slovan1

Dlouho jsem se k tomuhle filmu odhodlával, ale musím říct, že zbytečně a lituji, že jsem ho neviděl už dávno. Perfektní příběh mezi - časového honu na zloducha. Film, který si po většinu času vystačí s interiéry jednoho domu a na venek s nějakým tím ohníčkem a policejní stanicí. Herecký může tento film odrazovat, nebo alespoň nepřesvědčit o jeho kvalitách. No, ale jak je vidět, Quaid s Caviezelem zde dokazují své herecké schopnosti. Seznamování se mezi otcem a synem přes vysílačku bylo hezké, místy i dojemné... Těch chvíli bylo ve filmu více. U tohohle filmu mi ani nijak nevadilo, že skončil tak jak skončil. Za ten konec jsem byl rád. ()

OughJay

Nechápu, proč tahle sci-fi detektivka neni ani mezi nejlepšíma 300 filmama, protože víc už z tohohle tématu vyždímat nešlo. Hlavně, že všichni jak opičky dávaj 5 hvězdiček Osudovýmu doteku, filmu pro děti od 12 do 18 let. No je fakt, že u některejch trvá puberta dýl... Frekvence nejen, že je o poznání uvěřitelnější (v rámci sci-fi samozřejmě), ale taky má mnohem lepší herce, scénář a troufám si říct, že i režii. Je pravda, že prostředek filmu byl oproti našlapanýmu začátku a konci lehce táhnoucí se, ale ono to asi jinak nešlo. Pořád lepší než bejt jako v Osudovym doteku pořád na houpačce. No a jestli jsem u Great Balls of Fire tvrdil, že to byl Quaidův životní hereckej výkon, tak tohle je ten druhej. :D Zároveň je tohle první film, v kterym jsem měl možnost vidět J. Caviezela, no a nezklamal mě. Spíš naopak. :) Jsem toho názoru, že lepší a realističtější propojení současnosti a minulosti vymyslet nejde. Tenhle film má všechno, co k tomu patří, včetně... - no, konec tady prozrazovat nebudu, ale já osobně jsem ho v tomhle typu filmu nečekal. :) ()

Michelle75

Váhám jestli mám dát za tři nebo za čtyři. A i když je prolínání různých časů ve filmu pro mě vždy komplikované, má to určité kouzlo a nádech tajemna. To jak se děj a historie může měnit už mi nedávalo takový smysl-má li dávat a konec se mi zdál překombinovaný nebo nabitý událostmi-až přehnaně moc. I tak se na FREKVENCI dobře dívá, asi i pro její obsazení, kdy Jimem Caviezelem nepohrdnu nikdy a Dennisem Quaidem nápodobně. Celkový dojem je spíše kladný, takže 4****. ()

Maynard.

Mám hodně rád filmy, ve kterých se řeší časoprostorový paradox (celkem slušnej začátek komentu, co? :o) ). Stejně tak je tomu i u Frekvence. Velmi originálně si rejža s tímhle nápadem pohrál a vzniknul z toho více než jen obyčejnej film. Ano, kdybych to měl brát uplně do detailu, tak je ve filmu spousta, ale fakt spousta chyb, ve kterých by se dalo šťourat celé hodiny, ale mezi tokový šťouraly já nepatřím. Já se u filmu chci bavit, chci bejt napnutej, což mi Frekvence bez problémů dává... Ustřední dvojice otec - syn se svých rolí zhostila na jedničku. Je to zvlaštní sledovat, že jsou vlastně oba skoro stejně staří a při tom ještě komunikují přes vysílačku starou jako Metuzalém :o). Taky je pravda, že na takový Butterfly Effect nebo na Návrat do budoucnosti tenhle film prostě nemá, ale rozhodně stojí za skouknutí, páč je to velmi přijemná podívaná, u které ovšem nehrozí kolaps časoprostorového kontinua (to sem to pěkně zakončil, co? :o) ). ()

Sdoom

Překvapilo mě, jak spokojený jsem na konci filmu byl s jeho celkovým výsledkem. První polovina a herecké obsazení totiž neslibovalo nic lepšího než maximálně průměrné sci-fi, které ihned po dokoukání vyšumí z hlavy. Naštěstí původně nudné rodinné drama dostalo v druhé polovině dost zajímavou zápletku díky originálnímu scénáři a i ta slabší první polovina díky tomu dostala trochu smysl. Spokojenost a milé překvapení. (HD, orig.) ()

gutshoter

Výborné zpracování námětu, který mi je tak blízký. Film jsem si opravdu moc užíval. Jen dvě mouchy mi nedovolí dát plné hodnocení. Jedna taková muška, která ukouzlila ironický úškleb na mé tváři, je "myšlenka" sluneční záře, kvůli které se toto vše v podstatě událo.. To ale není důležité, jen to tak vnímám. Co podstatného se mi nelíbilo, byl přeslazený konec, který mohl skončit trochu otevřeněji, tajemněji... ()

