Reklama

Reklama

Police Story 3

  • Hongkong Jing cha gu shi III: Chao ji jing cha (více)
Trailer

Nejlepší hongkongský policajt je vyslán do Číny s úkolem zneškodnit drogového magnáta. Aby se dostal až k němu, musí pomoci jeho bratrovi uprchnout z pracovního tábora, získat si jeho důvěru a proniknout tak do organizace. V celé akci mu pomáhá půvabná čínská agentka. Nešťastnou náhodou je ale jejich utajení prozrazeno. Z už tak dost nebezpečného úkolu se stává boj o život. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Tenhle film budu rozdejchávat fakt dlouho.Totální destrukce. Fakt jsem čuměl. První dvě Police Story byly takový ty klasický městský akční filmy, ale tady se to v půlce přesune do Kambodži a vypukne nefalšované akční inferno. Mno a ta finální honička?!!!!!!!! To je prostě pastva pro oči. Já ty asiaty v tý jejich nápaditosti fakt žeru. K Jackiemu kterej je opět v perfektní formě přibyla i boží Michelle Yeoh, která nezaostává ani o píď. Možná to tam masí snad i víc, než Jackie. Ten skok s crosskou na vlak?!!!! MAZEC!!! A nejlepší je, že si série pořád zachovala humor. ()

Wawer 

všechny recenze uživatele

Více peněz, více výbuchů, lepší námět, Michelle Yeoh, Čína, Malajsie,... Snaha trumfnout předchozí díly z Police Story křičí na všechny strany. Jako jakýkoli akční film by to u mě stačilo na spolehlivě na 4*, ale tohle je Police Story a třetí díl vypadá jako by to byl americký sequel s původními herci ()

Reklama

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Ka-Kui Chan(v českom preklade Kevin) prvýkrát opúšťa Hong Kong aby mohol pomáhať čínskej polícií. Pomáhať mu bude Hua v podaní Michelle Yeoh. Títo dvaja tvoria super dvojku policajtov v prestrojení a posúvajú sa od jednej akčnej scény k druhej. Ale mne to tam nestačilo. Chýbala mi tam nejaká tá "bezprostrednosť", ktorá bola v prvej časti. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

V 90. letech Jackie změnil přístup k natáčení svých filmů. Místo kontroly nad většinou aspektů natáčení (od scénáře, režie a akční choreografie) předal otěže a svěřil se do rukou různých tvůrců. Režii třetího dílu Police story dostal na starosti Jackieho kamarád, kaskadér a akční choreograf Stanley Tong. Spolu natočili dalších šest filmů (i když je Jackie v některých jen ve vedlejší roli, jako třeba ve spin-offu s Michelle Yeoh). Stanley Tong přinesl do série výrazné změny. Předchozí díly se soustředili na jednu zápletku, kterou rozvíjeli, vycházely z ní komediální i akční scény (např. Jackie hlídá svědkyni v jedničce, a nebo padouši z prvního dílu obtěžují Jackieho ve dvojce). Trojka rozvíjí úvodní zápletku do komplexnějšího příběhu a kde se mění lokace. Jackie se vydává v utajení infiltrovat drogový gang, který působí jak na pevninské Číně, tak i v Hongkongu. Jsou tu pořád staří známí z předchozích dílů, včetně přítelkyně se kterou se Jackie zase snaží nerozejít, ale přibyla nová postava kterou hraje Michelle Yeoh. Ta hraje Jackieho čínský protějšek. Jackie pomůže na útěku drogovému bosovi a když se ocitnou v Jackieho údajné rodné vesnici, tak se k nim přidá i Michelle, která předstírá, že je Jackieho sestra. Společně cestují do Hongkongu, kde infiltrují drogový gang. Akce v třetí Police story je něco jiného, než jsme zvyklí z předchozích Jackieho filmů. Není zde žádná dlouhá bitka s důmyslnou choreografií. Ano, jsou zde bitky, jsou kratší a kouká se na ně dobře (úvodní ve výcvikovém táboře čínské armády, v restauraci s policií, kde se zapojí i Michelle Yeoh), ale ve třetím díle najdeme i jednu explozivní přestřelku, která by se neztratila ani v Komandu nebo ve druhém Rambovi. Legendární je i závěrečná akční scéna s několika divokými kaskadérskými kousky. Ať už je to Jackie zavěšený pod vrtulníkem, nebo skok na motorce na jedoucí vlak v podání Michelle Yeoh. Třetí Police story se narativní strukturou, tempem vyprácvění i akčními scénami blíží spíše svým americkým akčním protějškům. Stanley Tong natočil moderní akční film, který je nejpřístupnější západnímu mainstreamovému divákovi asi nejvíce ze všech Jackieho předchozích filmů a i přesto je pořád věrný hongkongské tradici akčních scén a humoru. Chemie mezi Michelle Yeoh a Jackiem funguje bezvadně a ve výsledku je třetí Police Story důstojným pokračováním této velekvalitní Jackieho akční trilogie. ()

