Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Slunik

Skvělé. Krásní herci, úžasná atmosféra, jednoduchý, ale milý příběh, který se dá prožít a procítit spolu s hlavními hrdiny. Trochu mě mrzí přehnaný závěr. ()

psiisek

ach jaj.. plytké a priserne zahrané.. chlapec isiel do vojny, zomrel mu kamarat, a tvaril sa pritom, akoby mu niekto zjedol kolac. a ked sa vratil domov kompletne cely, oco sa vobec necudoval. snazil sa tatko, ale nevýdalo. ()

Uberlord

Krásný a velmi romantický film s jednoduchou zápletkou, kdy se holka rozhoduje mezi první a současnou láskou. Chudákem a boháčem. Až na ten konec, který nebyl špatný, ale ani dobrý, se mi film opravdu velice líbil. A to jednak díky mé oblíbené době, krásné Rachel McAdams, sympatickému Goslingovi a hlavně se mi velice líbil vztah hlavních postav. Romantické filmy nijak zvlášť nevyhledávám, i když pár jich mám opravdu velice rád. Zápisník bude rozhodně jeden z nich a to i pro svoji krásnou jednoduchost. ()

Adela9

Ryan a Rachel! První film kde jsem je oba viděla poprvé a oba jsem si okamžitě zamilovala a v jednom z nejlepších romantických filmů co znám. Miluju tu to prostředí, jejich zamilovanost a to že i po tolika letech to mezi nimi neskončilo.! Je mi jendo jak moc lidí to považuje za přeslazené já mam pro tenhle film slabost a pokaždé mě rozbrečí ()

voldemorf

Za podledních dvacet minut filmu bych dala i těch pět hvězdiček - konec byl natolik plný emocí a všeplatný, že by pro mě fungoval sám o sobě. Bohužel, u zbytku filmu jsem se tak nudila, že vyšší hodnocení opravdu dát nemůžu. Obyčejný romantický příběh se zápletkami, které už jsme viděli milionkrát. ()

nudla

Nic nového pod sluncem to fakt není, ale co se mi moc líbilo, byla ta dvojí rovina mládí/stáří. Je to strašně moc emočně vypjaté, což někomu sedne někomu ne. Pro mě to v některých pasážích bylo až moc romantické, ale naštěstí opravdu jen v některých. 3,5* ()

Eruzione

Gosling na mě tentokrát nezapůsobil. Chtěl jsem dát 4*, ale když jsem si přečetl Kleopatřin koment, uvědomil jsem si, že má v lecčem pravdu. Dávám tedy 3* s odkazem na Kleopatřin komentář. ()

MaxForValue

Najväčším problémom percepcie tohto filmu nie je film samotný, ale samotný divák. Literatúra sa už od dávnejších čias počínajúc niekedy okolo 18.-19. storočia, podobne ako aj výtvarné umenie v storočí 20., začína silne diverzifikovať a zameriavať sa na určitú cieľovú skupinu. Dievčenské romány počínajúc Janou Eyrovou, ktoré majú svoje korene v období predromantizmu a romantizmu prinášajú diela, ktoré svojim zameraním sú určené mladým slečnám, keďže sa v nich zosobňuje svet dospievajúceho dievčaťa, ktoré musí často za svoju lásku bojovať. Zrazu, v 21. storočí, je to už umelecký gýč. Pokiaľ je vašim argumentom pre negatívne hodnotenie to, že je to "citová vydieračka", tak potom ani športový prenos nie je nič iné, keďže je to "chlapský šport". ()

Avarga odpad!