herr_carter

Jeden z těch filmů, který se mi těsně nevešel do top 10 filmů všech dob. Jedná se o snímek nenápadný, vlažně se rozjíždějící..avšak postupně přecházející v jeden z nejnapínavějších počinů, co jsem kdy viděl. Navíc to u mě není opravdu zvykem, aby se mi český dabing fakt hodně zalíbil, tady je to ovšem 110 % (podobně, jako u Shawshanku). Byť film není natřískaný hereckými superhvězdami, všichni zúčastnění tu hrají naprosto famózně. Úzký vztah mezi ústřední dvojicí se nedá popsat, oni fakt musí být příbuzní - suma sumárum, pro mě téměř kultovní film, který jsem již viděl více jak 10x..............moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

PALINO

Námet filmu aj napriek svojej neveľkej originalite je veľmi zaujímavý. Hrátky s časom je síce téma, s ktorou sme sa mohli stretnúť už vo viacerých filmoch, ale Frekvencia to všetko obohacuje naviac o kriminálny prvok. Je to skrátka rozhodne dobrý film, miestami aj pekne napínavý, ale nič viac, ani menej. ()

hudryhudry

No, na první pohled výborný scénář měl sice několik málo chyb, do kterých se tvůrci zapletli štřídáním dvou časových linií, ale mně se to líbilo. Kvůli dojemnému a dobrému konci film splnil to, v co divák celou dobu tajně doufal. Otec hasič hrdina přežil až do současnosti (r. 1999), hlavní záporák byl zabit. Ale na těchto filmech mi vadí ten nepřehlédnutelný obtisk USA - film se točí kolem basebollu, jejich oblíbeného sportu; otec samozdřejmě musí být hasič, aby v očích diváků působil ještě hrdinštěji; syn policista...; hlavní záporák zabit otcem, který opět zachrání lidský život a to svého syna... Ale stojí to za zhlédnutí. **** ()

MARTIN*I

Úžasný film! Názor o možných alternativách, o tom, kolik máte možností, že i hloupá maličkost může změnit budoucnoust neuvěřitelným způsobem... Není to sice uplně moje přesvědčení, ale klidně to tak může být.. Navíc je to skvěle zpracovaný, napínavý film! ()

Benedygtus

Velice zajimavy snimek, dlouho jsem se odhodlaval k tomu si tento film pustit a jsem rad, ze jsem tak aspon po 2 mesicich ucinil. Je to jeden z filmu, ktery je napinavy, zajimavy a zanecha ve vas stopy tak jak by spravny film mel. Jsem rad, za to jak to skoncilo i za vyber hercu. ()

bruceman7

Filmy zahrávající si s časem si musí dávat pořádnýho bacha, aby nevytvořily hovadinu. Tento takové štěstí má! 7/10 ()

BluT

Velmi typické americké krimi, které by mě normálně nemělo čím zaujmout, táhne nahoru zajímavé pojetí časových hrátek. Oba hlavní herci jsou prazvláštně nevýrazní, a i když potenciál určitě mají, nedokáží ho dle mého dostatečně naplnit. Film má ale tu výhodu, že neustále graduje a po vlažnějším začátku se pomalu, ale jistě, dostaneme do tempa, které vydrží až do finále. 70% ()

Wally

Já byl nadšený a i když jsem byl unavený, tak mne tento film dokázal udržet u televize. Námět, herecké výkony a hlavně všudypřítomné tajemství a napětí..super! ()

klukluka

Je to sladký jak cukrkandl, ale hrozně moc se mi to líbí. Dojímá mě to i při čtvrté repríze, to už nemůže být náhoda. :) ()

iXtr3m3

Skvelé, originálne, napínavé do poslednej minúty. Nie famózny ale zato charizmatickí herci v hlavnej dvojúlohe a skvelí doprovod v podobe Noaha Emmericha. Perfektné sci-fi nesci-fi... ()

Hopper

Po prvom zhliadnutí som bol maximálne spokojný, DQuiad aj JCaviezel robia čo môžu a výsledkom spolu s nadpriemerným scénarom je film, o ktorom je škoda nevedieť a pokiaľ niekomu daný žáner nie je úplne ukradnutý, myslím, že výsledkom je veľmi slušná zábava. Po druhom zhliadnutí by sa už niektoré výtky našli, ale nie je to až také podstatné. Faktom ostáva, že napätie funguje, nelogickosť veľmi neuráža, takže tentokrát dávam za 5. ()