Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

Kingjiri

No nevim, nebýt sem tam povedený temný atmosféry a výbornýho Benicia Del Tora, byla by to děsná nuda. Ono už takhle o žádnou extra velkou zábavu nešlo kvůli extrémě pomalýmu tempu vyprávění a režii, která ráda prokládá důležitý scény zdlouhejma nic neřikajícíma scénama. SPOILER: Příběh je v podstatě rutina o zkorumpovanejch poldech z jedný policejní stanice, ale aspoň se tenhle twist daří nějakou chvíli kamuflovat. Na druhou stranu, kdyby příběh hned v tomhle smyslu vyložil karty na stůl, mohlo být docela napínavý sledovat, jak si good guy Del Toro počíná mezi zkorumpovanejma kolegama. KONEC SPOLERU Zase další případ, kdy hype kolem nějakýho bijáku fakt uplně nechápu, tři slabší hvězdy. ()

bearmeedek

Není to špatné a vidět se to dalo. Ale bez jásání nebo dokonce tance. Když se podívám na hodnocení, mám dojem, že všichni tančí. Tato kriminálka určitě měla být TA temná. Jenže dnes jsou všichni nepozorní a roztěkaní. Odpovědná osoba šla pro "omáčku" k filmu, čuměla do mobilu, a místo do šuplíku Temnota šáhla do šuplíku Roztahanost. A je to. ()

rublik05

Dle zdejšího hodnocení jsem se těšil na mega povedenou kriminálku, doufal jsem, že se Netflix konečně po dlouhé době pochlapil. Nakonec teda docela spokojenost, i když bych měl pár vcelku podstatných výhrad. Začnu ale pozitivy. Ještěr má velmi dobré obsazení, což je také společně s celkovým zpracováním jeho největší pozitivum. Benicio Del Toro je naprosto vynikající, charisma má na rozdávání, role mu sedla jako ulitá. Vypíchnout musím také velmi dobrou atmosféru, velice syrovou, temnou, místy až lehce noirovou, čemuž dost napomáhá vhodně zvolená hudba. Největším nepřítelem se filmu stala jeho délka. Příběh není nikterak složitý, vlastně je to taková standardní detektivka, bohužel je však zbytečně natáhnutý na nesmyslnou stopáž, tím pádem vznikla spousta hluchých míst, často jsem se nudil, spousta scén by se klidně mohla vystřihnout, filmu by to jedině prospělo. Potenciál měl Ještěr obrovský, dobrých temných detektivek není zrovna mnoho. Technické stránce víceméně nelze nic vytknout, kdyby snímek nebyl tak nudný a více se stříhalo, se čtvrtou hvězdou bych ani na chvíli neváhal. Na první film to ale není vůbec špatný výsledek, jen tak dál, pane Singere. 6/10. ()

E lan

Nudná (možná až příliš) temná detektivka s nesympatickou hereckou plejádou, která se toulá více jak dvě hodiny v nezajímavém scénáři. Bylo to o ničem. ()

Robbi

Pro někoho možná líně plynoucí a málo akční detektivka, já v ní vidím poctivě zpracovanou kriminálku, v níž se překvapivě dobře etabluje Justin Timberlake. Rozhodně však poprávu zůstává středobodem Benicio del Toro, dost možná si napsal postavu Toma Nicholse vysloveně na tělo. Další klad vidím v nutnosti být neustále ve střehu, protože abyste celou záležitost pochopili, nelze druhým okem sledovat fotbal a ještě přitom hrát volačo na PlayStation. Po delší době film, jehož sledování je potěšením. A rozhodně potěší i velmi dobře volený hudební doprovod, zařazení písniček (například Knockin' On Heaven's Door) výstižně dokresluje atmosféru. ()

.killer.

Konečně. Konečně po x letech detektivka jako řemen! Výborně zrežírovaná záležitost s fantastickým Del Torem v hlavní roli a atmosférou tak hustou, že by se dala krájet. Slow burn pro fajnšmekry. Škoda, že podobně kvalitních krimi filmů člověk za posledních deset let napočítá na prstech jedné ruky. O to větší důvod si takových příjemných anomálií vážit. Za mě tedy jasných 5*, ať to nezapadne! ()

pushover

Příběh sice není nic originálního, ale provedení a zejména Beniciův výkon jsou skvělý. Cením muziku, která tvořila 70% atmosféry a střih, kterej byl správně divnej. Nechce se věřit že je to režisérův celovečerní debut. ()

oldy

Na Netflix povedene,ale není to žadná topovka. Jako prvni celovečerák od Grant Singer se to povedlo. 7,5/10 ()

Marty7CZ

Hodně povedený, luxusní hudba(až v šokujících nástupech), Benicio prostě Sicario a Justin to zvládá taky dobře! Lahůdka za dobrejch 80 % ()

Clark_Kent

Pevný a přesvědčivý Benicio. Silný a zároveň hutně atmosférický thriller. Co se týče scének s manželkou (parádní a stále přitažlivou vegankou Alicia Silverstone) patří k mým nejoblíbenějším. Je to hodně inspirující, hlavně když slyšíte, že peče po výhradně plant based metodou. ()

majesty

Také nejaké nijaké :) Ale da sa. neuškodí. Ak máte náladu na krimi film, pokojne do toho choďte. Na Benicia sa proste dobre pozerá, nech robí čokoľvek :) charizma jak bejk. ()

J.e.r.e.c

Není to úplná žánrová špička, ale zase tak moc nechybí. Oceňuji zejména echt hutnou atmosféru a fear factor, díky němuž se v nejvypjatějších scénách Reptile plazí až do hájemství hororu. Finále je béčkovější, než by si film zasloužil, chtělo to zakončit spíš údernou konverzací, a zamrzí i nedotaženost některých motivů (co se stalo s tím sousedem?), ale víc tady vytýkat nemůžu. O něco lepší než nedávný To Catch a Killer. 78 % ()

shade000

Vynikajúca detektívka s fakt hutnou atmosférou. Skvelý noir a perfektný soundtrack. Grant Singer si dal skvelý režijný debut... ()

kachie

Iba by som chcela konštatovať, že v budúcnosti bude hrať Justin Timberlake výborných záporákov.  + v tomto filme mi so svojím ublíženým pohľadom veľmi pripomínal Igora Matoviča. ()

mac000

Opravdu velmi důmydlně vystavěná dramaturgie zápletky i celého filmu. Del Toro svým minimalistickým herectvím dodává věrohodnost své postavě zkušeného detektiva, který se najednou ocitá v téměř bezvýchodné situaci, když neví , komu může věřit. Od Singera se možná dočkáme ještě pěkných kousků ! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)