Neznámí

• Austrálie The Stranger (více)

Policajt v utajení se snaží získat důvěru muže podezřelého z vraždy a přimět ho k přiznání. Sám si k němu ale vytvoří intenzivní důvěrný vztah. (Netflix)

Necrotongue

OK, třetí záležitost v řadě, kdy jsem se zaměřil na oficiální obsah Netflixu. Kdo to píše? Nějaký senzibil, který si přiloží na čelo plakát k filmu a vycítí, co by měl zmínit? Vypadá to tak. Každopádně je jasné, že se tento zaměstnanec / zaměstnankyně v pracovním procesu ani ve volném čase sledování pohyblivých obrázků nevěnuje. A teď abych napsal něco i k snímku samotnému; atmosféra se protinožcům vyvedla náramně a já jsem byl i přes velmi pozvolné tempo příběhu po celou dobu ve střehu, protože mi bylo jasné, že se už v příštím okamžiku musí něco stát. Tím pádem jsem si na konci připadal jako typická kavka z devadesátek, která jen s velkým úsilím zadržuje slzy ve vytřeštěných očích a marně přemýšlí, jak je možné, že ji ti osmahlí chlapci se třemi kelímky obrali o celou výplatu, když se jí na začátku přece tolik dařilo. Příběh šuměl, šuměl a šuměl, až úplně vyšuměl a ze strany tvůrců šlo o jasnou zákeřnost. / Poučení: To není fér; thriller z Austrálie a nikde žádný klokan. ()

AppleCore

Těžká antidivácká slow-burn filmařina, která se snad v ničem nesnaží divákovi vyjít vstříc. Přesto dokáže The Stranger bez jedinýho výstřelu a kapky krve svojí atmosférou kovat ke křeslu a nechat vás dvě hodiny trápit ve stejných úzkostných stavech, ve kterých se nacházejí hlavní charaktery. Tomu dopomáhá místy až rušivá zvuková stopa, náhlý střihy, uhrančivej soundtrack, zhýralý frustrovaný ksichty a netradiční depresivní příběh o policejním divadle na pozadí jednoho z největších pátrání v historii Austrálie. Tohle je přesně ta tvorba, kterou chci vidět na streamu každej pátek! ()

DwayneJohnson

Tohle já prostě mužů. Zajímavě napínavej příběh, dva typově výborně zvolení herci, no a pak ten úžasnej australskej dialekt. Už mám něco nakoukáno a tím pádem i naposloucháno, ale tohle byla vyloženě pastva pro moje uši. Hodně netradiční film, kterej diváka nenápadně šponuje a nenechá ho ani chvilku vydechnout. ()

Trevor

Veľmi príjemné prekvapenie z Austrálie, kriminálka v štýle Texasské vražedné polia, svojim spôsobom trochu True detective so síce uťahanou ale naozaj hustou atmosférou. Nečakane sa to tu nehemží afroameričanmi, ale predsa len Austrália, samozrejme kostoly a náznak homosexuality sa objaví, lebo Netflix ale inak pohoda. ()

M.i.k.e

brutálně pomalé slowburn drama od protinožců, které nedá divákovi nic zadarmo a ani se to nesnaží předstírat. První polovina nedává moc smysl a má pocitově asi tak tři hodiny, nicméně pokud se přes tuhle dlouhou (až zdlouhavou) pasáž podaří prokousat, druhá polovina kdy se konečně dají věci dávat do pohybu a začne to celé dávat smysl je podstatně lepší. Kdo by ovšem čekal detektivku ve stylu třeba Zodiaca a dalších, ten bude dost zklamán a nejspíš to ještě během první třetiny vypne a nebo u toho minimálně usne...60% ()