One Piece

USA, (2023–2025), 8 h 32 min (Minutáž: 49–64 min)

Raid91

Anime neznám a mangu jsem nikdy nečetl ale milovník anime jsem nebo spíš byl. Už na to není moc času ale tohle bylo sakra skvělý. Nedokážu ani říct jakou postavu mám raději, protože cast je trefou do černého ale, i když tam byl málo tak se mi dost zalíbil Mihawk.  Jen mám s tím jeden malý problém ale spíš to je můj osobní problém než seriálu. Zkoušel jsem to v jap, aj i cz a prostě jako v případě Arcane nedám dopustit na cz. 9/10  A pokud se nemylim druhá série už je odklepnuta tak snad to nebude tak dlouhý jako čekání na Arcane či Stranger Things. Btw nevím jestli to je i v anime ale to představení pirátů přes plakáty byl super nápad!!! ()

HeRoS.Au

Kupodivu velmi slusne. Kdyz jsem videl poprve cast, byl jsem hodne pesimistickej, nicmene povedlo se. Trikove slabsi, ale chapu, ze se Netflixu nechtelo moc investovat. Snad se to v budoucnu zlepsi. Ma to spad, tech 8 dilu uteklo mnohem rychlej, nez u jinych serii s podobne dlouhyma epizodama. Snad se Netflix nebude snazit (krom triku) do stavajiciho konceptu moc rejpat a nezkurvi to tak, jak to rad u jinych serii s uspesnou prvni sezonou rad delava. ()

iskander1210

Ani minutku som sa nenudil a neuveritelne som si to uzival. Je to tak jednoduche ze je to az genialne! Odporucam, najhorsie je ze druha seria pride pravdepodobne az o par rokov... ()

Kalor1

Celkovo asi najlepšia adaptácia Anime/Mangy - dal by som úprimne 90-95% ale poďme krok po kroku. Herecké obsadenie: Zoro/Sanji - perfektný výber aj chémia medzi nimi funguje keď sa konečne do deja dostane aj Sanji. Koby je skvelý a celkovo lepši než v mange. Usop sa snaží ale nejak moc neoslní.Luffy- dobrý výber aj keď by som povedal že by sa mal viac smiať. Nami - proste najslabší článok, jej príbeh je dobre podaný ale toto proste nie je tá správna Nami a nie nehovorím len o veľkosti pŕs aj keď to udri do očí prvé. Mohli by ste pravdepodobne vybrať 10 náhodných mladých herečiek a všetky by túto úlohu zvládli rovnako dobre ale stále by to nebola tá pravá Nami. Naopak herecké obsadenie mnohých záporákov ako je Mihavk a Buggy je proste excelentné. Čo sa týka deja ten napreduje solídne a človek sa u neho nenudí. Zopár flashbackov vysvetlí čo by človek mal vedieť a ak aj nepochopí všetko stále to dokáže pobaviť. Zatiaľ sme sa dostali len k začiatku a uvídíme kam sa až tento seriál dostane. Na to aký bláznivý a nereálny je celý svet One piece to táto adaptácia zachytila zatiaľ veľmi dobre, teším sa na druhú sériu. Je tu však jeden malý problém. Aj keď Luffy stále prehlasuje že sa stane kráľ pirátov nerobí žiadne pirátske činy a v podstate sa chová ako správny mariňák. ()

MrMartinTm

O One Piece jsem slyšel nejrůznější zvěsti, tunu chvály a spoustu řečí o tom, jak boží to je. Nikdy jsem se do tohoto světa ale nepustil, hlavně kvůli tomu, že se mi úplně nechce číst mangu se stovkami kapitol nebo nakoukávat anime, které má přes 1000 dílů. Proto byla pro mě Netflixovská adaptace s osmi epizodkami takové krásné zjevení a upřímně, tenhle seriál je prostě výborný. Na začátek musím zmínit samotný svět a postavy v něm. Svět One Piece je tak hrozně příjemný, zajímavý, je v něm spousta kreativity a fantazie a seriál si i krásně zachovává ten goofy pocit, který jsem i já vypozoroval z těch několika scén, co jsem z anime viděl. Postavy jsou fantasticky napsané a mají naprosto božský herecký casting, ať už hlavní pětka (hlavně představitel Luffyho je neskutečný), tak vedlejší postavy. V podstatě jediné, s čím nejsem spokojen, tak je občasná kvalita efektů a taky to, že je to sem tam až příliš dlouhé a natáhnuté. To ale nic nemění na tom, že tenhle seriál je boží. Ať už máte rádi anime nebo ho nesnášíte, ať už znáte One Piece nebo jste o něm nikdy neslyšeli, na tenhle seriál se podívejte a dejte mu šanci. Je to hrozně příjemná, hrozně svěží, nápaditá a neskutečně zábavná show. Nemůžu se dočkat druhé řady. 9/10 ()

