Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Skupina mutantů využívá svých nadpřirozených darů k ochraně světa, který je nenávidí a bojí se jich; čelí výzvám jako nikdy předtím a jsou nuceni čelit nebezpečné a nečekané nové budoucnosti. (JasonCZ)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (19)

MnamBuchta 

všechny recenze uživatele

To me, my X-Men . Musím přiznat, že jsem tomuto seriálu zpočátku vůbec nevěřil a dost jsem ho ignoroval, možná to bylo i kvůli neznalosti původního seriálu z devadesátých let. No a když jsem začal se sledováním, nemohl jsem přestat, ať už skrz COOL animaci, zajímavé postavy, originální příběh, zajímavé a hravé akční scény, emoční scény, PECKOVNÍ dabing, prostě vše co od takového seriálu čekáte. Pokud je něco co může spasit MARVEL, tak jsou to animované projekty, které jim vážně jdou a já v tom vidím budoucnost. Samozřejmě se nejedná o bezchybný seriál, nějaké díly byly slabší, ale i přes to se jedná o PECKOVNÍ SEROŠ + úvodní znělka je totální BANGER, kterou jsem ani jednou nepřeskočil. 9/10 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

původní animované X-Men sem nikdy neviděl, ale tahle retro animace, při které sem si nejednou vzpomněl na TMNT (které jsem v devadesátkách žral) a původní komiksy, mi docela sedí a i dnes mě baví. Samotná první série sice není bez chybičky, nicméně přináší dospělý a temně laděný příběh, který pracuje s motivy které jsou pro X-Men typické a stále to funguje.  Občas tomu sice trochu ubírá na působivosti fakt, že se stále pohybujeme v marvelovském univerzu a tak ne každá smrt nebo událost musí být nutně konečná toho či onoho, ale kdo trochu zná komiksy/seriály/filmy tak už ho to asi ani nemůže překvapit. Konec slušně připravil půdu a navnadil na další sérii...80% ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejenom že je pokračování slavné 90s animované série jedním z nejlepších zástupců mutantích adaptací ze stránek komiksu na obrazovky (a je jedno, zda adaptací videoherních, televizních nebo filmových), X-Men 97 je zároveň jeden z absolutně nejlepších počinů širšího Marvel vesmíru minimálně za posledních 5 let. Nepočítaje posledního hraného Spider-Mana, který fungoval hlavně díky parádnímu fanservisu, má vlastně tento fenomenální počin v zmíněném období, obzvlášť v rámci MCU, jediného konkurenta - další animák, druhého Spider-Mana od Lorda a Millera. A to je už opravdu něco. Moje pocity z celé série jinak víceméně přesně vystihuje komentář k páté epizodě. Ano, některé epizody byly silnější, některé trochu slabší, ale kvalita kolísala jen velmi málo a celkový dojem zůstal po celou dobu opravdu extrémně pozitivní. Snad bude podobně skvělá i druhá série. 9,5/10 PS: Jedna výraznější kaňka by se ale přece jen našla. A tou je rozhodnutí Marvel Studios ukončit spolupráci s BeauDeMayem. Možná si za to částečně opravdu může sám, nicméně v kontextu všech špatných rozhodnutí, které v rámci MCU v posledních letech hlavouni dělají, je něco takového opravdu z hlediska PR (nemluvě o kvalitách projektů) další hřebíček do rakve. ()

UncleMorty 

všechny recenze uživatele

Absolutní esence dokonalosti, která se z dob devadesátkových obrazovek vrátila v plné síle. O to víc je super, že seriál prostě neřeší ten právní bordel kolem toho, která postava patří jakému studiu. Vidíme zde konečně ucelené Marvel Universum se vším co má mít. Do toho připočtěte skvěle napsaný příběh, který s dětským animákem už nemá nic společného. X-Men 97 je totiž mnohem dospělejší, tvrdší a temnější pokračování, které dělá čest úplně všemu. Skoro až by člověk řekl, že tenhle seriál je must-see. 10/10 ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Napadají mne jen superlativy. Nejlepší Marvel věc co jsem viděl minimálně od Endgame. V X-Men universu určitě lepší než původní už tak skvělý seriál a na úrovni X-Men 2. Některé díly jsem sledoval a otevřenou pusou. Magneto naprosto vladnul. Filozofické myšlenky a dialogy které bych nazval až osudově shakespearovské. K tomu nádherná výtvarná stránka, kde bych si některé screenshoty nejradši pověsil na zeď. Příběh epický, napínavý, překvapivý. Nenudil jsem se ani chvilku. Totální šleha. A vůbec se nebojte že jste viděli původní seriál dávno, není potřeba a nevadí to. Plná palba. Wow 10/10 ()

Zajímavosti (6)

  • Tvůrce Beau DeMayo byl vyhozen před premiérou seriálu. Anonym ze zákulisí pořadu uvedl, že s ním bylo obtížné pracovat a jeho aktivita na OnlyFans, kde sdílel svoje nahé fotky, se nelíbila Disney šéfům. (Vitox)
  • V záběru na noční nebe během ohňostroje na ostrově Genosha můžeme vidět siluetu Watchera, entity známé z komiksů a především ze seriálu What if...? (od r. 2021). (UncleMorty)

Související novinky

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Reklama

Reklama