Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Je to drsná parta ztracených existencí, z nichž se stali nájemní žoldnéři. Vox Machina se zajímá spíš o snadný výdělek a levné pivo než o ochranu země. Když však království ohrožuje zlo, naše divoká parta si uvědomí, že jedině oni jsou schopni znovu nastolit spravedlnost. Co začalo jako jednoduchá fuška, je nyní příběhem o původu nejnovějších hrdinů Exandrie. (Prime Video)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (44)

MnamBuchta 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně zábavný, drsný a akční seriál, který zakládá celý svůj příběh na několika postavách a jejich vzájemných vztazích, na kterých vám záleží a máte o ně strach. Je to nahláškované a každá akční scéna je dechberoucí a nedokážete odtrhnout pozornost. Pro milovníky černého humoru, Pána prstenů a jiného fantasy je toto nebe a dudy. Osobně bych to se seriálem Invincible zařadil mezi nejlepší seriály co nám Amazon nadělil. Vážně doporučuji obě série a za mě dokonce druhá série je ještě lepší než ta první. 9,5/10 ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Budem zdržanlivý a nenechám sa strhnúť prvotnými dojmami, lebo už som to priamo chcel zrovnať s Castlevaniou, ktorá bola fakt že takmer dokonalá a toto sa tomu veľmi veľmi blíži, ale ponechávam si vrátka pootvorené pre prípadné pokračovanie cesty tejto totálne nekonvenčnej resp. nekorektnej party hrdinov, ktoré určite príde, keďže to bola vyslovene pecka, ktorá mala všetko od brutality, cez twisty, slušné postavy, akciu, výpravu, všetko, čo očakávate od skvelého fantasy. Odporúčam a dávam cca 85-90% prezatiaľ s tým, že časom pravdepodobne príde plná palba. UPDATE po druhej sérii. Vox Machina dostala uber nepriateľa, z ktorého aj ten najslabší z tímu zla je takmer neporaziteľný, čo teda ten najsilnejší? Je to stále brutal krvavé, je to akčné, epické, čo viac si priať? Už len ďalšiu sériu. :) ()

Reklama

sirien 

všechny recenze uživatele

Velmi milé překvapení - nejenže to funguje jako adaptace Critical role, ale funguje to i jako super fantasy seriál pro "nezasvěcené" nebo dokonce "RPG neznalé. I když RPGčkaři a zejména DnDčkaři (u nás JaDčkaři) si tam skrytých a dokonce velmi vtipných narážek užijí samozřejmě fakt hodně. Animačně to není žádná Arcane, ale dívá se na to příjemně, má to zajímavý děj, dobré postavy, výbornou režii a scénář... pro ne-RPG / ne-fantasy lidi to neni 5* must-see, ale na minimálně 4* dobrej fantasy akčňák se to určitě dostane i u nich. ()

Dominik.Klem 

všechny recenze uživatele

Po první sérii musím dodat, že ze seriálu řve D&D na každém rohu. Jedná se tak o místy brutální komedii, která potěší každého milovníka fantasy žánru a především dračáku. Jedinou věcí která by se dala vytknout je někdy až přespříliš primitivní humor v podání nezastavitelného milovníka Scanlana, ale na druhou stranu každý kdo nějaký ten čas hrával D&D zná alespoň jednoho hráče který má postavu barda, či zloděje kterému není jediný manželský slib svatý, proto je i tato postava nádherným vyobrazením právě těchto hráčů, ke kterým jsem v pubertě chvíli patřil také a díky tomuto seriálu jsem si mohl s úsměvem zacringovat i nad sebou samotným. ()

Algernons 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

The Legend of Vox Machina je asi vše, co jsem od toho chtěl a co by od toho mohl kdokoliv chtít. Je to drsný, náhlaškovaný, plný výrazných postav s jasnou charakterizací a minulostí, která se postupně odhaluje. Sice se to z velké části soustředí na minulost jedné z postav, ale předpokládám, že další sérii se zaměří více na prokreslení jiných. Postavy, jejich vývoj a vztahy je to hlavní, co seriál táhne. Perfektně to zachycuje tón DnD kampaní a her, které zažíváte s přátelí a dynamika postav je neuvěřitelně zábavná na sledování. Amimace je dost jednoduchá, ale funkční, hudba parádní a lokace zajímavé. Avšak příběh a seriál samotný často až moc spoléhá na nadávky a násílí, strašně to tlačí na pilu, aby to bylo co nejvíc edgy! Největší problém se ale pro mě časem stala akce, né že by bylo něco na jejím provedení vyloženě špatně, ale seriál extrémním způsobem mění, jak jsou jednotlivé postavy silné a to bez jakýchkoliv vysvětlivek a to strašně ubírá napětí, protože víte, že to vždy vyřeší nějaká přesilená schopnost, kterou jsme už viděli a nebo nám bude teprve představena a člověk se tak nebojí vůbec o postavy, jelikož nezná jejich limity. Což prostě u dobrodružné akční fantasy show je docela problém. (Avšak je to Vox[Deus ex] Machina, takže otázka je jestli to k tomu nepatří) Proto to u mě nešplhá víš než na solidních 7/10. Druhá série je o poznání lepší! ()

Galerie (20)

Zajímavosti (8)

  • Veškerou hudbu napsal a nazpíval Sam Riegel (Scanlan). Tyto písně často zpíval již při hraní kampaně s Critical Role. (UncleMorty)
  • Amazon seriálu věřil natolik, že před vysíláním druhé série rovnou potvrdil i třetí sérii na Comic Conu v New Yorku. Matthew Mercer na to však reagoval slovy, že nacpat příběh Chroma Conclave do jedné série není možný. (UncleMorty)
  • Součástí cechu Vox Machina byl původně i dragonborne Tiberius Stormwind, kterého hrál Orion Acaba a v seriálu se předpokládalo, že si roli zopakuje. Nicméně z důvodů předchozích neshod s Matthewem Mercerem nechtěl být součástí projektu a Tiberius byl tak ze seriálu vyškrtnut. (UncleMorty)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Ke konci roku opět nastal čas na pravidelnou bilanci toho nejlepšího, co na poli kinematografie letos vzniklo. Vybraní uživatelé se v předchozím příspěvku již podělili o svá osobní doporučení na… (více)

Reklama

Reklama