junxi91 

všechny recenze uživatele

Příliš akční, příliš rychlé a příliš uspěchané – to jsou esenciální charakteristiky většiny akčních komedií s Jackiem Chanem. Hongkongský „superpolicajt“ „Kevin“ Chan Ka-kui je vybrán vedením, aby se vydal do Číny a spolupracoval s elitní čínskou policistkou Jessicou Yang a zničil nebezpečný drogový kartel. Kevin je jediný policajt, který je schopen tuto misi zvládnout, a navíc je mistrem bojových umění. Je vyslán do čínského Guangzhou, kde se setká s ředitelkou čínského Interpolu, superintendantskou Jessicou Yang, která je neuvěřitelně krásná, inteligentní, schopná a ráda si procvičuje paměť. Jejich cílem je dostat se k Chaibatovi, drogovému bossovi v Hongkongu, a nejlepší cestou k němu je jeho stoupenec Panther. Panther je zavřen v čínském pracovním táboře, a tak se musí Kevin dostat do tábora a s lehkou dopomocí strážných společně s Pantherem utéct. To byla první velká akční scéna, ve které nechyběly vozíky na uhlí a lanovka. Kevin se dostane do Chaibatova gangu a Panther se za něj zaručí. Kevin se má vydávat za obyčejného vesničana jménem Lin Fu Sheng, který pracuje jako ředitel v továrně. Po cestě do Hongkongu projíždí Panter a Kevin přes jeho údajnou rodnou vesnici, a Panther trvá na tom, aby navštívili jeho rodinu. Kevin je zmatený a nikoho ve vesnici nezná, naštěstí jej přivítá tajná policie, vydávající se za jeho rodinu, a Jessica je jeho údajná sestra. Večer sedí Kevin a Panther v restauraci, a místní policie je chce zatknout, a tak následuje další akční scéna – rvačka v restauraci. Oběma se povede utéct a Pantherova důvěra je posílena. V Hongkongu jsou po počáteční nedůvěře přijati jak Kevin, tak Jessica a stanou se členy gangu. Následují další akce ve vojenském táboře v Thajsku a také v malajském Kuala Lumpur, kde je vězněna Chaibatova manželka Chen Wen-Shi. Je třeba zorganizovat její útěk, problém ovšem přijde z nečekané strany – Kevinova krásná snoubenka May pracuje jako průvodkyně v Kuala Lumpur, a všimne se svého snoubence s Jessicou, na kterou žárlí a ztropí pořádnou scénu u hotelového bazénu. Nejprve se to povede uhrát na to, že May je jen žárlivá vzteklá prostitutka, nicméně Pantherovi muži jsou všude…Jak jsem psal na začátku – spousta akce, při které se museli herci hodně zapotit a vytrpět obrovskou fyzickou námahu, vtipné momenty, u kterých jsem se hlasitě zasmál, dobře postavený příběh, a především spolupráce Číny a Hong Kongu ještě před rokem 1997, kdy se začal Hong Kong postupně vracet Číně se všemi neblahými důsledky. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (12)

  • Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)
  • Honkongský sestřih filmu má 95 minut, španělská a americká DVD verze pak jen 87 minut. (Rominator)

Reklama

Reklama