Země na pouti 2

(festivalový název)
  • Čína The Wandering Earth II (více)

V blízké budoucnosti začne Zemi ohrožovat Slunce. Vědci přijdou s nápadem nestěhovat složitě lidstvo, ale přestěhovat Zemi za pomocí tisíců motorů do bezpečí. Jaká úskalí to obnáší? Existují i alternativy? Podaří se to a ze statické Země se stane Země putující? (cerdax2)

noriaki

Technicky uchvacující, herecky výborné, ale strašlivě, strašlivě dlouhé. Tříhodinnová stopáž zabíjí většinu kladů příběhu - a že jich moc nebylo. Scénář je zdaleka největší slabina filmu, a bohužel tak výrazná, že ty výsledné tři hvězdičky jsou spíš nadhodnocené. Jednička se mohla pochlubit pointou vyplývající z výborné předlohy. Dvojka nic takového nemá. První hodina je ovšem opravdu skvělá, takže hodit ji k nepovedeným škvárům se mi nechce. ()

iXtr3m3

Možno slabšie štyri, ale jednoducho to bolo extrémne nabité obsahom, ktorý skvele doplňoval slušnú jednotku. Po technickej stránke je to samozrejme vysoká topka, technoidní maniaci si musia prísť na svoje, spracovanie robotických pomocníkov, vesmírnej stanice, raketoplánov, zemských motorov a všetkého, jednoducho parádička. Mať to tak americký scenár, dotiahne to na absolutórium. Tu toho bolo totiž nakoniec aj napriek extra dlhej stopáži, príliš, viac, ako by bolo vhodné. Ale keďže to malo extra porciu obsahu naviac oproti prvej časti, nemôžem inak, len dať o hviezdu naviac, nakoľko ubrať hviezdu prvej časti sa mi nechce. Ak by som to dával na percentá, tak kým jednotka bola na slušných 60%, tak dvojka to vytiahla na slušných 70%. Nie je to extra trieda obsahovo pre diváka, ktorý nie je zvyknutý na Činu, čo našťastie nie je môj prípad, ale po technickej stránke je to fakt že pecka. ()

xxmurphyxx

Chápem aj cením tu snahu o vytvorenie niečoho vizuálne úchvatného a príbehovo komplexného a hlbšieho, ale aj tak by som to orezal o takú pol hodinu, lebo miestami sa to naozaj dosť ťahalo a prešľapovalo na mieste, bez viditeľného posunu v deji. Tempo kolíše rovnako, ako vizuálna stránka, ale na druhú stranu sa nejedná o nič tragické, len to môže tých menej trpezlivých postupne odpútavať od deja. Výkony hercov neriešim, je to klasická akčná mainstream Čína, kde to miestami preteká prehrávaním, inokedy sa to zas mení na plačlivé údolie, či infantilnú komédiu. A ten premrštený patriotizmus už vonkoncom nebudem riešiť, ak to tu niekto rieši, zjavne nevidel žiaden Americký film podobného žánru za posledných sto rokov. ()

Rathalos

Tak ak mam byt uprimny,tak sa mi dvojka pacila o nieco viac ako jednotka,sci-fi zaner patri k mojim oblubenym a este v spojeni s katastrofickym,tak to uz plati dvojnasobne,viditelne je,ze peniaze tvorcom filmu nechybali,triky,efekty ci technicka stranka bezchybne,pribeh ma taktiez velmi zaujal,aj herci boli snazivi,za mna spokojnost...:⁠-⁠) ()

E´Tonno

Mám rád sci-fi a dokonca aj takéto "plytké" si ochotne pozriem, ale ani pekný vizuál a (doslova) neustála akcia ma neprinútili nedať si v strede chvíľu prestávku na prebratie. Akosi tam nebolo komu fandiť - postavy mi boli viac menej ukradnuté a fakt, že už som videl Moonfall tiež tomu po dejovej stránke moc neprospel. Keďže som dal prvému dielu, ktorý tiež nebol práve majstrovský kus, obstojné 3* a naproti tomuto prequelu sa mi to zdalo lepšie, tak dávam s prižmúreným (zaspávajúcim) okom 2 za vizuál a ochotu. ()

• Natáčanie sa oficiálne začalo 13. októbra 2021 v Qingdao, kde sa konalo slávnostné zahájenie produkcie. (Arsenal83)
  • Film obsahuje aj množstvo záberov natáčaných mimo Číny. Kvôli COVIDu-19 mal však štáb problémy s cestovaním, preto bol v štyroch krajinách vytvorený zahraničný filmový tím: Spojené štáty, Francúzsko, Island a Kolumbia, kde sa natáčalo priamo na mieste. Kreatívny tím využil technológiu živého vysielania na prenos záberov zo zahraničia na natáčanie v Qingdao na prezeranie v reálnom čase, takže režisér mohol v reálnom čase viesť zahraničné natáčacie práce a zároveň sa starať o domáce natáčanie. (Arsenal83)
  • Plocha filmového štúdia pre živú akciu dosiahla 1 milión metrov štvorcových, čo zodpovedá 126 futbalovým ihriskám. (Arsenal83)