Reklama

Reklama

Problém tří těles

(seriál)
  • USA 3 Body Problem (více)
Trailer 1

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Osudové rozhodnutí, které padlo v šedesátých letech 20. století v Číně, rezonuje v časoprostoru a ohrožuje celé lidstvo. Podaří se skupině vědců tohle nebezpečí odvrátit? (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (251)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

"Prinútime Vás vidieť to, čo chceme. Naučíme Vás, ako sa opäť báť". Podivné dojmy či pocity vyvolávajúci námet, v ktorom sa dej odohráva v dvoch časových líniách, v ktorom sa odpovede na komplikované otázky hľadajú vo virtuálnej hre. Knižnú predlohu nepoznám, seriál o 30 epizódach "San ti" pozerať nemienim, táto skúsenosť mi bohate stačí. Rozmýšľal som, ako to celé ohodnotiť, dosť ma zaujala pointa, ktorá je akousi sondou do (negatívnych) ľudských mravov. Nie je to len o tom, že je veda v rukách ľudstva hrozbou pre celý vesmír. Je to o tom, kto takúto "zbraň" v podobe vedomostí drží v rukách a aké s ňou má plány. Dal by som aj štvrtú, no je taktiež pravda, že je miestami samotný dej dosť ponaťahovaný až nudný. Netflix síce ďalej točí o sto tristo, no jeho projekty na rozdiel od počiatku jeho tvorby, sú čoraz viac a viac čistou vraždou času. Tých 7 hodín je proste zbytočne veľa. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Nelze se ubránit srovnání s čínskou verzí. Každá má svoje klady a zápory. Největším kladem téhle je, že je mnohem svižnější. První knihu sfoukne ne za osm, ale dokonce za pět dílů (čínská za 30). Daní za to je mnohem větší zjednodušení a víc změn v příběhu. Bohužel i přes značně kratší stopáž jsou i zde zbytečné odbočky. Oproti knize jsou zde jiné postavy (nejen národností, což by nevadilo, chápu, že mezinárodní publikum nechce koukat na samé Číňany) a některé jsou dokonce navíc. Stejně jako čínská verze se to nevyhnulo obsazování modelek do rolí špičkových vědkyň, což nepůsobí zrovna věrohodně. Docela nečekaným rozhodnutím je, jak jsem již uvedl, že první kniha končí již pátým dílem, který je tak předčasným vrcholem série, a zbylé tři díly jen naťukávají začátky druhé a třetí knihy (které se odehrávají částečně paralelně). Tím se tvůrci částečně připravili o pořádný cliffhanger, ale budiž. S tím souvisí i to, že zatímco v dalších dílech knihy se většina postav vymění, tady se pokračuje s těmi stejnými, které přebírají role úplně jiných knižních postav. Opět, chápu, že divák nechce, aby se v seriálu moc měnily ksichty, ale působí trochu divně, když každý člen party kamarádů najednou dostává různé důležité funkce spasitelů lidstva. Jsem zvědav, co s tím udělají v dalších sériích, které se mají odehrávat o stovky let později. Druhá a třetí kniha jsou mnohem lepší než první, tak by to chtělo moc to nepřehánět se změnami. Asi se víc těším na druhou čínskou sérii, ale u obou se děsím rozpočtu, který, pokud nebude značně navýšen, nebude na důstojné zpracování druhé a třetí knihy stačit. I americká verze vypadá poměrně lacině a triky ve scéně přeříznutí lodi vypadají hůř než u Číňanů. I přes všechny výtky je to ale zábavný seriál, primárně ale díky kvalitě předlohy. ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vrchol nabubřelé idiocie ve vypatlaném woke hávu. Seriál začne na začátku plácat dohromady několik nesouvisejících (prvoplánově zajímavých) témat a když konečně ten slepenec začne propojovat, zůstává jen jedna zcela nesmyslná linka, co ani neumí obhájit logiku hlavní myšlenky. Podrobně u jednotlivých epizod. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

3* tak tu mám srovnávací komentář k americké a čínské adaptaci oblíbené sci-fi knihy. Knihu jsem nečetl, tak s ní srovnávat nemůžu, ale jak ostatní uživatelé píšou, tak se čínská drží předlohy věrněji, a proto je seriál tak dlouhý. Z toho důvodu jsem viděl vlastně jen její třetinu včetně konce, ale myslím že si ji můžu dovolit taky ohodnotit. Přece jen vydržet 30 dílů je na mě moc a navíc, když se některé díly vlečou jako slimák a některé dialogy byly až útrpně dlouhé a přitom podle mě i zbytečné pro další vývoj. Na druhou stranu jsem se z nich dozvěděl mnohem víc než z Netflixovské verze, kde je snad v prvním dílu nahuštěno hned pět čínských. Na čínské mi navíc nevyhovovalo skákání v čase a hodně vědeckého vysvětlování, které je pro nás tupé Evropany asi škoda ;-). Proto jsem to vzdal a počkal si na americkou. Na tu jsem si ze začátku musel zvykat, protože mě přišla hrozně křečovitá a kdybych neviděl předtím čínskou, tak bych nepochopil některé souvislosti. Navíc postavy tu oproti předloze změnili gender, No budiž, asi to tak někdo chtěl. Seriál sice dostává spád, ale na druhou stranu ztrácí i trochu šťávu a jsou mi osudy některých postav ukradené. Proto ani Netflix nedostane bůhvíjakou známku. Ale přesto jsem na pokračování zvědavý, protože tu další knížky chválí a sci-fi není nikdy dost.  [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]  ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spoiler. Knížku jsem nečetla a nevím, jestli chci 🤣 Ale seriál má tolik trhlin, že vlastně i když se jeví jako slušné sci-fi, tak mám pocit, že z nás autoři dělají blbce. Jako chápu myšlenku "musí se zastavit pokrok lidstva, aby nebylo na lepší úrovni než mimozemšťané" .. Ale oni jsou teď na takové úrovni, že s lidstvem komunikují na 400 let vzdálené lodi v reálném čase a nedokážou svou technologií docílit, ať se vyhladíme sami a ba dokonce odhalí, svůj plán, aby mělo lidstvo 400 let vymyslet plán? Wtf? NECHÁPU TO!! 🙈🤣 ()

Galerie (486)

Zajímavosti (8)

  • Zmíněná kniha „Tiché jaro“ skutečně existuje. (chlapisko)
  • Pohon vesmírné sondy pomocí nukleárních explozí byl poprvé navržen polským fyzikem Stanislawem Ulamem v roce 1947 a posléze zkoumán NASA v 50. a 60. letech jako jedna z možností pro stavbu meziplanetární vesmírné lodi, kterou by bylo možné postavit za použití existujících technologií. (spacemaster)
  • „Vtip“, který Dr. Wenjie (Rosalind Chao) vypráví Saulu Durandovi (Jovan Adepo) je skrytou metaforou na jednu z teorií, proč lidstvo zatím neobjevilo žádné známky inteligentního života mimo naši sluneční soustavu, Jde o teorii tzv. Temného lesa, kdy se civilizace ve vesmíru obávají prozradit svoji polohu či dokonce existenci, aby nebyly vyhlazeny v nekonečném boji o suroviny v konečném vesmíru. Mimo jiné jde také o název druhé knihy z této série, která tento název popularizovala. (spacemaster)

Související novinky

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Reklama

Reklama