Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

charlie_ando

Díky takovýmto zážitkům chodím rád do kina a vždy budu obhajovat jedinečnost potemnělého kinosálu pro vnímání jedinečných filmových kousků. Nestává se mi často, aby mě film takhle dostal, ale téhle filmové poezii se to podařilo. Smekám před Benem Stillerem, jak za jeho herecký výkon, kdy obdivuhodně ztvárnil hlavního hrdinu Waltera Mittyho, tak i před jeho povedenou režií. Skvělý soundtrack jak písničkový tak i instrumentální od Theodora Shapira doslova souzní s obrazem a vytahuje celkový zážitek hodně vysoko. Pokud jsem pozitivně mluvil o hudební stránce tak nelze nezmínit i dech beroucí kameru od Stuarta Dryburgha jenž si dokáže pohrát s drobnými detaily, ale fantasticky zobrazuje i velké celky. Herecké obsazení je výtečné a jednotlivé charaktery dobře pasují všem protagonistům originálních postav jak oblek šitý na míru. Podle krátkého a už hodně vousatého příběhu od James Thurber, který světlo světa spatřil už roku 1939 napsal Steve Conrad scénář, jenž má hloubku a oplývá milým a jemným humorem. Příběh je prostý, ale přitom brilantní. Vypráví nám o obyčejném člověku, který před všední šedou realitou utíká do vysněného světa, ale v jeden okamžik musí překročit svůj stín a vydat se do velkého světa, který stojí za to objevovat. Tvůrci přichází s jednoznačným posláním, že život je jedinečný a musí se žit a ne promarnit. Filmová poetická balada o radosti ze života. ()

-Dawe-

Neexistuje lepší lék na stereotyp, než rychlé rozhodnutí. Nepřemýšlejte o tom, co chcete zrovna udělat a prostě to udělejte. ()

DavidS.

Forest Gump polapený ve světě fantasie...Milé, pozitivní, hravé, ale v podstatě nedotažená blbina a islandská pohlednice... ()

Chmur

Pro mě osobně zklamání, neboť jsem určitě čekal mnohem víc. Příběh nebyl moc nápaditý, Stiller mě tentokrát herecky taky nějak zvlášť nezaujal a ani to nebylo moc nápadité. V podstatě průměrný film s několika krásnými záběry přírody. Kamera a exteriéry jsou na tomhle filmu asi to nejlepší. ()

Chipsonator

Pokud potřebuje získat fofrem dobrou náladu, pusťte si Waltra Mittyho, ten vás jí určitě nabudí. Walter Mitty je velice krásný a příjemný film po jehož skončení budete mít kurňa dobrou náladu a sní i chuť vyrazit do Grónska (ano, té Země), Island nebo Afgánistánu a kdo ví kam ještě. Ben si to dává jak herecky tak režisérky, ostatní herci jsou taktéž fajtn, Sean Penn když je na plátně, třeba byť na fotce, tak si krade film pro sebe. Navíc soundtrack je fakt parádní! 85% ()

joora1

Wow. Ben Stiller natočil film, u kterého na konci vnímáte titulky a do myšlenek se vám derou pouze ta tři písmenka, která jsem napsal na začátku. Bez debat je to ten nejlepší film, ve kterým kdy Ben Stiller hrál a to jsem ho jako herce moc nemusel. Ve Waltru Mittym je hodně upřímnosti a fantazie, kterou prožívá každý z nás. I na konci pořád zůstává tím skromným člověkem s otevřeným srdcem. Film je i o skvělé vizuální stránce. Stillerova jízda na skatu po islandské krajině nebo nádherné vizuály grónské krajiny, či Himalájí jsou dechberoucí. K tomu úžasní Arcade Fire. Líbilo se mi, že Wallterovo putování bylo "normální" a nesnažili se z toho udělat něco nereálného, jen aby naplnili nějakou představu o nepřekonatelném dobrodružství. Jednotlivé scény byly skvělé i humorné. Bavili mě všechny postavy a zvlášť ty, které se mihly jen chvilku. Navíc Sean Penn, tomu všemu v dobrém slova smyslu nasadil korunu. A poslední scéna mě neskutečně dostala a bylo to skvělé vyvrcholení filmu. Musím říct, že ihned po skončení filmu jsem si pustil Space Oditty od Davida Bowieho, to jsem prostě neodolal:). ()

Pavlík

05. 04. 2014 (108.); Walter vykoná neuvěřitelnou poutˇ, aby všem ukázal, že nic neztratil, kolegyně Cheryl je jistě pozitivní ()

korndaddy

Jeden z mála filmů, ve kterém mi nevadí Ben Stiller, jeho smysl pro humor a ani romantická linka filmu. Film plynul a já se bavil. Ale pořád to bude taková ta Stillerovina, na kterou po čase zapomenete a ten jeden moment, který si pravděpodobně budu pamatovat mé hodnocení už neovlivní. ()

