V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Tominni

Wow. Na dvojku jsem se po poměrně povedené jedničce těšil a dostalo se mi filmu, který má směle nakročeno stát se legendou. Určitě lepší, než úvodní film a vlastně kam se podívám, tam vše do sebe zapadá na jedničku, už dlouho jsem neviděl film propracovaný po všech stránkách. Vizuální není překvapení, už jednička byla skvělá, ale tentokrát Villeneuve umě přidává tu trochu romantiky, aby do toho střihnul skvělo jízdu na červovi, černobílá aréna Harkonenů, skvělé bojové scény od počátečních partyzánských, až po závěrečný boj nebo i souboj, který má grády. To vše podtrženo výbornou hudbou Hanse Zimmera. Jak moc se už těším na další díl! ()

Gig

Myslel jsem, že dám plný počet hvězd, ale…. Vizuál paráda. Skvělá hudba. Příběh má logiku. Výborné herecké kreace. Ale… autoři pošlapali originál. Kde je mandat rodiny Altreidů, co se v pokračování obětoval, kde je žena a synové Jamise, proč je Alia pořád v těle matky po dva roky a tím chybí propojení Vody života a Alii a její zásah do života Barona. Taky mi chybí konfrontace Lady Jasicy a Hallecka. Proč to aspoň neudělali, že Chani odchází a sáhne si na břicho, když už tam nebyl prvorozený Leto, který umírá. A to nejmíň logické na závěr. Pokud se to odehrává kratší dobu než devět měsíců, jelikož Alia je pořád v břiše, tak vývoj Paula v mesiáše a jeho zrod a vedení války je příliš rychlý. Jinak moc velká paráda. ()

Frca

Tak tohle bylo legendární. První film roku 2024 na kterém jsem byl v kině a už teď jsem si jist, že asi ten nejlepší. Je to herecký i vizuální masterpiece se sympatickými herci stejně tak i postavami, které hrají. Doslova a do písmene audiovizuální porno které prostě člověka chytne a po dobu necelých tří hodin nepustí. Marvel se už může jít zahrabat. Nic, co vytvoří (ani další Avengers) nikdy nedosáhnou takového stupně jako Duna. Jak by řekl Martin Scorsese "This is cinema". Je to přesně ten film, kvůli kterému existují kina a já se nemůžu dočkat až dokončím své státnice a pustím se do čtení Duny. ()

Derseus

Nechci být sprostý, ale tohle bylo zk***eně TOP.  Nepamatuji, kdy jsem naposledy v kině nesnědl pop-corn, protože jsem byl naprosto zažranej do filmu. První díl je oproti tomuhle jen slabší rozjezdovka. Myslel jsem, že Stvořitel nebo Avatar: The Way of Water jsou po vizuální stránce špička mezi novodobými filmy, Duna 2 si je ovšem namazala k svačině. Hudba naprosto dechberoucí, o obsazení a výkonech ani psát nemusím, Timothée by si zasloužil sošku za tuhle roli. Dvou a půl hodinová naprosto epická podívaná, které chybí snad už jen pokračování... ()

Fin_429

Šílenost. Přes Příchozí, Blade Runnera, Sicaria a Prisoners se Denis dostává k Duně a tak jak zapůsobila jednička, dvojka masakrálně nabourává naše představy. "You are not ready for what is about to come".. a nikdy nebudu, jelikož trojka může opravdu atakovat a naplňovat žebříčky nejlepších filmů všech dob. A osobně, pokud chce někdo obsáhlejší názor, může si vyslechnout ostatní komentáře. Jen a pouze bych opěvoval a to já nemám rád... ()

Germanicvs

Svět se proměnil a okradl vás o vaše kultovní vize, které se mrknutím oka proměnily v pouhý pohádkový příběh, rozpačitou báchorku, která ani moc nectí knižní podobu. Lynchova nemilovaná a producenty devastovaná představa musí čelit něčemu, co vám vyrve všechny smysly z těla a nasadí vám do hlavy neuvěřitelně realistickou vizi geneze náboženských i světových dějin. Komerční mega produkce, která si pohrává s uměním víc než je zdrávo a apeluje po realizaci třetího dílu. ()

