Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nová mise, noví nepřátelé, nové milenky! James Bond se vrací... Nečekaný úspěch prvního filmu s Jamesem Bondem (Dr. No z roku 1962) měl za následek takřka okamžité volné pokračování. V příběhu Srdečné pozdravy z Ruska se šarmantní britský agent s číslem 007 (Sean Connery) vydává nikoli do Sovětského svazu, jak by napovídal název, nýbrž do Turecka. V Istanbulu se spojí s pracovnicí ruské ambasády Táňou Romanovovou (Daniela Bianchiová), která chce údajně přeběhnout na Západ a nabízí Britům sovětský šifrovací přístroj Lektor. Bond i jeho nadřízení vědí, že je to past. Avšak zatím netuší, že režii nad událostmi nemá sovětský nepřítel, nýbrž mezinárodní zločinecká organizace, vedená nepolapitelným šéfem Blofeldem. Celou akci pro něj vymyslel a naplánoval geniální československý šachista Kronsteen (Vladek Sheybal), provedením jsou pověřeni zrádná sovětská agentka Klebbová (Lotte Lenyaová) a všehoschopný zabiják Grant (Robert Shaw). Blofeldovým cílem je poštvat obě světové velmoci do války a po jejich vzájemném oslabení se chopit světové nadvlády. A zabít Jamese Bonda... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (478)

Psema 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně svižná bondovka s vydařenou akcí, nádhernou bondgirl a solidním scénářem. Odhaluje se, kdo tahá ve SPECTRE za nitky a kdo je pouze malá ryba. Pokud člověk nepřemýšlí nad tím, proč Bonda nechají zabijáci vždy žít, aby mu vyžvanili celý plán a on je pak následně odkrouhnul, bude se skvěle bavit. Já se bavil. Connery je výborný a přesně dotvořil 007 tak, jak ho mám rád: Drsný, ale vtipný a schopný nadsázky. Navíc výbavička od Q ve stylovém kufříku ruluje (takovou bych taky chtěl). ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem navštívil muzeum, kde jsem mohl obdivovat dámské róby předních prvorepublikových krejčovských salónů, které byly určené ženám z vyšší společnosti. Říkám "mohl", ale neobdivoval, protože bylo zřejmé, že zub času neúprosně zapracoval nejen na vybledlých barvách, ale i na kdysi odvážných vzorech a střihu. To, co kdysi oslňovalo, je dnes už jen položkou v inventáři muzea. A podobný pocit mám i u raných bondovek. Sérii o neporazitelném agentu Jejího Veličenstva jsem vlastně vždycky považoval za ryze okrajovou část kinematografie a především snímky ze 60. a 70. let mám ve své mysli zafixované jako muzejní exponáty. Bondovky z 90. let začaly být zajímavé svou výpravou, triky a akcí, ale definitivně jsem jejich univerzum vzal na milost až s příchodem Daniela Craiga - stal se prvním Bondem, kterému jsem toho neprůstřelného akčního hrdinu uvěřil. Braková podstata Srdečných pozdravů z Ruska je zřejmá, ale ne dost výrazná na to, aby byl film zábavný sám o sobě. Určitý nadhled je sice ze snímku znát, není ale dostatečný. Bere se příliš vážně na to, jak naivně dnes celá zápletka vypadá a jak toporně funguje po akční stránce. V hlavičce snímku si sice můžu vybrat ze čtyř žánrů, ale ten jediný, který by dnes obstál, tzn. komedie, tam nenacházím a bohužel takto ani nebyl myšlen. Při nejdynamičtější akční scéně přepadení cikánského tábora jsem málem zadřímal. A tvrzení, že Sean Connery je jediný autentický Bond, přikládám stejnou váhu jako tvrzení, že nás ovládají zelení mužíčkové z Marsu. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Vitason 

