Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

blackrain

Ben Stiller je velký sympaťák a s přibývajícími šedinami na hlavě začíná zrát jako víno a to je moc dobře. Taky se někdy takhle zasním jako Walter Mitty a pak to vypadá, že spím s otevřenýma očima. Občasný útěk z reality není na škodu. Mimo již zmíněného Bena Stillera mě potešila přítomnost Seana Penna. Velmi příjemný film s poselstvím. ()

..Lucas..

Nevěděl jsem, co mám od tohoto filmu čekat. Je to snad poprvé, kdy jsem viděl Bena v takové klidné roli. Jinak z filmu vyzařuje hrozná pohoda, což bylo jeho největší plus. ()

Mikita

Takové pohlazení na duši. Pěkný příběh, zábavný, romantický i motivační. A kdo jiný by mohl říkat tak duchaplné věty o smyslu života než Sean Penn. Škoda jen, že nic nevyčnívá a neřadí se do škatulky "nezapomenutelné", to jediné chybí k plnému počtu. Celkově ale všechno ladí, hřeje a báječná volba hudby zní v uších ještě dlouho po skončení filmu. ()

italka63

Nesnáším hory. Nesnáším chlad. Nesnáším rozbouřené moře. Nesnáším arogantní blbce. Toho všeho tu bylo vrchovatě. A taky práce, snění a normálního života. Walter, ten obyčejný dlouholetý pracovník firmy, který vykonával práci s negativy filmů, v které byl ovšem profesionál. Zkrátka a dobře, pro mně samotnou nečekaně plný počet. Za lidskost, hudbu a nádherného irbise horského. Vězte, je totiž dost vzácný... ()

Remedy

„Nepodváděj svoji ženu v zemi, kde žije osm lidí.“ Překrásný příběh o překročení vlastního stínu za pomoci snových i reálných zážitků. Útěk hlavní postavy od reality je tu ale takový dvousečný. Na jednu stranu posouvá Waltera jeho „tajný život“ k odvážnějším a impulzivnějším činům v realitě, nicméně vlivem snových zážitků občas nedokáže registrovat důležité a zásadní informace v reálném životě. Čistě z pohledu emocí přenesených na diváka je u mě Walter Mitty za pět hvězdiček. Závěrečný patos (vrcholem je Walterův mimořádně naivní apel na lidskost slizkého manažera) ale bohužel sráží výsledné hodnocení na trochu slabší 4*. ()

MATADOR

Strašně krásný příklad filmu s úžasným námětem, silným hlavním hrdinou, libovým zpracováním, ale obsahem nezajímavé. Rád jsem sledoval Waltera Mittyho na jeho cestách, na jeho strastech a slastech, za lepší poznáním sebe sama, ale poněkud mi tam chybělo TO NĚCO! U čeho bych si řekl, sakra, to byl perfektní moment. Jsou tam prostě dobré momenty jako scéna na skateboardu, ale v celku to prostě nepůsobí zase tak jak jsem čekal. Možná jsem čekal příliš a těšil se. Z popisu mi ale originál z padesátých let voněl lépe. Tenhle film ale v sobě má obrovskou pohodu a to se mi líbilo! ()

Raketka29

Nesnáším Bena Stillera a tohle dokonce režíroval ... a je to vidět. Nádherně barevný a poutavý příběh, který dokáže prostě zničit svým exhibicionismem aby se zavděčil těm co ho ještě mají rádi. Nahraďte ho někým jiným a je to za plný počet ale takhle tedy ne. ()

PogoJoe

Chviličku mi trvalo, než jsem se nechal unést krásnou poetikou, záběry, optimistickými písničkami a vtipnými nápady, ale pak to stálo za to! Lituji, že jsem neviděl v kině. ()

salalala

Možná je to ve spojení s Benem Stillerem divné, ale Walter Mitty je inteligentní film. Není tu jediný fekální humor, jediná sexuální narážka, prostě nic. Místo toho nastupuje jemný a velmi příjemný humor pramenící ze samotné Mittyho postavy, která je zkrátka "tuctová" a každý se s ní může perfektně sžít. Nejvíc překvapující je na filmu ale jeho režijní nápaditost a troufnu si tvrdit, že Stiller natočil svůj nejlepší film. Ona hravost (viditelná už v úvodních titulcích) mu vydrží po celou dobu, a i když nijak neexhibuje a netlačí na pilu, vychází mu to výborně. Celý film oplývá pohodovou a příjemnou atmosférou, která si většinu diváků získá a pustí je až v samotném závěru. Stiller - herec utáhne film prakticky sám a k jeho prošedivělým skráním tahle role dokonale sedí, stejně tak výborná je i Kristen Wiig. Za zmínku stojí i jakési větší cameo Seana Penna, které si narámně užil. Je malinko škoda, že tempo ve druhé polovině filmu lehce zvolní a občas film stojí na místě. To, že je příběh předvídatelný a nepřekvapivý, bych ani tak výsledku nevytýkal, protože to ani být jinak nemělo. Nejlepší však je, že si každý může domyslet, zda se ten příběh vůbec stal a nebo byl jen jedním velkým Mittyho snem. Za tohle má ode mě Stiller palec nahoru. Feel good film a jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. 70% ()

cineman

Po druhém shlédnutí zařazuji do TOP. Pro ty, jež sedí doma na kavalci a nepřetržitě sní o dalekých cestách, je film balzámem na duši. Především je film ale pro ty, kteří ve své denodenní práci jak na běžícím páse zapomínají na své sny a ztratili kuráž to změnit. Pro ty je inspirací. A takové filmy má smysl točit. ()

FilmFan24

Nádherný vizuál nezakrývá obsahovou a myšlenkovou prázdnotu filmu ba naopak ji jen vyzdvihuje k nadpozemským výšinám. Ještě nikdy snad nebylo ve filmu cestování tak úžasně podané jako tady. ()

JohnMiller

Bože môj, to bolo hrozné. Dávať na odporúčanie kamarátom sa niekedy nevypláca. Vizuálne pekné, myšlienky, som myslím, že pochopil, ale bolo to tak rozprávkovo sladké a naivné, že ma až napínalo. Ako, premyslené to bolo, nebola to rýchlo spečená fraška, ale ja proste takéto zero to hero hollywoodske témy neznášam, iritujú ma. Prvá pomyselná časť plná trápnej fantázie ma síce svojou myšlienkovou pestrosťou zaujala ale keďže som tušil ako sa veci budú vyvíjať, a nemýlil som sa, dej ma každou ďalšou minútou iba hneval. Druhá časť už nosila prvky Into the wild, čo neznášam hádam ešte viac ako marvelovky, takže pre mňa celé zle. Ale nemôžem mu zase vytknúť Všetko. Je dobrý film, iba nieje určený pre mňa. ()

Patw

Perfektní podívaná! Osobně jsem se na film opravdu moc těšil a víte jak to bývá s tím, když od něčeho hodně čekáte. Většinou to dobře nedopadne, ale Walter Mitty a jeho tajný život je něco jiného. Od začátku do konce jsem se u filmu neskutečně bavil. Těch 114 minut uteklo jako voda a já bych šel klidně hned znova. Velmi líbivá podívaná a perfektní obsazení. Nemohu jinak než pět hvězd. ()

