..a ted sem se docetl, ze se chysta upravit i Setkani s Ramou, ach jo ()

gemi

Taxem si podruhé zaDunil. To byla zase nuda jak prase! Druhý díl seriálu, plný předlouhých, patetických rozprav, které jsou střídmě přerušované občasným digitálním bordelem na pozadí šedohnědé, unylé pouště. Dlouho jsem se tak netěšil na závěrečné titulky. (Poznámka pro mé budoucí já: Jestli v roce 2028 skutečně vyjde třetí díl, tak raději sleduj mouchu srát, pomalinku se dloubej v hemoroidu nebo si přečti libovolnou knížku od Klause, ale Dunu používej výhradně jako substituci Rohypnolu!) ()

pistik

Prislo to len mne alebo Shani/Zendaya vyzerala v tomto filme ako Fantozziho dcera? Necudujem sa ze Paul si na konci vybral princeznú a nie tohoto asexualneho chlapca. Uplna kastingova chyba. Inak celkom ušlo, tak 75%, videl som aj lepsie, vyrazne lepsie scifi ()

Aleix

Překvapivě lepší než první část. Herbertova Duna je už SF klasika ,ale celkem těžký čtení. Fanouškem Harkonenů jsem od PC hry. Dobré zpracování, prostor pro rozvoj dalšího dílu. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Audivizuálně je to v pořádku a ukojilo mě to i přes delší stopáž. Jenom mám neustále pocit, že jsem náhodně zapnul televizi u 8. série 34. dílu aniž bych viděl předchozí epizody. 70 %, 4/5 ()

Azrail

Událost dekády. Zcela bez jakýchkoliv pochyb.  Všechno do sebe zapadlo. Všechno dává smysl, včetně většinou drobných změn oproti předloze, které bez výjimky posloužily k lepšímu fungování filmu.  Všechno je prakticky dokonalé. Audiovizuál je naprosto dechberoucí a dokáže vás doslova přenést přímo na úchvatné scenérie Arrakisu. O hudbě se asi nemusíme bavit - toto je za mě naprostý vrchol Zimmerovi tvorby a že má v merku už nejeden famózní soundtrack. Sice není asi žádná znělka vyloženě vhodná k separátnímu poslechu, ale jako celek tvoří naprosto fenomenální dílo.  Skvělý příběh už rozehrála první část, ale zde dostává ještě větší grády a obsahuje prostě vše, co by měl. Postavy jsou zahrané i napsané taktéž bez poskvrnky, ale všechny je opět převyšuje famózní Timothée Chalamet jako Paul, který předvádí herecký koncert a naprosto jsem si užil každičký jeho okamžik na plátně, ovšem kraloval jeho plamenný proslov k Fremenům - dokonalost.  Nemám víc, co bych dodal. Slov netřeba. Vlastně ano, chtěl bych pochválit velice povedený český dabing, protože si to zde zaslouží.  10/10. Generační zázrak. ()

Psycho.R odpad!

Tohle nemá s predlohou absolutně nic společného. Až je mi smutno, jak se dá zničit něco tak skvělého a lidi tomu tleskají... ()

Hellknight12

Pokračovanie je za mňa už o niečo lepšie a hlavne poriadne rozširuje dej. Je tu viac akcie a hlavne mi prišli lepšie a zaujímavejšie napísané dialógy. Inak kvalita filmu sa nemení stále to zostáva audiovizuálny orgazmus a tiež sú tu aj skvelé herecké výkony a samozrejme aj herci. Druhá časť je síce o niečo dlhšia ako prvá ale to neprekáža, keďže to má svoje opodstatnenie. Viac písať nebudem aby som to nespoileroval.Film môžem odporučiť každému komu sa páčil prvý film a aj ľuďom, ktorých zaujíma, čo bude ďalej. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

ejdycko

Druhá duna je opět vizuální radost a potěšení, doplněna úžasnou hudbou Hanse a obsazena jedničkovými herci (insane Austin). Film vás vtáhne do děla jak vysavač díky výborné práci se zvukem a pro změnu od prvního dílu nechá vychutnat několik parádních soubojů jak se patří. Jedinou výtku bych měl k tempu a občasnému vynechaní některých detailů, které by film natáhly na desítku. Celkově ale jde o jeden z nejlepších audio-vizualních zážitků vůbec a rozhodně to stojí za to 92%. ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit