Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

Mamutol

Parádně natočená kriminálka jako ze staré školy, žádné CGI efekty a přesto téměř dokonalé ponuré dílo. Myslím, že kdyby tohle natočili francouzi nebo skandinávci, tak by byl závěr mnohem drsnější. ()

Dejvecd

Zo samotného začiatku to pôsobilo ako obyčajná a priehľadná detektívka, avšak časom sa to vyvinulo v nečakane príjemné krimi, so sympatickým hrdinom, sympatickým vrahom/záporákom (skrátka sympatickým rozuzlením), príjemným scenárom a veľmi peknou réžiou. Skrátka všetko, čo človek chce, keď si chce oddýchnuť pri jednoduchšej detektívke. 8/10 ()

gabrina

Čekala jsem pecku, dle zdejšího hodnocení, ale byl jen dobrý. Pomalejší tempo mi nevadí, ale chybí mi hutnější atmosféra. Za mě 7 /10.. ()

jim_clark65

Na pomery NF celkom dobrý počin. Občas divný strih a zbytočné „close-upy“ ale inak bola réžia na dobrej úrovni = bolo vidno, že sa snažia napodobniť alebo inšpirovať Fukunagom a True Detective S1. Scenár bol priemerný, herecké výkony boli dobré, resp. Benicio asi najviac vyčnieval ale mám taký pocit, akoby ho scenár ohraničoval a on by bol schopný urobiť z toho lepší výkon, ak by mal k dispozícií viac času a lepší materiál. Preto mám pocit, že toto bol pôvodne nápad na seriál ale NF im to zjavne zamietol a tak sa z toho musel urobiť 2-hodinový film. V dnešnej „filler“ dobe, kedy v seriáloch potrebujú vatovať, pretože nemajú dostatok obsahu, by si tento film zaslúžil skôr seriálové spracovanie, ktoré by ešte lepšie vyfarbilo postavy, najmä Benicia a aj vzťahové dynamiky plus celkový príbeh. Jedno z najväčších negatív je bližšie neurčitý pocit z toho, akoby sa dej filmu uberal tápavým smerom a v poslednej tretine si tvorcovia spomenú, že to musia dáko „šokantne“ ukončiť. Menšie negatívum ale stále celkom výrazné bol Timberlake a do istej miery aj Pitt = ich výkony boli žalostné, obzvlášť Timberlake to vie aj lepšie (Social Network) ale tu to dal zjavne len tak „na autopilota“. Ako jednohubka to postačí. Po druhom pozretí som bohužiaľ musel ísť s hodnotením dole z 3/5 na 2/5, ktoré by som dal čisto len za réžiu (+kameru) a Benicia, inak je ten scenár celkom o ničom, navyše je deravý, a ak nad celým filmom začne človek aspoň trocha uvažovať, začnú sa objavovať isté dosť logické lapsusy. Taktiež hudba navodzovala pocit, akoby sa jednalo o niečo ultra vážne a veľmi silno dramatické, jednoducho to v konečnom dôsledku robilo z Jaštera len takú "wannabe true detective neo noir detektívku", ktorej zápletka je, ako pekný domček z karát, na ktorý stačí trocha fúknuť a následne sa celý rozpadne. Benicio je fakt asi jediným výrazným pozitívom ale aj on pôsobí, akoby "varil z vody". Čo sa týka deja: princíp celej schémy je celkom naivný a nedomyslený. Pritom, ako sa snaží scenár naznačiť, že danú schému opakovali viac krát nastáva otázka: neprišli by im na to už po nejakom povedzme druhom pokuse? Princíp, na akom to celé fungovalo by bolo celkom ľahké odhaliť a veľmi rýchlo by im na to prišli. Narazil som na dosť účelové sprostosti daných postáv, aj keď logika filmu ich vyfarbila inak. Benicio vyzerá byť, ako celkom skúsený policajt, ktorému sa prepiekla partnerova skorumpovanosť (vedel o tom? nevedel? ťažko povedať, pretože film to poriadne nevysvetlí), z toho usudzujem, že mi príde vrcholne stupídne účelové to, ako sa vzdal dôkazu (USB) a všetko odhalil tomu policajnému dôstojníkovi v jeho okrsku. Jednoducho je to hodné chvíľkovej aneuryzmy danej postavy alebo scenáristu, pretože, ako ostrieľaný policajt, mal Beniciou predpokladať, že v tom môžu byť namočení všetci. Ďalej, načo si bulldog aka "bravčová hlava" nechával to inkriminované auto u šéfa daného okrsku? nebolo by lepšie sa ho zbaviť? Taktiež nechali v obehu sáčok s herákom, ktorý bol označený vianočnou páskou = to to fungovalo len kvôli tomu, aby si to Benicio všimol, inak to vôbec nedáva zmysel, prečo by to tak urobili. Koniec je tiež predstavením klišé a sprostí, potom, ako sa Benicio úplne hlúpo v podstate takmer nechal zabiť. Bravčová hlava z nejakého bližšie nevysvetliteľného dôvodu zabije ich šéfa a neskôr čaká na Benicia aby si mohli dať súboj, ako na divokom západe, pritom mohol Benicia odbachnúť celkom rýchlo a jednoducho. Celé to vyzeralo ku koncu veľmi groteskne, a osobne fakt nechápem, čo za hlbokú myšlienku má predstavovať názov tohto filmu, ktorý predstavil viac odpovedí a temer žiadne poriadne odpovede. () (méně) (více)