Jaccobos

Atlas mraků je kravina, která provokuje, ale jsou tam hezký obrázky a scenérie - tohle je schovaná kravina, takže to o ní nelze úplně naplno říct - maskuje se to pod cool scény, Sean Penna a sérii vtipných situací - hezký obrázky jsou společným jmenovatelem. ()

Wally

Strašně těžký film na hodnocení...kladně hodnotím jeho ´roztomilost´, hudbu, exteriéry a vizuální efekty. Jo a taky , že to nebyla typický ´stillerovka´. Jinak to tak hezky plyne, ale přeci jen čekáte něco víc a to ´něco´ nepřijde....aspoň u mne se tak nestalo... ()

Seti

Ben Stiller skrze Waltera Mittyho pomrkává na všechny zakuklence zalezlé ve svých ulitách a řve na ně, že je čas vylézt a začít žít. Film o snílkovi, který byl donucen otevřít oči a zjistit, že skutečný život může být daleko zábavnější a uspokojivější než ten odehrávající se pouze ve fantazii. Stačí jen sebrat odvahu otevřít se novým zážitkům a nebát se žít. Za tenhle maximálně pozitivní filmový zážitek ti Bene děkuji a budu se snažit vzít si tvoje pomrknutí k srdci. ()

klukluka

Překvapení se nekonalo. Momentálně to sice ještě pořád má 79 procent (od posledně už to podle mě o něco málo slezlo), ale je to hodně, hodně vyvoněné NIC. Ten film je úplně o hovně. Klasická "kvalitka" á la Ben Stiler. P.S.: Pár dnů po tomhle jsem si dal už asi potřetí "V Červenci" od Fatiha Akina. Je si to v podstatě dost podobný, i Daniel Bennier se vydá na dobrodružnou pouť, která změní jeho i jeho život. Na rozdíl od příběhu Waltera Mittyho byl ale příběh Daniela Benniera daleko uvěřitelnější, zajímavější, dobrodružnější, byť mnohem skromnější. Také byl méně školometský, protože místo přemoudřelýho fotografa světového formátu k němu promlouvala obyčejná, skromná holka. Proto ode mě má V červenci absolutorium, a proto na Waltera do týdne zapomenu. Protože V červenci je film jako život, zatímco Walter je film. To není kompliment. ()

Mistickzz

Sympatický nápad, úkrutná nuda s najväčším nýmandom a tragédom pod slnkom. Bem Stiller si zahral len ked sa Walter ponoril do tých svojích predstáv. ()

rosscrock

Moc pěkné obrázky, moc pěkná hudba. Nic víc,nic míň. Btw...Bowieho Space Oddity kolem mě celý život jen tak proplouvala, ale po filmu u mě zakotvila a zdá se mi, že nehodlá odplout...Ještě jedno bych rád zmínil - konečně jsem se naučil vyslovit jméno eyjafa...elyjaf...eyjaflala...No, víte co myslím... ()

JamesSi

Definice kvalitního feel good movie. S čistým svědomím nemohu dát 4 hvězdy, ale některé scény vážně zvednou náladu. 3 a půl hvězdy. ()

Zagros

Bena Stillera moc rád nemám a jeho filmy mě povětšinou neberou, čest výjimkám jako Rabín, kněz a krásná blondýna. To ale nebyla jeho typická role. Stejně tak jako nemá svoji typickou roli ve filmu Walter Mitty a jeho tajný život a to je dobře. Role nevýrazného snílka mu sedla a hodil se do ní skvěle. Stejně jako mně se trefil do nálady celý film. Jednoduchý příběh prokládaný snovými vizemi se mi hodně líbil a Benu Stillerovi se i jako režisérovi povedlo vytvořit místy až magickou atmosféru. K tomu mu dopomohl výtečný soundtrack, který jsem si již mnohokrát pustil. Původně jsem dal čtyři hvězdy. Po opakování, kdy se kouzlo částečně vytratilo, snižuji na tři. Doporučení ale rád nechávám i nadále. ()

kukuuuc10

90% Kino.¨Tímto by se dal krásně završit rok 2013! Opravdu. Ben Stiller měl v tomto snímku vyšperkovanou kameru, strhující příběh, dokonalé prostředí, které bralo dech. Scéna s longboardem, karaoke na Islandu a Sean Penn ke konci...palec hore! Podle mě to splnilo všechny uvedené žánry na jedničku. Letos už snad ani nic dalšího vidět nemusím. ***** ()

PF 2014

PF 2014