CZRohlik

Neuvěřitelně epická a audiovizuálně vymazlená podívaná od začátku až do konce. Už dlouho (naposledy snad u Batmana) mě takhle nemrazilo během sledování filmu v kině. A všechno to doplňuje naprosto luxusní soundtrack. Škoda jen těch charakterů... ať už je to podivná odlehčenost určitých postav, která se k nim ani trochu nehodila (Stilgar, Gurney) nebo nevyužitý potenciál záporáků... Obzvlášť potom imperátora, Rabbana a trochu i Feyda. A do toho zvláštní struktura děje, kde se nám lokace změní jen 2x místo toho, aby jimi byl děj prokládanej vícekrát... Osobně jsem teda doufal, že navštívíme ještě mnohem víc míst, takže v tomhle směru jsem byl zklamán... Každopádně pořád solidní kousek... 8,5/10! Více na: YouTube! ()

RobinPM100

Denis Villeneuve je pro mě naprostý Bůh v budování extrémně hutné atmosféry filmu, což už předvedl jak v mém super oblíbeném Blade Runnerovi 2049, tak i v první Duně, nicméně ve dvojce dovedl vše k dokonalosti. Hans Zimmer k tomu dodat bombastickou hudbu plnou moderních digitálních syntezátorů a samplerů. Film si pro mě překvapivě ukrad Feyd Rautha, který totálně zastínil Lynchova Stinga. Jeho scény byly lahůdka. 10/10, přesto mě - mírně -zklamaly dvě scény. První, když Paul pije vodu života, scéna s červy v poušti za pomoci hudby Briana Ena s hláškou "Otče, spáč se probudil" byla lepší a ještě silnější, než co zde nabídl Denis + druhé "zklamání" bylo, že boj Paula s Feydem skončil moc rychle a vlastně nevíte pořádně, jak se to Paulovi vlastně podařilo. Přes to všechno je druhá Duna těžkej masterpiece, první jízda na červovi je masivní záhul testující limity vašeho krevního tlaku :-) Velmi se mi líbilo i to, že film má plno scén, které v knize vůbec nebyly a jiné jsou upravené k lepšímu. Myslim, že by Frank Herbert radostně zamlaskal, protože byly skvělé. Co dodat, doufám, že Spasitel Duny a Děti Duny budou ještě od Denise :-) ()

AnthropOcean

Já ti nevím Karle... tým, že sa jedná o kontinuálne pokračovanie prvého dielu ako by film de facto začínal v druhom akte, čo nie je problém, lebo dej je pútavý, avšak iba do bodu, kým už taký pútavý nie je. Zhruba v polovici sa to začne hrozivo vliecť a z tejto letargie som bol vytrhnutý až v záverečných 30 minútach. To že sa jedná o audiovizuálne orgie je nespochybniteľné, však tomu velí jeden z najvizuálnejších režisérov 21. storočia. Ale osobne ma viac bavila jednotka, to objavovanie nového sveta, aktérov, kostýmov, vizuálov a jedného z najlepších soundtrackov všetkých čias. Dvojka samozrejme tento svet rozširuje, ale nie až do takej veľkej miery. Dokonca aj soundtrack neponúka až toľko nových hudobných tém, lebo sa de facto nachádzame primárne vo svete, ktorý nám už bol predstavený v predošlom filme, ale jeho častokrát dunivá temnota v kombinácii s elektronikou je samozrejme opäť raz famózna. Čiže cez nespochybniteľné kvality a veľkoleposť pokračovania akosi pociťujem, že sa film a Herbertov svet v dvojke pre mňa paradoxne scvrkol. Ale opätovné vzhliadnutie môže tento môj pocit samozrejme zmeniť. ()

spoock

V některých pasážích jsem si říkal, zda to není moc pro diváky odkojené MCU bordelem. Je to dost hutne a nejsem si jisty jak to pusobi na divaka, ktery nezna knihy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. Zhlédnuto v kině. ()