Dont

Dlouho mě po skončení filmu tak nemrzelo, že už je konec. Chtěl jsem s Walterem snít dál, toulat se po dalekých krajích a zažívat nová a nová dobrodružství. Do jeho postavy jsem se dokonale vcítil a naladil na jeho vlnu (i proto, že jsem s ním našel hned několik průsečíků), chápal jsem i jeho city k sympatické kolegyni Kristen Wiig. Pro mě jednoznačně nejhezčí film uplynulého roku a bezesporu i jeden z nejlepších. Benu Stillerovi se povedlo neuvěřitelně konzistentně slepit dohromady několik žánrů (dobrodružná romance s humornými prvky) a přitom filmu vtiskl neopakovatelně lehkou formu. Hodně u mě zase stoupl po všech těch přešlapech a bejkárnách , které točil v poslední době a kdy už jsem se ho pomalu chystal zatratit. Doufám, že po téhle cestě bude pokračovat a dopřeje mi další podobné filmové zážitky. A palec nahoru i za Seana „O'Connella“ Penna, lepší casting si nedokážu představit. ()

Aleee89

O existenci Waltera Mittyho mě kdysi zpravil trailer v kině. Počáteční nadšení skutečné zhlédnutí filmu mírně kazí. Je to příjemný film na všední večer, ale nějak jsem nedokázala přistoupit na jeho hru, kdy se sny, fantastické prvky, realita, komedie, drama a další prolínaly. Nějak mi to nesedlo. Je to líbivé, ale nakonec mě nejvíce upoutala hudba a některé záběry nádherné severské přírody. A to je na film asi málo. ()

*Elfík*

Elsijpoiwnhovnovoeqnx. Nebo. Epwkniefpienrvoůadnailsijoúvvevvgnjmum. Ne, nepřešla se mi po klávesnici kočka (ač to velmi ráda dělává). Jen se snažím vystihnout mé převládající pocity při sledováni Waltera Mittyho. A zde je překlad: Eyjafjallajökull. Ano, je to ta sopka na Islandu. Ne, nebyla jsem ta. Ne, nechci se tam podívat. Nemám totiž ráda zimu. Ne, nevím, proč by měl být Walter Mitty tak zajímavý. A ani nevím, co to popadlo Stillera režírovat film, kde chtěl spojit dokumentárno-fantastično-romantično-technično a komediálno. Jelikož! Jelikož, pane Stiller, vy nemůžete pracovat s intelechtuálními dialogy. A ani nemůžete předstírat, že jste kdovíjaký dobrodruh, jež se hrne za dobrodružstvím a poslouchá pseudochytré výlevy fotografa, který se raději dívá, než fotí. Takže... Cože?? Když čekám několik dní na výborný záběr, tak pak sakra fotím a nehraju čutanou s pofidérním míčem!! A krom toho si myslím, že to stejně byl ananas. V Himalájích. Ano! I takové věci se dějí! A co by se dít nemělo? Míchání žánrů kýmsi, kdo ještě před pár lety lízal něčí *** někoho a nechával si dělat účesy ze svého ***. Celou dobu jsem jen dumala nad tím, kdy podobné ''ptákoviny'' přijdou a kdy ona linie příběhu sklouzne z průměrného ''béčka'' do kategorie ''péček''. A ono nic, ejhle! Takže pokud čekáte nějaké ty prasečinky, žádných se nedočkáte (vy perverzní, šovinistická hovada!) a pokud patříte do skupiny, která chce zhlédnout onen slavný intelechtuální film plný filozofických průpovídek a zamýšlením se nad smyslem (či nesmyslem) života a jeho podobného, sáhněte raději jinam. Sáhněte raději do filmografie jiných tvůrců, kteří mají inteligenční kvocient (alespoň) nad pásmem idiocie a nemusí předstírat dobrodružné a odhodlané pohledy jen proto, že nepotkali Strasberga. Tož jsem si myslela, že si takhle jednou hezky dopoledne zalebedím s filmíkem a dečkou v křesílku, ovšem toto antidílo mě alespoň utvrdilo v tom, že bych mohla vstát a začít něco dělat, protože jak tak koukám, tady je to opravdu ztráta času. Tak si básněte a předstírejte, jak to máte v hlavě srovnané, milánci, a buďte od té lásky a nic netočte, ju?! ()

PF 2014

PF 2014