Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

Nivenx

Prequel k nechutnému X, kde west předvádí téměř dokonalou práci při vykreslování hlavního záporáka. Film je více drama než horor, ale to neznamená, že těch pár lahůdek co nabízí  že nestojí za to! Zpomalování kamery, hudba i výrazy hlavní herečky ukazují vraždícího psychpata jak se patří a opravdu jsem di to užíval. A teď šup sem s trojkou! ()

pornogrind

Ti Westa jako režiséra moc nemusím a proto jeho filmy vyloženě nevyhledávám. Nikdy jsem jeho filmu nedal víc jak 3 hvězdy. Jeho poslední film X mě vůbec neoslovil. Na druhou stranu to ale pro mě nebylo zas takový zklamání, protože jak už jsem psal Westa a jeho filmy moc nemusím tudíž si od nich moc neslibuju. Do Pearl (prequelu X) jsem tak šel bez větších očekávání. Ale tentokrát konečně Ti West udeřil hřebíček na hlavičku. Je mi sice jasný, že plno hororových fanoušků tenhle snímek odsoudí, protože tohle nemá s hororem až na pár minut skoro nic společnýho. Je to čistě psychologický drama. Takže kdo by čekal krvavý orgie ten ukrutně zapláče. I já mám rád krev, gore a nechutnosti ale tady to nebylo vůbec zapotřebí. Všechno prostě klapalo jak správně namazanej stroj. Od kamery, hereckýho obsazení až po celkovej vizuál(hra barev). Vyzdvihnout samozřejmě musím Miu Goth která předvedla neskutečnej výkon. Její předfinální proslov byl dechberoucí a ten její křečovitej úsměv při konečných titulcích je nezapomenutelnej. Kdyby mi před časem někdo řekl, že v budoucnu dám filmu od Ti Westa plnou palbu asi bych silně pochyboval o jeho duševním zdraví. A světe div se je to tady. Možná je to i tím, že jsem od filmu nic neočekával a proto mě tak překvapil. Tak či tak. Sledovat trampoty psychicky nestabilní Pearl mě prostě bavilo. Nenudil jsem se ani minutu. Film mě chytil hned na začátku a pustil až na konci. Se svým X se může jít Ti West vysrat za keř ale za Pearl mu tleskám a smekám klobouk(kdybych nějakej měl). Tentokrát je to za 5 perel. ()

*CARNIFEX*

Prequel solídneho hixploitation, minimalisticky nazvaného (X), sa nečakane zmenil na sociálny dramat o labilnej psychopatke. Nebolo by na tom nič zlé, no bohužiaľ, atmosféra ani z ďaleka nedosahuje úrovne predchodcu, vývoj deja nebol taktiež nijak mimoriadny, pričom dve klasické, hororové scény, mi prídu naozaj málo. "Pearl" nie je zlý film, podaktorých zaujme minimalistický, no určite "fašistický" nádych výchovy a herecký výkon Gothovej, ktorá svoju úlohu zvládla na výbornú. Uvidíme, čo prinesie v trilógii trojka, s názvom: "MaXXXine". ()

Kudly4

Jak už je tu několikrát psáno, jedná se tady spíše o lehčí, ukecanější Horůrek, ale dojde samozřejmě na pár slušných scén (závěrečná večeře, porcovačka bloncky) a má to podařenou všudypřítomnou zlou atmosféru, díky Mie Goth, která zahrála psychicky narušenou dívku naprosto skvěle a film stojí opravdu jen na ní. Jsem zvedavý, jak Ti West tuhle trilogii v MaXXXine zakončí. Doufám ale, že mluvit se bude méně a krev bude stříkat z obrazovky. ()

corpsy

Je asi zbytočné rozoberať, že tento prequel k Westovmu X je kinematografický majstrštyk. Obrazovo až pomilovania hodný. A áno, patrí do drsného žánru. Naschvál píšem vo všeobecnosti, pretože toto nieje ani slasher, ani psychohoror, skôr akési kĺbko pre mačiatka urobené z toho všetkého spomenutého. Ti West začína byť veľkým filmárom. Na záver tejto trilógie ( MaXXXine ), teda čakám s obrovskými očakávaniami. ()

• Výraz „x-factor“, který zazněl během scény konkurzu, nebyl v roce 1918 běžným slangem. Poprvé byl použit v roce 1930. (Johnny.ARN)
  • Pearly (Mia Goth) úsměv během závěrečných titulků byl původně neplánovaný a doba úsměvu je 111 vteřin. (HanzoBureshi)
  • Ti West a Mia Goth (Pearl) spolupracovali na scénáři prostřednictvím FaceTime během povinné 2týdenní karantény (kvůli pandemii covid-19) na Novém Zélandu před natáčením X (2022). Jen doufali, že A24 bude souhlasit s natočením filmu. Naštěstí tento projekt dostal zelenou. (HanzoBureshi)

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení