The Covenant

• Velká Británie Guy Ritchie's The Covenant (více)
všechny plakáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Kingjiri

Super podivaná o pořádnejch chlapech, co držej slovo a nezapomínaj na to, za co a komu dlužej. Takhle by to mělo v ideálním světe vypadat. Celkově se biják dotýká jedný z nejzpackanějších americkejch vojenskejch operací (stažení z Afghánistánu), kdy jsem zatim poprvé a na dlouhou dobu snad naposled zapochyboval o tom, jestli se dá na NATO spolehnout. To ponechání tlumočníků na pospas středověkýmu Talibánu byla totiž pěkná prasárna. První polovina s akčnim a lehce survival námětem mě bavila o něco víc. Druhá dramatičtější polovina měla akce o poznání míň, ale aspoň zase mohla víc zpracovat silnej motiv toho, že dluhy se maj platit. Kromě filmařiny nebo hereckýho obsazení (Jake Gyllenhaal a Dar Salim naprosto super dvojka) musim ocenit výpravu, hudbu a skvěle nakroucený akční scény. První hodinku jsem přemýšlel, že nejsíš napálim pět hvězd, ale pak se přece jenom dostavilo pár slabších momentů. Takže nakonec je The Covenant “jen” jistej žánrovej nadprůměr za čtyři hvězdy. ()

Likan7

Nářez v prvních 45 minutách a nářez v poslední, záchranné části. Jen obrovská škoda toho prostředku, který šíleně drhne. Tam překvapivě Gyllenhaal dost přehrává a herecky to nedává. Je to takových 30 minut přešlapování na místě. Kdyby Ritchie roztráhnul celou tu původní pasáž na celý film, se záchranou vojáka a rodiny na konci, byla by to paráda. Ritchie totiž zvládá akci na jedničku. Je přehledná, napínavá, má skvělý zvuk. A jak je to u Ritchieho zvykem, prim tu hraje výborná hudba. Nebýt toho zaškobrtnutí uprostřed, bude to váleční kult, takhle je to jen skvělá jednohubka s vynikajícím Salim. ()

ER

Netradiční Guy Ritchie, ale skvělý a osobně mně to bavilo více, jak "Rozhněvaný Statham". Tady se vypráví až uvěřitelný příběh z Afghánistánu, kde vytvořený vztah mezi americkým vojákem a místním tlumočníkem má veškeré prvky poutavé podívané, která není jen o akci.. ()

bearmeedek

Guy Ritchie si dal záležet - a vyhrál. Příběh z Afghanistánu má napětí, ale má i něco víc. Je zde i trochu hloubky u postav a nebudu se bát říct, že i chlapské cti. Pro někoho gesto, ale filmu to ještě víc pomohlo. I to, že jde vlastně o dva následující příběhy, takže k nudě rozhodně nedošlo. Překvapení, spokojenost. ()

gemi

Irácký klon Vina Benzena v jednom z těch filmů, u kterých má člověk pocit, že trval nejmíň tři hodiny. Ne proto, že by nudil, ale proto, že se tam toho tolik stane. Dějově je to rozděleno na dvě části, přičemž každá by vydala na samostatný film. Jediné, co bych vytknul, je CGI, který zpočátku vypadá jako z konce devadesátých. Jinak super. ()

Ulmos

Námět, z kterého by leckterý průměrný rutinér vytěžil maximálně akční béčko, dotahuje Ritchie do výšin, jaké by člověk ani nečekal. Ochutnávka filmové magie, kde si všechno sedne v absolutním souladu, od precizních hereckých výkonů, přes nádhernou kameru, omamnou hudbu, až po brilantní režii s naprosto nekřesťanskou (nebo spíš neislámskou) napínavostí. A ve finále i s velmi nečekaným, nicméně drásajícím a nadčasovým přesahem. „Splaťte své dluhy.“ ()

RAFT

Režisér Ritchie nám natočil po mizerných Operace Fortune: Ruse de guerre ,film Tehe Covenant .Tenhle film se vážně povedl.Alespon nás ve filmu nečeká nuda a zbytečně ukecaný film.Film nám ukázal co vše musí vojáci dělat a jakou odvahu mají.A oba riskují vlastní životy.80% ()

Skatemurai

Napínavý jak kšandy. Kontraktor off US Army nezní moc legit, ale jako kritika toho jak se systém chová k veteránům to plní účel. ()

alldo.raine

Chuť po Operation Fortune spravena. Silný film o lidském poutu, odvaze, odhodlanosti, věrnosti, statečnosti a hlavně charakteru. O konci jedné smutné etapy v dějinách, aby se navrátila staronová současná éra, která přináší jen utrpení a lidské tragédie. Gyllenhall opět v životní formě a Dar Salim je pro mě příjemným překvapením a vůbec nezaostává. A ta hudba! ()

Homerking

Příběh se odehrává v roce 2018 během války v Afghánistánu, Seržant John Kinley (Jake Gyllenhaal) dostane do své jednotky  nového tlumočníka, Ahmeda. Když je Johnova jednotka přepadena Talibanem jsou všichni jeho muži zabiti až na Ahmeda. John je během boje težce zraněn a Ahmed ho potáhe přes sto kilometrů drsným terénem do bezpečí. Když se John probudí z bezvědomí je zpět ve Spojených státech, zde se dozvídá že na Ahmeda a jeho rodinu jsou Talibanem vypsány vysoké odměny. John se musí vrátit zpět do Afghánistánu, aby svému přiteli zachránu oplatil. /// Nadprůměrný válečný thriller, zabívající se především vztahem dvou hlavních postav a jejich odlišnostmi. V rámci moderních válečných filmu nepřináší nic nového, akce a přestřelky s Talibanem jsou zde velmi precizně natočené a trochu podobné těm v Lone Survivor. Gyllenhaal si už zahrál lepší a důvěryhodnější role, v tomhle kousku mi moc neseděl, mimo to jsem postrádal tu správnou atmosféru a napětí ale i přes tyto nedostatky určitě doporučuji. ()