Dannyss

Fúha, tohle je velmi obtížné hodnotit, když neznám originální animák. Mě to bohužel tolik nenadchlo, je to barevné a efektově velmi slušně protkané, jenže obsahově je to místy průměrné či mírně podprůměrné. Jestli znáte původní dílo a oblíbili jste si ho, budete tohle pravděpodobně sledovat s nadšením, v opačném případě to není nic světoborného a zřejmě nebudete hltat každý další díl. Nechci nikomu křivdit, bohužel se mi to zdálo místami příliš dětinské, hlavně co se týče humoru a některých dialogů mezi postavami. Když se ale povznesete nad některými nelogickými situacemi a odmyslíte si podivné zakončení jednotlivých příběhových linek, potom je z toho alespoň zábavná oddechovka. 7,5/10. ()

snobold

Nechápu jak se to upadajícímu Netflixu podařilo, ale tady fakt zaslouží kredit. Jakožto fanoušek anime seriálu jsem byl hodně skeptický a dodnes neodpustím co Netflix provedl mému milovanému Zaklínači. Tady se vyvedlo ale naprosto všechno. Skvělé efekty, držení se předlohy, žádný zbytečný balast okolo a nakonec i ten casting velmi povedený. Uvidíme jak budou vypadat další série, přeci jenom na některé epizody bude třeba udělat až nareálné efekty a CGI, ale prozatím to co se povedlo jim vytvořit, velký klobouk dolů. Jde vidět, že to dělali lidi, co One Piece mají nakoukaný. ()

Bordeliuz

Kdyby hlavní postava ve věku cca 12 let nebyl černoch a pak se najednou změnil v bělocha a Koby nebyl trasnvestita tak je to i solidní. ()

Hexx

Do pirátského filmového světa nám připlula nová honba za pokladem! A nutno říct, že to je paráda se vším všudy! Nejprve k hercům. Totálně skvělej hlavní hrdina, svou vyzáblou postavou a "gumáckými" nadpřirozenými schopnostmi dává své roli kompletní dokonalost, avšak vůbec nezaostává ani v jakémsi dychtivém svévolném přesvědčení o svých snech, které mnohokrát s totálním uvěřením a lehkostí prezentuje. Je to částečně tak dětinské, že se každý jistě při sledování vrací myšlenkami do dětských let, v lepším případě se opět jako děti cítíme. A já říkám proč ne! Další členové pirátské posádky - prakticky nemám co vytknout, co postava, to unikát, u každého se pomocí flashbacků dozvídáme důležité momenty z jejich dětství, které do postavy nádherně zapadnou, resp. tu danou postavu tvoří v současnosti. Záporáci - dost jsem se bavil! Klaun vévodí, na paty mu šlape "pan dokonalý knír" s monstrózním mečem. Co k tomu dodat...  snad jen... kdy bude zatraceně druhá série?!! ()

Prck4

Původní animák jsem sice viděl už před lety, avšak jímá mě silná nostalgie a je vtipné vidět jak se snaží ty groteskní anime postavy udělat v hraném filmu. Původní anime bylo samozžejmě za 5 bodů a myslím, že tohle si také zaslouží 5. ()

Meriol

Filmová adaptace světoznámé mangy a také anime série, která má v současné době přes tisíc epizod a trhá divácké rekordy kam se člověk podívá. Ze začátku jsem byl trochu skeptický, co nám to tentokrát producenti Netflixu naservírovali, ale hned po první epizodě byly všechny mé obavy smeteny ze stolu. Hraný seriál One Piece je velmi povedená adaptace, která se zatím vcelku bravurně drží mangy, což u některých podobných počinů bývá problém. Speciální efekty jsou až na menší výjimky vskutku ucházející a herecké výkony jakbysmet. První řada nastavila laťku opravdu hodně vysoko a fanoušci mangy a anime budou z tohoto díla nadšení. ()

humusak

Infant terrible. Ok - nechcem spojlerovať takže iba pocity z tejto malej etudy. Chce sa mi spať (to som pozeral večer). Nechce sa mi spať (to som pozeral poobede). Musím dávať pozor na cestu (to som šoféroval a nepozeral som nič). Uvedomujete si že všetci hlavní hrdinovia boli bezdomovci? Pretože človek ktorý býva na lodi a nie v dome je loďovec. A príbeh týchto random loďovcov bol občas zábavný a občas nie. Tak asi tak. ()

qlqlo

Nejsem fanoušek anime a originál One Piece jsem nikdy neviděl. Prvních pár epizod mě moc nenadchlo ale potom se to rozjelo. Všechny postavy posádky jsem si zamiloval a už se nemůžu dočkat druhé série. ()

