Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

movemat

Jeden z nakrajších romantických filmov o zakázanej láske, ktorý je presne ako napísal POMO "maximálne neoriginálny a maximálne bez chybičky sfilmovaný primitívny príbeh s taaakto veľkým srdcom." ()

Bastinka

Krásný nedělní filmeček :) jelikož jsem neviděla začátek tak mě konec opravdu mile překvapil..fakt krásný :) ()

freyinec

Na to, kolikrát nám byla během filmu omazána, spíše vymáchána huba v medu a na ten šílený konec, překvapivě stravitelné...za výkon příjemného Goslinga přece jenom ještě 70%. ()

DadysGirl

Film b ani nebyl tak úžasný, příběh je celkem předvídatelný, ale hlavní duo McAdam&Gosling ho pozvedávají o level výše... Dobrá kamera, kostýmy i příjemný soundtrack... Sakra, podívala jsem se na to znovu a je to fakt dobrý... Poplakala jsem si a zase se zamilovala do Ryana... ()

AweDuckling

Až moc přeslazené, předvídatelné - a moc dlouhé, už jsem se těšila, až to skončí. Ano, bylo to vážně romantické a smutné a kdovíjaké, ano, nemohu říct, že nemám ráda romantické filmy i dramata, ale tohle mě za srdce nechytlo. Možná jindy... ()

john.h

Celou dobu jsem se u toho blbě usmíval a ač romantické filmy příliš nevyhledávám, tak nějak mi to přišlo hezký a chytlo mě to. ()

Iddea

No jo. Samé klišé, pořádné lepidlo atd.. Ale upřímně, i když hemám tenhle žánr nijak extra v oblibě, tak u tohohle jsem si hezky pobrečela a vážně mě to bavilo :o)) ()

Shredder

Je zvlastne, ze v tom istom roku sa stretli 2 romanticke dramy s tou istou tematikou, no uplne inak spracovane. Zatial co korejsky A Moment to Remember patri k tym najlepsim romantickym filmom co som videl, The Notebook je skor typickym americkym cukrkandlom, ktory vynika iba vdaka vyraznemu Goslingovi. Chapem preco tento pribeh ziskal medzi niektorymi zenami az kultovy status, pretoze dojimavy pribeh o nekonciacej laske je tu spracovany pekne, ale na druhu stranu je to vsetko predvidatelne, naivne a nijak strhujuce. ()

Fintil

Fintil brečel a on přitom nikdy nebrečí! Opravdu! On by se styděl, kdyby brečel, takže nebrečel! Je to jasný? ()

Talina

Viděla jsem hodně filmů s podobnou tematikou (dokonce mám pocit, že v jednom z nich hrála také hlavní roli Rachel McAdams), ale žádný mě nedostal jako právě tenhle. Nevím čím to je a sama to nechápu, ale je to prostě tak. Od teď , když si budu chtít zabulet jak želva, vím, jaký film si pustit... ()

alldo.raine

Takto by měl vypadat romantický příběh. Mnoho lásky, klišé, ale díky hercům je to uvěřitelné. Rachel McAdams je skvělá a umocňují to ještě prostřihy z vyprávění Jamese Garnera. Dal bych si lívance:) ()

IEO10

Jedním slovem nádhernej film,kterej jak už tady bylo psáno nezaujme originálním příběhem,podobnejch filmů tu byly stovky ,ale zaujme především ústřední dvojicí,která je fantastická.Ryan Gosling a Rachel McAdams povyšují tenhle snímek o minimálně dvě patra výš,už od začátku jim prostě musíte přát,chemie mezi nima je naprosta věrohodná,ani se nedivim,že spolu potom nějakou dobu chodili,už na place jde vidět jak to mezi nimá jiskří,to se nedá zahrát.Nepamatuju si v jakym jinym romantickym filmu mi přirostla hlavní dvojice tak srdci jako právě tady,k dokonalosti chybí málo.Zamrzí snad jen někdy až moc natohovaná linie mezi důchodcema atd.Jinak v konečnym důsledku přetrvává pocit radosti z nádhernýho filmovýho zážitku.....85 % ()

venca206

Ikdyž film místy lepil více než cukrová vata! Vztah dvou seniorů, kterým se splnil sen a jejich láska dokázala zázraky. Nedá se než smeknout a doufat, že zažijete lásku na celý život! ()

Milda003

I když si na romantický dramatech neujíždím a i když film od začátku byl průhlednej jak folie, tak i přesto můžu s klidným svědomím říct, že film působil příjemným dojmem a defakto ani minutu jsem se nenudil .. ()

DogtownCZ

Přeslazené, naivní a předvídatelné. Ale někdy není špatné si pustit něco takového, na chvíli vypnout a prostě se dívat. Alespoň trochu obměkčit to musí vážně každého. ()

Godhaj

,,If you’re a bird, I’m a bird.“ Tahle romanťárna byla na mě až příliš přeslazená. Hlavní hrdinové mi byli veskrze nesympatičtí - Noah vypadal půlku filmu tak otráveně, až to bolelo, a Allie byla zase neskutečně uřvaná a hysterická, až jsem měl pocit, že se dívám na nějakou přiblblou kravku. Jejich příběh je tak neskutečně klišoidní, že je hned ze začátku jasné, jak to dopadne. Naneštěstí se film táhne skoro dvě hodiny, takže i zpočátku milý jazz a pěkné dobové kostýmy se mi po čase omrzely. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce