Narušitel

• USA Intruder (více)

Nebezpečný zabiják zůstává se zaměstnanci samoobsluhy po uzavírací době a začíná se odvíjet napínavé drama. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fcreading

Scott Spiegel režisér ( From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money) predovšetkým béčkový režisér, ktorý si pozval na nakrúcanie dvoch kamarátov Sama Raimiho a Teda Raimiho,aby sfilmoval béčkový horor a všetko čo k tomu patrí, krv, brutálne scénky, atmosféru a predovšetkým strach mladej dievčini, ktorá si zahrala hlavnú úlohu. Sú tu aj výborné scénky odohrávajúce sa v supermarketu, predovšetkým ma zaujala smrť Teda a Sama, Tedovi zabodne do hlavy maskovaný vrah nôž a Samovi zabodne do hlavy hák. Zahral si tu aj Bruce Campbell ale len na konci filmu v roli policajta, škoda že nedostal väčšiu úlohu. Po dlhej dobe, znova kvalitný horor ktorý ma pobavil a nenudil 100 percent. ()

creeper

Intruder je sympatickým zástupcem subžánru (slasher). Je v něm obsažena nadšenecká hravost. A to jak v práci se slasherovými pravidly, tak i v rámci technické stránky filmu (práce s kamerou a se střihem). Rukopis Scotta Spiegela je v mnohém podobný Raimiho stylu (stejně jako ranným Coenům). Což je pro mne (fandu těchto tvůrců) další plus. Prkennost většiny postav potěší a celková inklinace k slapsticku v kombinaci s povedeným gore je taktéž osvěžující. A Dan Hicks ve své roli září. ()

Doudis19

Za tyhle reklamní špíny by se mělo střílet. Člověk si sežene film kvůli Bruci Campbellovi, kterej je prezentován jako jedna z hlavních postav a realita je taková, že se objeví na posledních 20 vteřin. Ikdyž si nejsem jistej, jestli by Bruce vůbec dokázal pozvednout tak nudnou a neskutečně lacinou vyvražďovačku. A to mám Raimiovce a spol. docela rád. ()

Kelly2502

Málo známy no zato dosť nadpriemerný slasher, ktorý je postavený predovšetkým na zaujímavej práci s kamerou a strihom. Vraždy sú naozaj nápadité, nechýbajú gore scény, čo ma ale prekvapilo najviac je na slasher naozaj netradičný koniec, ktorý tomu dodáva zvláštny šmrnc__________Dovolím si ale polemizovať a napíšem, že dôvodom, prečo je tento film tak dobrý je prítomnosť Sama Raimiho ako herca a stavil by som aj topánky na to, že sa podielal na mnohých scénach ako režisér/pomocný režisér/autor....whatever. Niektoré scény majú totižto nenápadný, takmer až nevkusný blocking, rámovanie pôsobí ako keby to točil chlapec čo práve vyšiel z filmovej školy, no vždy keď sa na scéne objaví Sam Raimi vo svojej postave (alebo jeho brat), odrazu je všetko nápaditejšie, blocking scén a aj rámovanie odrazu pôsobí ako keby sme pozerali The Evil Dead. Takisto niektoré takmer až komické pre Raimiho typické vychytávky ako bitie človeka s odrezanou hlavou, alebo oko medzi olivami_________Neviem. Nechcem tvrdiť, že Raimi film režíroval, ale z mnohých scén je cítiť jeho autorskú prítomnosť a podivuhodne sú to väčšinou scény, v ktorých sám hraje. Nech si z toho každý vyvodí čo chce. ()

Martin741

Intruder je vyborna vyvrazdovacka pocas jednej nocnej smeny v supermarkete. Strasidelna atmosfera naplno funguje, vrazdi sa vo velkom, takze fundovia hororu si pridu na svoje. Majitel, veduci, zastupca veduceho, pracovnici a predavacky su systematicky likvidovani istym psychopatom. Snimok je zaujimavy aj tym, ze si tu zahral aj isty Sam Raimi /kultovy Evil Dead 1 a2 - spolu s "Ashom" - Bruce Campbellom/. Samotny reziser Scott Spiegel film nielen reziroval, ale aj v nom hral /ako herec moze byt tunajsiemu divakovi znamy z filmov ako Lvi Srdce, Rychlejsi nez Smrt, no a pochopitelne aj Evil Dead 1 a 2/. Ako pikoska sluzi fakt, ze postavy su likvidovane ich vlastnymi zbranami /masiar odvisol na masiarskom haku napriklad/. Pre Hororovych fundov je tento snimok povinna jazda, toto musite poznat, ak sa povazujete za fandu hororov. 89 % ()

• Film se měl původně jmenovat The Night Crew. (Chatterer)
  • Na obale z DVD vydania je uvádzaná Renee Estevez ako Jennifer, tú však v skutočnosti hrá Elizabeth Cox, Renee Estevez hrá jej spolupracovníčku Lindu. (beso74)