Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (288)

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

Tenkrát na východě je vcelku fungující westernovou komedií, která dává dohromady nevšední skupinu složenou z amerického podvodníčka, správňáckého čínského bojovníka a jeho schopné indiánské ženy. Film si samozřejmě dělá legraci z velkého množství westernových klišé a navrch je tu skvělý Walton Goggins, kdy je tenhle snímek jednou z jeho opravdu větších rolí. K filmu mám samozřejmě také pár výhrad, jako například trochu divně zpracované finále, které působí, jako by tam pár scén chybělo, ale pořád jde o slušný snímek, který stojí především na dobře vybrané titulní dvojici. 70% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Owen Wilson a Jackie Chan? Docela příjemná dvojice. zasazení na Divoký Západ mohlo být výrazně vtipnější, ale několik detailů potěší i neznalého. Bohužel pro mě se stále opakuje moje nechuť ke komickým vložkám (obličejům) Jackieho Chana. V soubojích bych se mu nedovolil rovnat, ale s humorem je to přesně naopak. ()

Reklama

major.warren 

všechny recenze uživatele

Tenhle film byl kdysi mým kultem, a dobře si pamatuji, že když ho dávali, vždycky jsem se chtěl dívat a vždycky jsem na něj čekal hodně dlouho. Bohužel ne vždycky jsem ho v televizi stihl a když se pak v programu objevil, tak jsem se samozřejmě zaradoval. Pro mě to byl takový opak Tenkrát na Západě po Americku a Čínsku zároveň. Osobně jsem ten příběh zbožňoval, a Jackie Chan a Owen Wilson mě neskutečně bavili. Sehraná dvojka lupiče Roye a strážníka Wonga byla mou oblíbenou filmovou dvojící. Film jsem v dětství viděl tak 3x, a potom až tak před dvěma lety a to snad poprvé víceméně úplně celý. Celkově jsem ho viděl tak 7x. Příběh je krásný, ale jak jsem starší, tak si uvědomuji, že je to vlastně taková typická americká sračička, ale zato dělaná s citem a duchem. Scénář vcelku dobrý. Skvělé hlášky a mnoho skvělých scén, jen sem tam něco okoukaného ba dokonce trapného, ale zase je to westernová komedie z Ameriky, takže si to vlastně takový film může dovolit. Jackie Chan a Owen Wilson jsou excelentní. O tom žádná. Lucy Liu či Tarantinův oblíbenec Goggins také ujdou. Vizuálně brak, ale vcelku vkusný. Hudba také ujde a vlastně je celý film hodně atraktivní. Je to film pro pobavení, ale je dělaný s citem a rozhodně si zaslouží shlédnout a možná i dostat nějakou cenu za komedii. Tom Dey natočil skvělý film, který mu sice občas vrže, ale jinak neztrácí na eleganci a dobré filmařině. Roy a Wong jsou už dnes kultem. U mě 65% a čtyři hvězdičky. Nejlepší scény jsou útěk z vězení, přestřelky a finále. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Sjedem dolů, přepadnem vlak, seberem prachy a hurá zpátky do bordelu." Tomu já říkám plán. Jen trochu nevyšel, protože se na Divokém západě vyrojili Číňani. Dneska je to běžný, ale v 19. století to byla věc poněkud nečekaná. Mě tedy eskapády Neprůstřelnýho Roye a Shanghai Kida dost bavily. Taky jsem se něco poučil o tom, jak vypadá mexickej pat bez Mexičanů, jak se mokrou košilí ohýbají mříže, jak využít cop k boji a jak se nemá házet tomahawkem. To je všechno důležitý, ale dosud jsem se nerozhodl pro to, jestli mě víc rajcovala princezna nebo indiánská manželka. Raději bych se nemusel rozhodovat a nechal si obě. Šlo by to nějak zařídit? ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Po poměrně úspěšném (anebo možná spíš líbivém) Wild Wild West přišla alternativa, kde černocha nahradil asiat a kde místo technologických vymožeností fungují především dobře mířené kopy a pěsti. A musím říct, že se mi tahle alternativa líbila o něco málo víc než doktor Bezláska... což o to, kočičky ve Wild Wild West byly parádní, ale tentokrát rozhodovala ústřední dvojka - resp. poměrně fádního Kevina Klina strčil agilní Jackie Chan s přehledem do kapsy. Byl zábavný, rvačky byly originální a vošukal náčelníkovu dceru (a nejspíš potom i princeznu Lucy Liu, což mu sakra závidím). I Owen Wilson, který mezi moje oblíbence nepatří, filmu neuškodil a držel krok v roli všemi ženami milovaného kovboje, který byl ale jinak poměrně k ničemu. Jak jsem ale už psal; film jako celek mě bavil, bitky byly fakt super a vedlejší postavy byly dobře vybraný / zahraný. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Hláška "I don't know karate, but I know crazy" pochází z písně Jamesa Browna. (SG-1)
  • Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Brent Woolsey. (Rominator)
  • Bojová scéna s kopím v závěru filmu je velmi podobná scéně ve filmu Bojovníci ze Šaolinu (1978), v němž postava Hsu Yin-Funga, ztvárněná Jackiem Chanem (Chon Wang), měla úplně stejný cop. (dawe82)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama