Yiua (LEUNG KAR FAI) se připlete k vraždě a je odsouzen k trestu ve Stanleyově věznici. Je vhozen do uzavřeného světa s vlastními pravidly. Dostane se do konfliktu se všemi, se kterými by si vůbec začínat neměl. Naštěstí pro něj se ho ujme Ching (CHOW YUN-FAT Neprůstřelný mnich, Full Contact), charismatický podvodník, který má ve vězení výsadní postavení. Jenže v Stanleově věznici kope každý sám za sebe. Vězeňské triády, obyčejní vězňové i kápové ti všichni se snaží přežít. K brutálnímu násilí dochází každý den, lidé jsou mrzačeni a vše pomalu a jistě spěje ke katastrofě. (oficiální text distributora)

pikacu

Celkom dobrá väzenská dráma, pri ktorej ale nie som si istý, či tak dobré medziľudské vzťahy v ázijských väzniciach fungujú, ak vôbec v nejakej väznici. Preto je to pre mňa len ťažko uveriteľné. Na druhej strane som si užíval originálny zvuk, kde herci doslova spievajú :-) ()

Ernie_13

Filmy z väzenského prostredia mám rád. 70% zodpovedá realite. Ide o dobre rozohratý príbeh s typickými prvkami množstva čínskych filmov, keď i vo vážnom alebo akčnom filme má divák pocit, že herec sem-tam prepne do módu "komédia". Ale pri čínských filmoch som si na to už zvykol. ()

Dinsberg

Ringo Lam sice příběh recykloval znovu s JCVD ve formě Pekla, ale Yun-Fat Chow je mnohem lepší herec a chvílemi je i slibný komik. Nesází se na akci, ale prostotu příběhu a prostředí. V minimalismu je síla. ()

Unrealik

Se docela divím vysokému hodnocení. Mi film přišel jako "neslaný, nemastný", rozhodně je hodně lepších filmů z vězeňského prostředí. ()

chosan

Čekal jsem akční smršť a hup dolů. Název filmu určitě neodpovídá realitě aspoň já žádné plameny neviděl. Jak jsem se na tento film těšil je to za mě nudné dramatické béčko za 20%. ()

Ajbell

Taký jemnejší väzenský film o nespravodlivo odsúdeným človeku a jeho cesta zmierenia sa so skutočnosťou, že vo väzení musí stráviť niekoľko rokov. Niekedy sa mi zdalo, že dej zbytočne odbiehal od ústrednej postavy. ()