AndrewNewman

S druhou Dunou mám trochu problém. Kým prvý diel bol akoby jasný v tom, čo chce divákom podať, to znamená zradu a pomstu, v tomto smere sa druhý diel vyjadruje trochu inak. Tak 70% filmu je hlavná postava zvádzaná svojimi pocitmi, chuťou po pomste, ale takisto aj svojimi víziami do budúcnosti, ktorá vôbec nevyzerá dobre. POZOR SPOILER. Od jeho ústupu na juh sa však všetko mení a mení sa aj on na samotného spasiteľa Duny. A práve táto poloha mi nejak moc nesedí, neviem prečo. Užívateľ Mr.Hlad spomenul, že koniec bol extrémne rýchlo odsýpaný, takým spôsobom, že som si ho nemohol vychutnať, nešlo byť skrátka súčasťou toho epického divadla, na ktoré som sa pozeral. Hádam ale, že Denis to všetko ukončí v tretej časti, ale už teraz viem, že samotné finále bude niekomu vyhovovať a niekomu zase nie. Štyri hviezdy sú ale zaslúžené a to hlavne za predvedenú prácu po každej stránke. Všetci herci sú skvelí, Chalamet to celé ťahá bez problémov, Zendaya je rozkošná a bojovná zároveň, z Rebeccy Ferguson síce veľa nevidíme, ale svoju rolu matky zvláda veľmi dobre. Najväčšou hviezdou je samozrejme Villeneuve na poste režiséra, ktorý si týmto kúskom rozhodne vyslúžil nomináciu na Oscara. Napriek tomu, že finále bolo pre mňa trochu rozporuplné, uznávam, že je Duna ako celok jedným z najlepších filmov dekády. ()

PaTeXx

Vizionář, kouzelník a artista Villeneuve již poněkolikáté dokazuje, že je mužem (bohem) na správném místě. Magicko-epické záběry střídají majestátní a mohutný Zimmerův soundtrack a třaskávé bojové scény (ano, u těch vidím největší progres oproti první části). Konečně se projevilo, jak kvalitní obsazení studio zvolilo. Skvělá Ferguson, Chalamet jakoby byl pro roli Paula zrozen a má vůbec smysl se bavit o Feydovi? Jedna z nejlepších knižních interpretací vědeckofantastického žánru a zároveň jeden z nejlepších filmů, na které můžete jít do kina. No nezní to krásně? Díky, Denisi, pomalu začínáš dobývat filmový svět a já ti milerád budu obětí. A pokud nám opravdu přineseš třetí část, tak dost možná budeme svědky nejlepší scifi trilogie všech dob. Mňam. Feyd-Rautha! Feyd-Rautha! Feyd-Rautha! ()