Maniik88

Podobný film som už učite niekedy videl. Prišlo mi to také nejaké povedomé. Bavilo ma to. Taký správny chlapácky film o dvoch vojakoch, ktorí si navzájom dlžia život. Akcia bola super, bola prehľadná, bolo to napínavé. Naháňačka výborná. Prevážanie zraneného asi ešte napínavejšie. Jake aj Salim to zahrali bohovsky. Ja som hodne spokojný. Taký nezvyčajný Guy Ritchey, kde neboli mraky rozhovorov celý film, ale skôr akcia a napätie. ()

Ex_Machina

Natočiť film čo má tempo aj hĺbku je kumšt. Tu sa to nepochybne podarilo. Nejde o to, ktorá strana má pravdu. Či zločinný, stredoveký režim Taliban, alebo okupanti strýčka Sama. Tá zem je zatratená na veky vekov a ľudia čo v nej žijú tiež.  No a práve v takýchto kútoch zeme vedia vzniknúť tie najsilnejšie príbehy. Tento survival triller kde bolesť a vyčerpanie hlavných hrdinov sú naozaj hmatatelné ukázal pár vecí. A to že vedľajšia postava dokáže zatieniť hollywoodsku star a že ak má človek charakter tak dokáže ušľachtilé veci. ()

oldy

O tom,že sliby a dohody se mají plnit. Nebo aspon to tak má náš hrdina(přeživší). Už mě moc nelákaji valečné film z prostředí Afghánistánu,ale tenhle patří k těm lepším. Fajn postavy,dobra hudba,atmosfera,kamera i akce. Za mě krasně špinavých 8/10 :) ()

LdaVinci

Neobvyklý žánr pro božského Guye Ritchieho. Také jeho podpis nebyl tolik znatelný, přestože vizuál je nádherný, jak to u něj bývá. Každopádně celkově zvládnuto naprosto bravurně. Je to docela emocionálně napínavá jízda. ()

Mkartaylas56

Každý nový projekt od Guye Ritchieho vyhlížím s notnou dávkou očekávání a nejen díky vysoce pozitivním reakcím nebyl výjimku ani tento. Bohužel ale tentokrát ve mně po delší době převažuje mírné zklamání. Hlavním důvodem je překvapivě nekonzistentnost, která u Ritchieho filmů ve většině případů absentuje, ale tady způsobuje vcelku radikální rozdělení snímku na dvě poloviny. Ta první, atmosférická, nekompromisní, naturalistická a s kvalitní akcí je opravdu skvělá, umí správně pracovat s napětím a v ten moment vám i na postavách zkrátka musí záležet. I po stránce hereckých výkonů to tady šlape na jedničku a ústřední dvojice si rychle vytvoří potřebnou chemii. Ovšem po určitém skoku v příběhu, jenž film rozdělí na dvě půlky, nastane opravdu nepříjemná změna. Šlapající tempo náhle zvadne a spoustu záběrů bych potom klidně pocitově vyházel, protože film jenom zbytečně natahují. Herecké výkony, v čele s Jakem rovněž zeslábnou a dojde i k troše přehrávání. Ovšem nejcitelněji je úpadek vidět poté, co se na závěr vrátíme do akce, respektive na území nepřítele. Ta nepříjemná atmosféra, která dokázala skvěle napínat už byla tatam, akční scény vrhající hlavního hrdinu do nebezpečných situací už tak nebezpečně nezpůsobily a můj strach o postavy rovněž zmizel. No a čím víc se blížil konec, tím víc jsem se cítil, že sleduji ten nejvíc americký či hollywoodský biják, a to v tom špatném. Spousta nepříjemných klišé či replik mi ten konec bohužel pokazila a já si jenom říkal, proč to ten Guy tak odflákl. Obzvlášť poté, co ve svém filmu Rozhněvaný muž s přehledem dokázal, že i když netočí svou typickou konverzační gangsterku, tak je schopen vynikajícího akčního thrilleru, který od začátku do konce baví a nesešlapuje nohu z plynu. V případě filmu The Covenant tomu tak naneštěstí nebylo a i když jde stále o solidní kousek, který vyloženě neurazí, tak vím, že jeho autor má na víc a tak to musím odrazit na nižším hodnocení. ()

shade000

Po dlhšej dobe opäť masterpiece o vojne v Afganistane. Guy Ritchie vie dať svojim filmom taký náboj, že 123 minút nevnímam nič iné. Ako vždy perfektný Jake Gyllenhaal a veľmi milo ma prekvapil atmosferický soundtrack. Klobúk dole a ďakujem za takéto filmy... ()

Joedas

Velmi kvalitní ve svý nenápadnosti a silný v tom, že Ritchie nekřičí moudra, ale šeptá pravdu. Podobně jako u Wrath of Man tu jde především o naplnění zvolenýho konceptu a to o moc líp asi nešlo. Ritchieho výraznej styl se daří držet při zemi a když uzda párkrát povolí, vylezou z toho momenty, který se vryjou do paměti a který příbuzným filmům chybí. PS: Výborná hudba ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (více)