AndrewNewman

Chváliť sa dá len remeselná práca na tomto filme. Vizuál a hudba totiž silne pripomínajú Fincherove majstrštyky a Villeneuveov vydarený triler Sicario. Ale čo sa príbehu týka je to strašne lajdácka práca. Ten plot twist v závere divák ani neocení, pretože je okolo neho asi tona prebytočného balastu. Námet mal rozhodne gule, ale na poste režiséra to chcelo zvučnejšie a hlavne skúsenejšie meno. Po hereckej stránke niet čo chváliť, ani čo vytknúť. Benedict je klasicky civilný, Timberlake nemá dosť priestoru a stále šťavnatá Silverstonka je v tomto filme skutočne Bezmocná. Dve hviezdy dávam len preto, že mám podobne ladené filmy veľmi rád, ale od skvelého a napínavého trileru to má veľmi ďaleko. ()

xxmurphyxx

Slušná old school detektívka s ako vždy kvalitným Beniciom a pre mňa pod dlhšej dobe znovuobjaveným Justinom a Aliciou. Táto zostava ma úprimne potešila a nesklamala. Tempo je pomalšie, hĺbavejšie, čo mne osobne pri tomto type sedí. Zamrzí určitá predvídateľnosť od jedného okamihu a ku koncu viac menej súhra náhod a mierne fuck logic v chovaní postáv. Ale inak spoko. ()

JenYu

Připadalo mi to velmi rozvleklé a zdlouhavé. A když se konečně něco začalo dít, byl konec (který navíc bohužel všechno neobjasnil). Benicio i Justin bez jiskry. ()

Habanera

Thriller, dobře pracující s pomalu se stupňujícím napětím a rozléhajícím se dusnem. Škoda jen, že aha efekt se dostavil příliš brzy… ()

MT_Y

Mě to osobně dost bavilo, ono jasně není úplně těžké přijít na to kdo co a tak, ono uprime těch nápověd od začátku je tam víc než dost plus to není nějak originální, ovšem je to skvěle zpracované, čas utíká a k určitým postavám (tedy za mě) si udělat určitý vztah... Je jasné že samozřejmě k detektivovi a jeho ženě. Úplný závěr je docela rychlí hop hop hop je konec, což je škoda, mám rád takové ty dialogové konfrontace atak, což zde není, ale kvůli tomu ubírat hodnocení nebudu. Za mě osobně je stopáž v pohodě (jak říkám jen bych toho času víc využil v závěru), protože on ten film fakt docela utíká a mě ani nepřišlo že to bylo přes dvě hoďky. 10/10 ()

wowylgu313

Tenhle kousek jsem pouštěl hlavně kvůli recenzím a hodnocení zde na ČSFD. Byla to obrovská chyba. Moc tomu tedy nerozumím. Takhle, viděl jsem spousta kriminálek, thrillerů atd ... ale toto? Dostanete dvě hodiny se táhnoucího ničeho... Střídá se tu debatní kroužek, táhnoucí se nic a nuda. Takhle celé dvě hodiny, pořád dokola. Nezachrání to ani "sešlej" Timberlake ..  Ve chvíli kdy se příběh začne rozdělovat na milión nějakých absolutních nesmyslů se ztratíte. V půlce filmu nechápete nic a snažíte se něčeho chytit. Deset minut před koncem!!! Tam někdo někoho zastřelil.... A vy si jen položíte otázku... Kdože "zabil" tu ženskou na začátku?  Zřejmě jsem ta nejjednodušší lidská rasa když tu tak čtu ty kladné komentáře ale tohle byla neskutečně nudná srač** ... :-* ... 15-20% za hudební doprovod a občasnou místy pochmurnou atmosféru. Nechtělo se mi prostě dávat "odpad" proto tahám hovn* z bláta. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Podarená Netflixovina, dupľovane od debutanta. Ale je škoda, že vrah je proste manžel, takže originalita tam nie jenejak veľká a Timberlake sa celú dobu chová dosť podozrivo, takže to viac menej aj vôl odtuší. Navyše film šecky karty vyloží na stôl cca 40 minút pred koncom. Ale zasek záver má teda grády. Som spokojný a dupľovane u filmu čo je mimo moju šálku kávy. ()

JohnCoffe

Pomalu vyprávěná detektivka, kde od začátku něco smrdí. Takových už dnes moc není a na Netflixu už vůbec ne. Jistý a suverénní režijní debut. A Benicio a jeho psí oči fungovaly jak zmrd. Vyzdvihnu ještě dobrou hudbu. 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)