Nag0

K trom či štyrom epizódam tohto seriálu som sa dostal na mojich sexuálnych pytačkách pri ktorých som sa dosť prerátal v možných implikáciách, ktoré obsahuje pozvanie na netflix a chill. Netflix aj chill sa v tomto prípade naozaj konali a po desiatich minútach prezerania možných kinematografických predohier, slečna pristála na tomto kúsku. Ako epizódy pribúdali a s nimi moja beznádej nad stavom vecí v pred koitálnych časoch, môj nový cieľ pozorovania sa upol na príbeh tejto mne už názvom známej ságy. Ako sa môj odtoporený reprodukčný úd zroloval a zaliezol do svojej medzipanvovej škulinky, kde sa ponoril do dlhosiahlej kontemplácie nad zmyslom existencie, ja som neuspokojene sledoval tento miestami dosť detsky ladený seriál, ktorého postavy mi teda nejak extra neprischli, tak ako ani neprischol môj výron na brušku objektu mojich karnálnych fantázií. Kulisy boli fajn, schopnosti nových zlosynov taktiež, no celkovo ma to nejak netrafilo ako posolstvom, tak ani jemnými akčnými scénami bez poriadneho sado maso kontaktu, ktorého deficit ma aj na gauči z ktorého som toto dielko sledoval priviedol k opusteniu tejto špecifickej paluby. ()

cxxj

Nevěřím že se to stalo, ale Netflix udělal výborný seriál. Ano, původní záměr bude na mladší publikum, ale ani dospělí se u něj nenudí. Grafická stránka věci, kamera,... Všechno odkazuje na komix a vše má svůj jasný a originální rukopis. Moc dobře se na to koukalo a je škoda, že se teď bude dva roky čekat na pokračování. Nejsem čtenář mangy, tak fakt nedokážu porovnat s předlohou, ale za mě jeden z nejlepších výtvorů, co dokázali v Netflixu za poslední roky poskládat. 9/10 ale za to, že mě vyjímečně u nového seriálu neštvala žádná postava tím, jak je špatně napsaná nebo že se mi seriál nesnaží horem dolem nacpat své ,skvělé, myšlenky jako drtivá většina současné tvorby dávám 5*. Kdo má rád trochu ztreštěné fantasy a nevadí mu omládnout o pár (desítek ;) ) let tak silně doporučuju. ()

mp5991

Musím říct, že jsem k tomuhle seriálu byl dost skeptický, protože samotná myšlenka adaptovat s živými herci zrovna One Piece se mi zdá šílená. Ale zároveň je s ním vlastně naprosto v souladu, přecijen jsou to zdánlivě nesplnitelné sny, co ženou tenhle seriál dopředu a tady ten sen vidím a vidím i skutečnou snahu do něj dát maximum. Začátek je trochu slabší, ale postupem času je vidět, že už se herci dost dobře sžili se svými postavami a reálně hercům asi nemůžu nic vytknout. Myslím, že rozdíl proti anime je asi nejvíc znát na množství a délce soubojů, ale to bych vlastně možná považoval i za pozitivní, protože anime to obzvlášť v pozdějších fázích dokáže fakt nechutně natahovat. Mám dokonce pocit, že jedna poměrně důležitá záporná postava tu byla vynechaná úplně, ale zase, i tímhle se anime natahuje někdy víc než je zdrávo.  Takže celkově vzato jo, když pominu věci, které jsou téměř neadaptovatelné z principu, tak je tohle vážně povedené a pokud to dokáže rozumně zredukovat šílenou roztahanost anime, tak bude možná i lepší. Ale na to si ještě chvíli počkáme. ()

supEnoc

Když jsem zjistil, že je to based na anime, proběhla mnou téměř hmatatelná senzace MEH. Zaprvé, protože až na vzácné výjimky (Death Note) většina anime jsou cringe-inducing cartoons pro děti a 30yr old incel virgins, a zadruhé, protože anime to actors switch usually never works (again, Death Note). Nicméně v tomto případě it somehow works. Chvílemi je to hloupoučké, ale povětšinou spíše sweet a playful. IMO ta hvězdná ingredience jsou právě ty "hvězdy", insane spot on casting. Kdyby šlápli při výběru vedle, vidím jak by se to easily rozpadlo jak domek z karet. But it didn't. 80% ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD