Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

d.beseda

100% krása! Překvapil mě Ben Stiller jako herec a nadchnul mě Ben Stiller jako režisér. Jeho nejlepší herecký výkon doposud. Dechberoucí a originální titulky (jak ty úvodní tak závěrečné). Sice jsem v závěru některé pointy tušil dopředu, ale nic to nemění na tom, že tento film řadím mezi to NEJ co jsem kdy v kině viděl. Mé hodnocení: 100% / viděno: 29.12.2013 (KINO). ()

BrooksW.Here

Takýto dobrý pocit som zo žiadneho filmu už dlho nemal... Výborný soundtrack spolu s vydareným scenárom a množstvom vtipných okamžikov pre mňa nakoniec vytvorili jeden z mojich obľúbených filmov. Som milovníkom geografie, a práve preto mi táto neuveriteľná cestovateľská jazda tak dobre sadla. Celý čas som Walterovi držal palce a jeho cestu som si, narozdiel od neho, veľmi užíval. Neskutočné prírodné scenérie spolu s parádnym príbehom tvoria naozaj nezabudnuteľný zážitok, a to od začiatku až do konca, ktorý dokazuje, že najkrajšie veci máme rovno pod nosom. "Beautiful things don't ask for attention." ()

maseer2

pozitivní energií nabitý feel-good film (jo, všiml jsem si, že už je to tu x-krát napsané), na který se tak hrozně dobře kouká, že mu s klidným svědomím odpustíte těch pár much, které by se na něm daly nalézt (trochu prázdnost + předvídatelnost).. Walter Mitty krásně vypadá, má výborný a skvěle pasující soundtrack, sympatického Stillera před kamerou, nápaditého Stillera za ní a jako celek funguje fantasticky, takže jsem úplně maximálně spokojen.. Sean Penn navíc s přehledem vyhrává cenu za nejvíc cool chlápka roku, třebaže mu výrazně šlape na paty Bill Nighy z About Time :) ()

PROROK14

Partia dobrých hercov na čele s prekvapivo výborným Stillerom (ešte som ho asi ani nevidel v nejakom vážnejšom filme) a príbeh, ktorý nenudí ani na sekundu sa mi postarali o príjemne strávené dve hodiny. ()

GeusX

Takový snílkovský motivační příběh s krásnými scenériemi Grónska a Islandu. Komedie jen opravdu velmi zlehka a romantika sotva nakousnutá. Pohodový film se zajímavými momenty. Dojemná závěrečná několikavteřinová scéna to nevytrhne, abych to ohodnotil výše. (Nehledě na to, že jsem již tak nějak dávno vytušil, co že se to objeví na titulní stránce). Za nejslabší článek považuji herecký výkon Bena Stillera, který mi přišel dost nevýrazný, mdlý, bez širší palety emočního projevu. 70% (viděl jsem: 1x) ()

bouncer

Pár hezkých momentů v závěru filmu nezachrání tu více než hodinovou, ukázkovou nudu před tím. Šíleně nevtipný Stiller a nejnudnější začátek filmu v posledním roce. Nebavilo. ()

Johny_fork

Příjemná oddchovka se Stillerem s množstvím krásným záběrů (Island, velehory). Ovšem žádný myšlenkový přesah se nekoná. ()

MoiJe

Nesledovalo sa uplne zle. Ale pocit marnosti nie je vyvolany len tym, ze som v poslednej dobe nebola v Gronsku. ()

Terva

Zajímavé včlenění úvodních titulků do "městského" prostředí. CITÁT - ....a udělal jste někdy něco, co by stálo za zmínku?....... Je to o statečnosti a cestě do neznáma. CITÁT - Erékción? Erukción? Erex? Jo erupce?!?........ Je to nádherné, dojemné, hravé, dětsky krásné a vůbec jsem nečekal, že mi Ben Stiller tak zapadne do role Waltera Mittyho. CITÁT - Když se mi nějaký okamžik líbí, nechci si ho kazit fotkou........ Já vím, má to jednoduchý a možná i očekávaný konec, ale o tom to je, to je prostě LIFE......... ()

JohnCZ

Snímek, který je esencí toho, co mám na filmech rád. Působí pozitivně, ale ne přehnaně pateticky. Je lehce komediální, příjemně nadnesený, ale umí i upřímně pohladit po duši. K tomu nádherné záběry Islandské přírody za doprovodu výjimečného výběru hudby. Scéna, kdy se Walter konečně setkává se Seanem a společně sledují bílého leoparda je pro mě ikonická. A k tomu hromada hromada estetických drobností a vizuálních hrátek, které tenhle film v mých očích vyzdvihují na ten pomyslný vyšší level. Popravdě, nikdy bych nečekal, že Ben Stiller dokáže něco takového natočit. ()

Hem.m

Krásné scenérie, skvělý výkon Bena Stillera jako herce, tak i jako režiséra, opravdu vynikající hudba, kterou si budu muset nějak sehnat, a ještě scénář dodal tomuto filmu všechno potřebné, aby byl prostě dokonalý. Po dlouhé době jsem totiž zase viděl nějaký film, který se mi opravdu líbil a měl z něj takový ten dobrý pocit, že těch 110 korun, co jsem dal za kino, stáli za to. PS: Představy byly naprosto dokonalé. Občas taky prožívám něco podobného. Inu, asi se po čtyři-třítce taky vydám na takové dobrodružství a na seznamku, kvůli nějaké spolupracovnici. A taky chci být zliskán větvičkou v Himalájích. (Kino) ()

salisbury

Snílek Walter od Bena Stillera s Benem Stillerem nechal za mě snít mé sny v oblacích vzrušující fantazijní představivosti. Plul jsem s ním v korábu touhy rozbouřeným vulkánem pěnícím ze sebe svou horlivost a dychtivě prahnul po zážitcích, ze kterých cítím překrásný pocit životního naplnění provoněný bukétem dobrodružného toulání. Jdu se teď podívat kdy mi letí letadlo do Grónska, z něhož bych se měl dostat vrtulníkem ovládaným nestřízlivým pilotem do míst, kde seskočím na plovoucí loď směřující k nehostinně krásným břehům islandským. Skateboard samozřejmě beru sebou. Nesněme v srdcích naše sny, ale uskutečňujme je a žijme jimi. ()

stiw

Po dlouhé době jsem konečně z kina neodcházel zklamaný. Skvělý film a ještě lepší záběry a nápady v něm. ()

PauloZ

Podstatně vyzrálejší a rafinovanější, než většina Benovích dosavadních komediálních taškařic. Alespoň to tak v prvním dojmu působí. Jenže příběh je velice jednoduchoučký a vlastně mi ani není jasné, o čem přesně film má být, co z toho plyne. Jestli v tom má být něco hlubšího, nebo pouze povrchní (ale efektní) honba za posledním úspěšným úkolem ve firmě okořeněná o romantické choutky. Při tomto pojetí, jak to na mě působilo, mi tam zkrátka chybí hlubší přístup, lepší provázanost scén a nějaká větší významová nadstavba. Protože takhle to působí jako pěkný film (ani drama, ani komedie), který je ale vlastně o ničem a je velmi prostý. PS: Fantaskní Walterovi představy jsou ale parádní momenty, které má v jistých chvílích asi každý z nás. :) ()

berny2468

Poprve mě film nijak nezaujal, ale po třetím shlédnutí jsem si film zamiloval. Ben Stiller je skvělý herec, a jak se zdá tak je i skvělý rezisér. Skvělou práci odvedl Theodore Shapiro. A scény na Gronskou a Islandu jsou prostě dokonalé. 90%. ()

F.man

Pozor, on ten Ben Stiller nebude žádné potrhlé komedionální střevo, které skáče, jak studia pískají. Walter Mitty mě svou bezprostředností učaroval. To je přesně ta postava, kterou si snílci pouštějící Velkou rybu minimálně jednou ročně, prostě musí zamilovat. Už teď se těším, až se do toho podivuhodného světa podívám zase. Beautiful things don't ask for attention. ()

PF 2014

PF 2014