Jiu long cheng zhai wei cheng

• Hongkong 九龍城寨·圍城 (více)

EvilPhoEniX

Future Hong-Kong KLASA!!! Cheang Pou-soi po legendárním Thrilleru ZHi-Chi a akčním nářezu SPL 2 je tu s vysoko oktanovým šíleným martial arts nářezem, který sbírá nadšené reakce úplně všude( IMDB 74%, spousta webů dává 4/5 či 5/5, rotteni 87/96%)  jde o jeden z nejdražších HK filmů posledních 10 let a je narván hvězdama až po strop. Film je navíc adaptací komiksu od Andyho Seta a já musím říct, že jsem si tuhle šílenou jízdu naprosto urvanou z řetězů neskutečně užil. Každý Kung-fu Fanatik bude vrnět blahem a nic takového jste ještě kurva neviděli!!! Je tu spousta postav, spousta motivací a dějově mě to sice až tak nestrhlo, ale vizuálně jde o velmi působivý počin, kde naprosto dominuje akční stránka. Akční sekvence jsou dlouhé ( celá druhá polovina je jeden neskutečnéj akční Námrd!), kde se předvedou známí HK veteráni jako Louis Koo a Sammo Hung. Výbornéj je i hlavní hrdina známý Raymond Lam a záporák v podání Philip Ng, tak ten byl ultra šílené nepřemožitelné HOVADO!!! Akce má skvělou kameru, brutálně propracovanou choreografii, potěší že tu nejsou téměř žádní obyčejní panáci, ale každý frajer tu ovládá martial arts snad už od mala, takže každý poskok by zde mohl hrát záporáka v jiném akčním filmu a to ohromně kvituji. Krom pěstí dojde i na sečné zbraně a takovéj duel se srpy, kladivama,mačetama a nožema jsem si užíval neskutečně. Má to neskutečnéj drive a akční scény dokážou správně zvýšit tlak i vyvolat zimomriavky. V závěru je to sice přepálené až moc ( přece jen jde o komiks), takže realističnost zde opravdu nehledat, všichni tu mají neskutečnou výdrž, přežívají nemožné, hlavně Philip NG dostává rány kladivama a nedělá to s ním téměř nic, ale když se člověk přes to přenese, tak si to užije náramně, ale dokážu pochopit, že to někomu může vadit. že je to zkrátka občas přes čáru. Já si tenhle INSANE Akční Orgasm mile rád zopakuji. 9/10. ()

choze

Příběhově to nepřekvapí a i když to v druhé polovině rozjíždí jednu parádní řežbu za druhou, hlavní atrakcí jsou tady neokoukané kulisy zrekonstruované fascinující enklávy Kowloon Walled City, kterých si užijete ažaž. A nebránil bych se tomu, kdyby v nich natočili dalších deset dílů, kdy už si dali s výpravou takovou práci a vypadá to tak dobře. Jen nevím, proč do story o válce gangů narvali záporáka s nadpřirozenými schopnostmi, ale svou roli patřičně těžké výzvy pro hrdiny splnil. ()