TR4XY_CZ

Pokusím se vyjádřit tak, abych nezněl jako totálně mokrý nerd, který právě spatřil Ježíše, jako to bylo u mé recenze na první část. Takže to tentokrát sepíšu rychle a stručně. Villeneuve sám sebe překonává s každým novým filmem, to ví každý, a tak se dalo čekat, že druhá část Duny nebude výjimkou. Slast pro uši, oči, mysl i duši a možná i genitálie, je jediný správný způsob, jak popsat zážitek z tohoto filmu po shlédnutí v kině. Svět spatřil světlo Nové Vesmírné Odyssey a bylo nám ukázáno, že legendární případy původních Star Wars nebo LOTRA, se stále můžou opakovat. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros. || Rozpočet: $190 mil. || USA: $279 742 968 - ČR: 107 405 585 Kč - Celkem: $704 242 968 Druhá Duna konečně přináší to, s čím měla přijít už jednička, a sice epické momenty a zapamatovatelné postavy. Ani po druhém zhlédnutí jedničku nevytáhnu v hodnocení na výš jak 7/10, přičemž od průměru ji dělí hlavně kamera a režie. Dvojka už měl ale dokázala posadit na prdel, a to ne v jedné, ale hned několika včetně epického finále. Villeneuve na jednu stranu předvádí to samé, co předtím, a vlastně není důvod to nikterak měnit. Příběh už ale není takový nemastný a useknutý, konečně někam směřuje (byť bez trojky nebude uzavřen) a postavy se dále vyvíjí a jsou zajímavější. Chalamet hraje jako o život, jeho pozvolná transformace ve vůdce je zcela uvěřitelná, a o to originálnější ve spojení s roztomilou tvářičkou ukrývající nekompromisního vůdce (z Paula žádný Luke Skywallker nebude). Opět potvrdil, že dávno zvládne utáhnout nejen film, ale klidně celou sérii. Byť celkově převyšuje ostatní herce, neznamená to, že by hráli slaběji. Naopak! Takto natřískaný casting už jsem dlouho neviděl, díky čemuž i postavy s jednotkami minut na plátně jsou zapamatovatelné a zajímavé. Ze všech nejvíc strhne především "Elvis" Butler, který se úspěšně vymaňuje ze své dosud nejznámější role a ztvárňuje možná jednoho z nejlepších filmových záporáků za 5 let. A to opět v nějakých asi 3 scénách, ovšem tak epických, že se každému divákovi ihned zaryjí do paměti a chce je vidět okamžitě znovu. Tohle přesně jednička potřebovala jako sůl. Takových momentů je tu samozřejmě víc spolu s ještě o něco lepší Zimmerovou hudbou a sluncem (a pískem) zalitými záběry. Je obdivuhodné, že se Villeneuvovi i přes "komerční" casting a zřejmý tlak WB na to, aby byla Duna víc masová a tudíž mohla vydělat víc dolarů, povedlo udržet až artovou stránku, režijní postupy (pořád se tu málo mluví) a příběhové zvraty, kterých se komerční fláky bojí jako čert kříže. A i obyčejní diváci to dokáží ocenit. Stále věřím, že je ještě kam stoupat k absolutní dokonalosti, a tak s touto vzestupnou tendencí má Villeneuve velkou šanci se třetí Dunou rozsekat úplně každého a dosáhnou touženého titulu "nejepičtější sci-fi od Star Wars". "This is fucking cinema!" 90%. ()

Cringy_Tommy

Duna: Část druhá, film na který jsem měl velká očekávání už 3 roky zpátky hned poté co jsem zkoukl v kině první Dunu. Netřeba říci víc než že druhý díl je nejen lepší než už tak skvělá jednička, ale dokonce i předčil má očekávání. Duna je audiovizuálně absolutně spektekulární, ať už je to poušť Arrakisu nebo temné sci-fi stavby Harkonennů, film prostě vypadá nádherně a každé místo je velkolepé, jde z něj respekt a pohltí vás jeho atmosférou. Když tohle vše je ještě podkresleno Zimmerovou hudbou všechno je tolikrát živější a větší. Nebýt ale precizní filmařiny a scénáře Denise Villeneuva, film by zdaleka nebyl takovým mistrovským kouskem jako je. Díky právě jeho režii každá scénka a celý svět působí tak majestátním dojmem. Silný příběh vypraví skvělýma dialogama a mnoho informací či emocí dokáže předat jen pomocí kamery. K tomu skvěle napsané postavy a jejich vývoje jsou úžasně zahrané, převážně Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Javier Bardem či Austin Butler v roli sociopatického záporáka podávají hvězdné výkony. Ve zkratce můj neočekávanější film tohohle roku - Duna: Část druhá je excelentní sci-fi film. Je to právě ten film, který vyjde jednou za desítek let a za mě se dokáže vyrovnat i takovým legendárním velikánům jako je Pán Prstenů nebo Star Wars. Dle mého už teď je tohle film roku a kinematografický velezážitek, který rozhodně stojí za to zkouknout 9.6/10 ()

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (více)