Slaďák děravý jak cikánovi trenýrky. Herečka jela na drogách - 20 sekund překypovala štěstím a dalších 20 sekund bulela jak stará kráva. A takhle se to opakovalo celý film. Herecký výkony stály za hovno. Gosling by nezahrál ani pisoár. Marsdenovi zase nasrala přítelkyně na hlavu (úplně stejně jako např. v xmanovi, kouzelné romaci apod.) Dědek s babkou byli nudní a od první sekundy to bylo jasný, že jsou to oni dva. Vtip je v tom, že si babka pamatovala celej příběh, co jí ho celej den senilita četla, aniž by ho zapomínala. Viděl sem to s dabingem, kterej posílá film ještě níže, než je odpad. Hlavně jak je namluvenej fotřík od hlavního hrdiny. ()

meemini

Na téhle látce snad nebylo co zkazit. Klasický příběh o lásce a překážkách, které jí brání. Příběh nula, celé je to neuvěřitelně plytké. Když se na to podívám zpětně, nechápu, kam se poděly ty dvě hodiny stopáže. Na druhou stranu si Zápisník drží celou dobu určitý žánrový standart, a to na všech frontách. Ale řeknu vám, celkově nuuuda. ()

dragosta

Moc pěkný příběh, výborně zahrané..Tak moc, že ačkoliv to téměř nemám ve zvyku, viděla jsem ho už asi 5x..Někdo má Titanic, někdo Deník Bridget Jonesové a pro mě bude srdcovka The Notebook...Takže šup s ním do TOPky! ()

gicous

Film, při jehož sledování jsem měl pocit, že mezi oběma hrdiny panuje skutečná láska. Hmatatelná, přirozená, živelná, bláznivá, chvílemi smutná chvílemi radostná prostě skutečná opravdová láska se vším všudy. Dvojice McAdams a Gosling záhrala své postavy s nesmirnou dávkou přesvědčivosti a emocí. Trochu mi vadilo přenesení příběhu do stáří obou hrdinů. Tato část mi přišla v podání Garnera a Rowlandsové naopak chladnější a více odtaživá. Na druhou stranu činí ze Zápisniku jedné lásky trochu netradiční romantickou podivanou. Z krásně (kyčovitého) romantického žánru jej přenáší do smutného prostředí stáří a smrti. Tohle zakončení není moc tradiční, ale zase dává celému příběhu nádech osudovosti a opravdové oddanosti až do samotného konce. ()

hackstolle

Slova matky Allie: "Prestan z toho delat drama a zacni se chovat zodpovedne.", me opravdu zaujala. Clovek musi byt v prvni rade romanticka duse, aby dostatecne ohodnotil tento film. Sam o sobe to neni nijak vyjimecny snimek, nicmene zanrove velmi pruzracny. Cele dohromady to dava opodstatnenych 80%. Jen lituji, ze jsem poprve hodnotil dvemi, podruhe tremi a az napotreti zvedl jeste o jednu. Chyba usudku, ktera me mrzi. Film je ze skupiny idealnich pro ospaly zimni vecer straveny s partnerem(kou). ()

PAVLIS

70% Nenápaditá limonáda pro ty, co věří na zázraky. Mezi ně se neřadím. Koukalo se na ni ale nejen díky živelnosti Rachel McAdams dobře. Doporučuji sedmi z deseti žen. ()

AlexUnited odpad!

Stupídna a trápna blbosť, jasný odpad, nie je nad čím premýšľať. Doposiaľ som ešte nevidel ani jeden dobrý film, kde by hrala Rachel McAdams, ale toto bol zatiaľ najväčší suterén. Čím skôr si ako kompenzáciu musím znovu pozrieť nejaký skutočne vynikajúci film ako napr. Hráči so smrťou, Resident Evil alebo hociktorý Nezvratný osud, nech si vylepším náladu. Opäť raz nerozumiem vysokému hodnoteniu, už som sa kedysi takto recenziami nechal obalamutiť pri filme Lost In Translation, pritom väčšiu chujovinu som nevidel! ()

Houdas18

Romantika jak blázen. Ale za mě vidět jednou a dost, samozřejmě pro slečny krásný doják plný slz a emocí. Závěr filmu ohromující, ukázkový příklad právé lásky až do smrti, nýbrž cesta k ní byla spletitá.... Já na to ale moc nejsem.. Rekonstrukce domu bez cizích sil je supr, to mě bavilo... Moc sexy hlavní herečka ! ()

kslaww

Asi nejlepší romantika co jsem viděl...byť je to přeslazené...příběh tomu dává grády... a ten konec... ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce