Reklama

Reklama

King Kong

Trailer 2

Obsahy(1)

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (1 257)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No sice to neni tak kulervouci jako Pan Prstenu, ale rozhodne vymack Jackson z King Konga maximum. Prakticky jedinej problem filmu je ten, ze me nejak zvlast nebere postava King Konga, tim nemyslim v tomhle filmu, ale obecne ve vsech filmech. Bohuzel Jackson pocita s tim, ze bude mit divak tuhle prerostlou opici rad a uvidi v ni neco vic nez jen tupy zvire. Ale tady sem ho precejen mel radsi nez v ostatnich filmech, takze se to Jacksonovi v podstate povedlo. Triky jsou naprosto uchvatny, vsemu samozrejme vevodi Kong, ale dobre je udelany vse, az po ty nejmensi mouchy. Prvni hodinka filmu je jen takovy cekani na Konga, ale vse plyne v pohode, obcas tu je nakej vtipek a film nenudi. Napadlo me, jak by vypadal Titanik, kdyby ho tocil Jackson, protoze tady s lodi dela dost dobry veci. Pak je hodinka na ostrove a to je prakticky jedna velka rezba a souboj s dinosaurama je neuveritelne vostrej. Pak me taky zaujaly ty zizaly, co vyplazovaly zuby, nebo co to bylo, ale tady uz to Jackson mozna s potvorama prehnal. No a posledni hodina se opet odehrava ve meste a tady se najde malicko zbytecnejch scen. Co se tyce hercu, tak Naomi je fakt kouzelna, hlavne na lodi, nez se dostanou na ostrov (akorat to, jak s ni Kong mava a hazi, by ji asi tak za pet minut zabilo), Brody je v pohode, jen mu tu zmenu ze scenaristy na akcniho hrdinu clovek moc neveri, potesi Andy Serkis a Jack Black se s asi nejvaznejsi roli svyho zivota vyporadal dobre, ale presto furt nechapu, proc ho Jackson obsadil. Dal uz staci zminit jen uchvatny kulisy, dokonala kamera a skvela hudba. Mozna, ze jsou 3 hodiny krapet prepiskly, ale ja se nenudil ani chvily a bavil jsem se snad jeste vic, nez kdyz sem film videl poprve. Nejlepsi film o King Kongovi. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson .. Dokonalost (prý) neexistuje. Přesto jsem se právě vrátil z mnou dlouho očekávané světové premiéry remaku jedné z největších filmových klasik a nesu si mnoho dokonalých filmových zážitků! Bylo toho tolik, že pomale nevím, čím začít. Už samotné úvodní titulky se nesou v atmosféře původních třicátých let a s tím je spojena celková, velmi věrná dobová stylizace. Ve městě zmítaném hospodářskou krizí se potuluje spousta lidí bez práce a tento problém svede dohromady ambiciózního režiséra plánujícího něco velkého a talentovanou blonďatou herečku. Přestože jsou všichni herečtí představitelé výborní a vedle rozkošné Naomi Watts si velmi dobře vedou zarputilý Jack Black, umírněný Adrian Brody, hrdinný Thomas Kretschmann, nadějný Colin Hanks či „lidský“ Andy Serkis, stejně je nejočekávanější postavou obří opice, žijící osaměle na ostrově, kam se zmíněná sestava vydává natočit onen přelomový film.. Pánům ze studia Weta se opět povedlo něco velkého, neboť ta gorila je (jako) živá. Ostatně, valná většina triků je bezchybná. Plně odpovídá současným možnostem digitálních technologii a to se všemi klady i nedostatky, ale především zmíněné přesné stylizaci, jenž je věrná původní předloze a je okořeněna režisérovou osobitosti. Přesto si Jackson několik málo scének odpustit mohl. Na druhou stranu si všechny „přebytečné“ sekvence nejenom že sám zaplatil, ale díky nebývalé, ovšem plně zasloužené tvůrčí svobodě, opravdu vychutnal a mohl popustit uzdu svojí obří filmařské fantazii a plně si vyhrát! Ano, Peter Jackson je i při svém věku stále nebývale hravý a pokud na jeho tvůrčí hru nepřistoupíte (jen zmíním, že se stále nese v témže duchu, jako jeho předešlá tvorba), může se stát, že při zobrazení nápisu Přestávka zkrátka odejdete z kina.. Což by ovšem byla chyba! King Kong je jeden z nemnoha filmů, kde je náplň příběhu dopředu všeobecně známa, ovšem i tak natěšeně čekáte JAK to bude tentokrát vypadat. A já se královsky bavil, bál, smál i soucítil.. Je to monumentální pocta původnímu filmu a filmařině vůbec. Výsledek není („bohužel“) určen nejširší divácké veřejnosti, jelikož se Jackson místy až moc rozjíždí a řeklo by se až ujíždí k hranici snesitelného filmařského přehánění. Ale také přináší mnoho nezapomenutelných sekvencí, překrásných scenérií a dech beroucích momentů v doprovodu skvělého soundtracku. Nevím sice jakou hudbu původně dodal Howard Shore, ale James Newton Howard mně mnohokrát doslova uhranul či válcoval a má velké díky za jeden z plusů filmu. Na závěr si dovolím říct, že pokud by se případná (ne)Directors Cut verze přiblížila původně plánované kratší stopáži, máme tu novodobou klasiku kinematografie jménem King Kong. Mé přání je ovšem verze ještě delší.. Bez toho je zde velkolepé dílo, jenž snadno snese obligátní označení film roku .. 95%. _____ Po necelých šesti letech jsem zhlédnul Extended Cut verzi v HD a pořád pecka film. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Toto nie je dobrodružný príbeh, však?“ pýta sa zdesene mladík Jimmy svojho mentora, pána Hayesa a v tej chvíli už aj my chápeme, že Jackson sa s nami (zasa raz) zahral. Namotal nás na romantický, dobrodružný a najmä bezstarostný epos. Lež v strede sme so šokom zistili, že v skutočnosti nám nerozpovedal neškodnú báchorku, ale smutný, epický (miestami až hororový) príbeh o veciach stratených v tme zabudnutia. Zapredanie duše diablovi, pretvárka, Kráska a zviera, obavy zo zlyhania (filmárskeho i ľudského), Andy Serkis, prekvapivo melancholická hudba, bombastická kamera, strom nad priepasťou, pingpong s autami, lietadlá, člny, útes, rozbúrené more, hmla, kniha Srdce temnoty, zúrivosť, 30-metrová stena, komáre, kanibali, oštep, Billy Elliot, Jurský park IV, smradľavý dych, zle zrastená čeľusť, hmyz, T-Rex, seriál Zajtrajšie noviny. Peklo na zemi, ktoré našťastie trvá 190 minút (vďaka čomu je film obľúbený u televízií, lebo vedia, že ním aj vďaka reklamám vyplnia polovicu soboty, prípadne, ak ho reprízujú v nedeľu, tak to spustia okolo obeda a potom idú rovno večerné správy). Je pravda, že v Kongovom príbehu ma nikdy nebavili jeho návštevy mesta, ale keď sa dej odohráva v džungli, je to bomba. Práve ostrovná prvá časť je nabúchaná, dynamická, vášnivá. Po príchode do New Yorku to už nie je ono, ale ktovie, možno máme dočinenia s umeleckým zámerom: režisér nám chcel ukázať, ako krásny príbeh stratí farby a život, keď ho vytrhnete z jeho prirodzeného prostredia a šmaríte ho do sivej ľudskej reality. Z Hercov sa mi najviac pozdával Thomas Kretschmann, ktorý však z deja zmizne rovnako záhadne, ako svojho času Pete Postlethwaite v druhom Jurskom svete. Ale skvelý bol i Jack Black, ktorý výborne zahral muža, ktorý je pre slávu ochotný urobiť čokoľvek, ale kdesi v kútiku duše si uvedomuje, že nerobí dobre. Okrem predsa len nudnejšej koncovky vo Veľkom Jablku by som snímke vytkol najmä divný strih resp. logické lapsusy (Kong sa do "nedobytnej" pevnosti dostane behom 10 sekúnd... a ako ho vlastne ku*va naložili na loď?) ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Nejsem vyznavačem Petera Jacksona (Pána prstenů jsem viděl jen jednou a stačilo mi to do konce života), ale nejsem ani jeho zatratitelem (třeba Přízraky nebo Vesmírní kanibalové jsou skvělý filmy), přestože kvůli tomuhle filmu bych nad ním tu hůl možná i zlomil. Z dramatu udělal jen další lacinej blábol plnej triků a uslzených očí a logických kiksů. Nejde a nikdy mi nešlo o triky. To není věc, podle které hodnotím film, jestli se mi líbí nebo ne. Ale tady se mi nelíbily skoro vůbec (mluvím o tricích co se týká Kongova světa, ne našeho, ten byl skvělej). Je zajímavý, že ve srovnání s verzí z roku 1933 tato vypadá jako stará a tamta mi přišla, jako kdyby ji mohli klidně natočit i dnes. Ten svět, co je v tomto zpracování zobrazenej totiž takhle nevypadal. A to poznáme z již zmíněného původního zpracování a také z ostatních filmů z té doby. Ulice za krize nebyly přecpány automobily, nemotal se tam obrovský dav lidí. Lidé tehdy neměli peníze ani na zápalky, takže prodávali obrovské nádherné limuzíny za pouhých sto dolarů hotově (viděl jsem autentické foto). Neměli by ani na tu cestu domů, ani na nějakej pitomej lístek do divadla. To jen tak na okraj k logickým kopancům. Například zvláštní proudy kolem ostrova, které si tečou, jak se jim zachce a neberou si nějaké servítky s nějakou lodí ne nepodobné římskému bájnému víru Charybdě či Poeově víru Maelstromu a zmítají s ní jako s korkovým špuntem. Co je ale mnohem důležitější je osazenstvo ostrova (a teď vynechme ty komické domorodé postavičky téměř snad přišlé z Vikingů s Antoniem Banderasem). Spíš mě zajímá to stádo brontosaurů, které se při počuchu několika deinonychů (možná, nebo to byli nějací jiní malí masožravci), kteří jim prostě nemohli nijak uškodit, splašilo. A následná honička s "herci" a její zakončení a vůbec zpracování této scény. Nebo ti unavení a zmatení tyranosauři, kteří neuloví člověka, přestože jim nedělá problémy nabrat 50 km rychlost (a pokud někdo neví, nejrychlejší člověk běžel asi 36,1km/h a to byl trénovanej sportovec a vydržel to jen 100 m), a kteří mají čuch jak žralok (tihle samozřejmě ve vzduchu) a zuby ostrý jak žiletky a stisk pevnej jak několikatunovej lis. A přesto při finálním souboji Kongovi ani nezčepejřili svýma zubama lysinku na prdeli. Vlastně pardon, on není gorila, on lysinku na prdeli nemá A když přejdeme k titulní postavě, člověku se chce až plakat, co té opici udělali. Tedy ne Naomi Wattsové, ale Kongovi a ne Carl Denham a pár dvojplošníků, ale pan režisér a pan scénárista. Nepopírám, Kongovi se to blonďatý vyžle zalíbit muselo, jinak by kvůli němu tolikrát nebojoval už v 1933, ale co je moc, to je moc. Kong zde snad málem slzel a kdyby mohl mluvit, vykřičel by do světa to své och a ach a že miluje a že se mu chce lítat. A k tomu ještě ta pseudo herečka, která měla zůstat v prasátku Babe a nepokoušet se předstírat, že hraje. Ty její představení pouze pro Konga, to mě málem zvedlo ze židle, jako Vtip zabiják z Létajícího cirkusu Monty Pythona. Co se týká délky filmu, prostříhání by to nezachránilo. 3 hodiny jsou strašný, dvě hodiny by byly lepší, ale nula by byla doslova pohádková. A teď už by mě jen zajímalo, kdy si začnou plnit sny i naši režiséři a natočí remake třeba Kristiána (ale v té chvíli jim začnu říkat reshitéři). () (méně) (více)

Shit 

všechny recenze uživatele

Jackson nezůstal své slávě nic dlužen a zase natočil skvělej fantasy film. Samozřejmě že tohle neni tak bombastickej příběh, kterým disponovaly Jacksonovy předešlé filmy o Pánu prstenů, ale jako remake King Konga se to povedlo znamenitě, ovšem ani Jackson se nevyvaroval menších chyb i zbytečných záběrů, které spíš rušily celkový děj. Asi nejhůře do filmu zapadala bojová scéna s obřímy brouky. Ta nejenže dosti rušila, ale ani nebyla dostatečně zvládnutá po animátorské práci a tak to vypdalo až moc přeplácaně. Stejně tak první setkání s King Kongem mohlo býti animátorsky mnohem lépe zvládnuté, přece jeno po všech těch výrocích, jak si na Kongovi dali záležet, to nebyla až zas taková bomba, jenže v daším pokračování filmu se Andy Sarkis a jaho tým animátorů zřejmě porbudili a rozpomenuli se na svojí výtečnou práci na Glumovi a Konga dovedli téměř k dokonalosti a to včetně dokonalé mimiky a chlupů na jeho těle, které vypadaly opravdově a i pohyb, který se mi ze začátku asi nejméně líbil byl od té doby perfektní, to se ovšem nedá říci o dinosaurech, kteří sice nebyli špatný, ale dokonalý teky ne, jenže když souboj Konga s nima je krutej, tak se na to dá lehce zapomenout a akce kdy Kong láme čelisti je prostě výborná. Do toho všeho burácí perfektní muzika od Howarda, která tohle všechno ještě podpoří. Příběh samozřejmě ničim nepřekvapí( teda až na pár detailů, který ale nejsou pro vývoj filmu moc důležitý), protože je už hodně známej a prakticky se moc nezměnil, přece jenom to tak i Jackson chtěl, ale možná se dalo několik zbytečných scén vystřihnout, aby to nebylo tak dlouhé, ale já se ty 3 hodiny vůbec nenudil, spíš jsem si vychutnával perfektní filmařskou práci Petera Jacksona, takže si na délku stěžovat nemůžu. Co se týče hereckého zastoupení, tak kupodivu nejvíce vynikal Jack Black, ten svojí postavu zahrál víc než přesvědčivě a ukázal že neni jenom druhořadej komediální herec, Adrian brody nic nezkazil, ale taky nic neukázal a jeho hrdiný výlety nebyly moc uvěřitelný, ale Naomi Watts byla zase výborná a domorodci na ostrově lebek neměli ani jednu chybičku, tenhle výběr se Jacksonovi náramě povedl. Nebýt několik nedomyšleností (jako třeba, když Kong utrhává Naomi Watts z provazů, které má kolem rukou a přitom přetrhne silné provazy místo rukou Watts, které by zřejmě povolily dřive něž provazy), pár zbytečných scén a trošku nevyrovnaných efektů, tak by to bylo za čístých 5*, ale takhle jen horších 5* ()

Galerie (157)

Zajímavosti (78)

  • Filmová kopie k nám dorazila pod názvem "Malá tanečnice". (zigot7)
  • Scény z džungle se měly původně natáčet v Thajsku, po ničivých tsunami ale Peter Jackson raději zůstal na rodném Novém Zélandu. (HappySmile)
  • Za trikovým provedením snímku stojí hlavně firma Petera Jacksona WETA, která má prsty asi ve dvou třetinách z celkového počtu 2300 záběrů. (Reiniš)

Související novinky

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Oblíbené filmové postavy zažívají v posledních měsících hned několikanásobné návraty. Roztomilí mimoňové opět potěšili (nejen) dětské diváky ve třetím dílu Já, padouch. Jason Bourne skládal další… (více)

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)

Reklama

Reklama