všechny recenze uživatele

Ruku na rozkrok... teda na srdce. Srdečné pozdravy z Ruska nikdy nepatřily mezi mé nejoblíbenější bondovky a ani pořádně nevím proč. Příběh, kdy každý chvilku tahá pilku, je celkem správně zamotaný, ale asi mi vadilo to, že tahle bondovka je trošku komornější. Pořád se jen někam cestuje. Bitka na člunech je vyřízena jedním ale za to mohutným výbuchem a tak tu zbývá jen super souboj s vrtulníkem, trochu nepřehledná bitka ve vlaku a přestřelka s cikány, kterou Bond proplouvá úplně stejně jako tou podvodní v Thunderballovi, protože pořád mlátí jen lidi, kteří o něm ani nevědí:-) Přesto na mě mají Srdečné pozdravy z Ruska neskutečně silnou páku a to pro mě jednu z nejhezčích Bond girl vůbec (A s tou mašličkou-mňami). Takže i díky ní poctivé 4* P.S. Být v Karlíně takovéhle cikánky, tak by se tam člověk v noci možná i přestal bát:-D ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Bond se nám pěkně rozjíždí. Tahle bondovka je slušně sexualizovaná, až to místy připomíná nějakou erotickou komedii. Máme tu například dvě spoře oděné romky hádající se o chlapa, twerkující bříšní tanečníci a ruskou agentku Romanovovou, která se brzy stane oddanou milenkou drsňáckého Bonda. Film je spíš pro pány. Kromě až uslintaných fantazií tu máme fajn cestování (Istanbul, Orient Express...) doplněnou o fajn špionáž. Poprvé se zde objeví sympatický dědeček Q a s ním i pěkné bondovské hračky. Pobaví i vedlejší padouch, československý mistr šachu "Kronsteen" (pro ještě větší autenticitu hrán Polákem). From Russia with Love je slušný přírůstek do bondovské série. (7/10) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Po famózním sukcesu Dr. NO přemýšlelo producentské duo Saltzman-Broccoli, kteráže knižní předloha by se nejlépe hodila jako pokračování triumfální pouti agenta 007 po stříbrném plátně. Pro Srdečné pozdravy z Ruska nakonec promluvil dosti nečekaný faktor... J. F. Kennedy prohlásil tuto knihu za jednu ze svých nejoblíbenějších, prodeje vzrostly a pánové od MGM měli vystaráno. A tak se půl roku po kubánské atomové krizi objevil v kinech film, v němž Rusko i západ stojí nevědomky na jedné straně barikády, zmanipulováni chytrým gambitem Čechoslováka Kronsteena a organizace SPECTRE v čele s tajemným Blofeldem (všimněte si, že v titulcích je u jeho jména otazník). Zápletka je tentokrát velmi slušně zamotaná, ale v důsledku vyznívá trochu "do ztracena" (či spíš do dalších dílů). Mýtus Jamese Bonda coby superagenta začíná nabývat tvar, na scéně se objevuje Q, víceúčelový kufřík a fotoaparát-záznamník, přesto se tenhle snímek odehrává ještě spíše v intencích klasické špiónky. Hodně dialogů, několik sympaticky odsýpajících akčních sekvencí (zejména pěstní souboj s Grantem v expresu stojí za to), ještě více lechtivých scének než v Dr. NO, krásná Bond girl s ruským akcentem... a trochu slabší Connery, který jen stínuje svému famóznímu výkonu z prvního filmu. Srdečné pozdravy z Ruska mají však jeden z nejlépe zapletených příběhů ze všech bondovek a samozřejmě čirou šedesátkovou atmosféru, pročež nemohu dát méně, než dostal Dr. No... vlastně, co bych nemohl, debut je debut. Terence Young prostě bondovky točit uměl. ___ Bond song: "From Russia with Love" (Matt Monro) ()

Galerie (219)

Zajímavosti (60)

  • Sean Connery byl pro film vybaven osmi speciálně pro něj šitými obleky Saville Row, každý stál kolem 2 tisíc dolarů. (džanik)
  • Jedná se o jeden z mnoha filmů, který byl zakázán Legií slušnosti. (Krissty)

Související novinky

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (více)

Reklama

Reklama