Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

zigíš

Skrz naskrz průměrná televizní práce co mocí mermo chce být kino zážitkem. Je s podivem, že ji Netflix anoncuje jako ne div událost sezóny. A padají srovnání s Fincherem a Villeneuvem (wow!). Městečko, ve kterém všichni žijí své nudné vyprázdněné životy, redukované tu na místní tancovačku, nákup kuchyňské baterie, partičku karet, koupi a prodej domu. Není divu, že si tu šeď zpestří vraždou (kterou pak předvídatelně a zdlouhavě řeší). Dal jsem si pár dní na utřídění myšlenek a nic. Ty se už dávno rozutekly všude možně :) ()

ghatos

Úplná nuda, vůbec jsem to nechytnul...taaaaak pomalé a hlavně nedetektivní 🤭. Jo prosím vás temnota je třeba v Srpskim filmu a ne tady 🥱. 28%. ()

jefff

Po dlouhé době vážně skvěle zpracovaná detektivka se skvělým Torem, ale i jinak dobře obsazeným krimi-thrillerem. Propracované dialogy, atmosféra, výborná hudba (!) a sice nijak objevný, ale silný příběh. Vážně hodně, hodně dobré. A neuškodila tomu ani pomalejší první hodina. ()

greath

Ďalší zo svetlejších momentov Netflixu a jedna z najlepších krimi trilerov za posledné roky. Skvelá plíživá hudba a sebavedomý Benicio Del Toro. Veľmi dobre. ()

pavcas

Nechala jsem se nalákat zdejším vysokým hodnocením a popravdě jsem měla problém to dokoukat. Táhne se to jak týden před výplatou, příběh je překombinovaný a v závěru se orientuje jen ten, kdo neupadl ani na vteřinu do mikrospánku. A Benicio někde po cestě ztratil veškerý charisma co kdy měl. Bohužel. Miluju tenhle žánr, ale byla to hrozně natahovaná nuda. Btw ta hadí kůže na začátku tam byla proč? 🙈 ()

Maynard.

Skvělá one man show v podání mistra Del Toro. Jako teď mi přijde, že je filmů strašně málo, který stojej za něco, takže jakýkoli podobný počin je skvělá zpráva. Dějově hodně mysteriózní a ž do poslední chvilky a i na konci to není uplně jednoduše vysvětleno, což je dobře... Zkorumpovaní fízlové sou z počátku v povzdálí, leč pak i oni se dostanou pod lupu Del Tora. Öbčas hrůzostrašný záběry, občas dšsivá hudba. Je to pěkný, ale k uplnýmu uspokojení mi kousek chybí, ale moc díky... ()

borec999

Jašter pôsobí akoby vypadol z 90. rokov a je presne tým typom filmu, pri ktorom si poviem, že podobné sa už dnes takmer netočia. Pomalá, komorná, ťaživá kriminálka, kde sprvu nič nechápete, prípad sa pred očami diváka však postupne slimáčim tempom rozpletá,graduje, v závere do seba všetko zapadne a celým príbehom, resp. špinavým, prehnitým prostredím zločinu nás sprevádza hlavná postava nepodplatiteľného a morálne "správneho" detektíva. Benicio del Toro svojim minimalistickým herectvom a obrovskou charizmou u mňa bodoval na plnej čiare, ale aj známe ksichty vo vedľajších úlohách tu majú svoje miesto (Timberlake,Silverstone,Bogosian). Celkovo nič objavné alebo nové pod slnkom, ale poctivo odvedená práca a príjemný návrat späť v čase. Kvalitka. 75-80% ()

sedm.1

Já bohužel nemohu tento thrillerový přírůstek označit jinak, než jako veskrze průměrný žánrový zážitek, který sice na jednu stranu ani v jednom ohledu vyloženě neselhává, na stranu druhou ale zároveň naprosto v žádném směru ani nevyniká. Určitě to celé, a já jsem to i upřímně očekával, mohlo být tedy pojato daleko v potemnělejším tónu, takto na mě zdejší atmosféra Ještěra ovšem působila spíše zcela nevýrazným, snad až prázdným dojmem, což je za mě v souvislosti s touto podívanou pak asi ta nejzásadnější výtka, jelikož prostě potemnělost a syrovost k thrillerům neodmyslitelně patří, a tady se vyvolat zkrátka nepodařilo ani jedno. Zápletka pak sice výtečně začíná a navnadila mě na velké věci, postupem času jí ovšem začal docházet dech a především se začala zvrhávat v úplně něco jiného, v což se nakonec pak i bohužel zvrhla, čímž byly skvělý úvod a následné očekávání zcela zadupány do země a místo nekompromisního pátrání po brutálním vrahovi se to tedy celé zvrhlo do ultratuctové a nadmíru předvídatelné policejní podrážečky, což jsem naprosto nečekal, ovšem toto překvapení jsem za příjemné rozhodně nepovažoval. Když jsem jinak už zmínil výraz předvídatelný, to je pro mě další prvek, který musí v thrillerech fungovat na 100%, tedy že jeho vývoj musí být naprosto nepředvídatelný, což tu platí ale asi tak jen do třetiny filmu, jak se ale film odkloní oním jiným směrem, tak je již snadné odhadovat, co se bude následně dít a v tu chvíli samozřejmě přichází neodvratitelné momenty nudy, kterých jsem se zde navíc nezbavil už až do konce. Další problém vidím i v postavách, které jsou sice obsazeny jistě výraznými a talentovanými herci, ovšem jejich role jim zde neumožňovali to rozbalit ve velkém a hlavně mě zklamala upozaděnost Timberlakeho postavy, jelikož všichni víme, že je to mimořádně zajímavý herec a že zde mohl film hodně svým výkonem oživit. Ještěr zkrátka není úplně to, co jsem si přál, tedy temný a syrový nepředvídatelný thriller o pátrání po brutálním vrahovi s šokujícím koncem, na druhou stranu ale nemohu ani tvrdit, že by mě tento film nějak úplně zklamal, na to zas totiž své určité kvality má, takže jak jsem uvedl v úvodu, průměrná žánrovka, která stojí za pozornost, ale v rámci thrillerů naprosto ničím nevyniká. ()

Lencha

No... Ponurá detektivka, která pro mě nebyla až tak zajímavá. Na jednu stranu mi přišlo vše trochu překombinované a na druhou stranu vlastně hrozně jednoduché. Drogy. Když se to týká drog a policie, nedá se přijít s něčím, co by tu už nebylo. Tady byla navíc linka s realitami. Jak mám ráda Timberlakea, tak tady moc nezazářil. A Del Toro na mě působil hrozně depresivně. Závěr byl lehce předvídatelný, jinak to asi ani skončit nemohlo. Celkově bych to shrnula asi tak: Jednou a dost. Slabé tři. ()

Soweek

Pomalá detektivka, kde se směsice nejasností rozplétá kousek po kousku s vynikajícím Del Torem si nezaslouží plný počet snad jen kvůli odfláknutému konci. ()

herr_carter

Svou ponurostí, plíživostí a velkým počtem zvláštních, nic neříkajících a přesto důležitých scének přirovnávám tenhle film ke kultovnímu Sedm, byť samozřejmě jeho kvalit nedosahuje. Del Toro je nicméně Del Toro a on už mnohokrát dokázal, že díky němu se průměrné stává nadprůměrným - stejně tady. Pro milovníky tmavých a ponurých kriminálek ideální kousek..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Rousse

Ty kráso, to byla jízda! Sice po čertech dlouhá, občas to Ještěr v čele s famózním Beniciem (toho týpka mám fakt už od Sin city moc ráda) vzal přes nějakou zatáčku a párkrát i docela zpomalil, ale ve výsledku jsem seděla a měla chuť i zatleskat. Ten film má díky špičkové kameře atmosféru surových severských detektivek. Kameraman to má v oku - úžasný cit pro kompozici - tam obraz na půlky, tam na třetiny, tam jak říká Tarantino "Sergio Leone"... Když Wally dopíjel pití brčkem, to bylo jak vystřižené z Pulp Fiction. A to všechno v mixu s úžasným hudebním podkresem. Nemám co vytknout. ()

Wiluna

Milujem filmy, vykreované na vlne pomalého napätia. Ak chcete americkú akciu plnú výbuchov, strielačiek či zbytočných sexuálnych scén dokonalých tiel, tak film nie je pre vás. Ak však kladiete dôraz na nenáhlivé vtiahnutie do deja, kde je každý detail doležitý a zaujímavý, kde si tvorcovia dali záležať na hudobnej stope, či prirodzene vyzerajúcich postavách, tak toto je film, ktorý hľadáte. Ústredný manželský pár je veľmi sympatický. ()

Devadesát Dva

Jediným důvodem, proč se na něco takového podívat je Benicio Del Toro, tím to začíná i končí. Solidní je i Michael Pitt v roli sleazy slídila, ale jinak vás 'Reptile' asi příliš neoslní, thriller je sice nasnímaný precizně, skoro jak kdyby to dělal David Fincher, ale dějová linie a počáteční building, který vás solidně dlouho drží, vyšumí v závěru do ztracena, když už začnete před koncem tušit, jak se vše vyvrbí a vyprávěno to není nijak epicky, jako spíš velmi pomalým, steady tempem, v dlouhé stopáži 136 min. Kamerově je to fajn, Benicio dělá, co má, ale scénář je průměr. Vlastně se divím, že tomu tu čtvrtou hvězdu dávám. Ale tři by mi zase přišly jako málo. Myslím si, že žánrově se dají najít tuny kvalitnějšího materiálu´, jak říkám - Benicio, už jsem ho v pořádné roli pár let neviděl. 7.2/10 ()

Silwer

Benicio je proste frajer Hodne veci se dalo odtusit, ale jinak fajn detektivka..prvni polovina me asi bavila o neco vic ()

klukluka

K tomu Imperialu snad museli mít citovej vztah, když ho nerozebrali na prvočástice. Tohle je podle mě Ještěrova Achillova pata a srážím za ni jednu pecku. Jinak to ale bylo vostrý. ()

666Carnage

Benicio v pomalé, ponuré kriminálce, která chytne a nepustí. Tohle bylo opravdu hutný a na Del Tora, jako na detektiva se dobře koukalo. Příběh zajímavý a přes dvě hodiny si udrží vaší pozornost, což je chválihodný. 75% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)