Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Radlajzzz

Tak od tohoto filmu jsem očekával mnohem víc. Hodně děr v ději, klasický film u kterého se nesmí příliš hledat logika. Pefektní byla první část filmu - německý důstojník ve francouzské chalupě - velmi dobře zahrané, opravdu podařená první scéna. Jinak mě film nijak zvlášť nezaujal, nemusim vidět znovu. ()

0linA

Naprosto vynikající. To napětí, které srší z každé scény, kdy se po 15 minutovém tlachání už klepete aby se konečně něco stalo, je naprosto úchvatné a zábavné. Zkrátka klasický Tarantino. 5* ()

Jarb

Filmy od Quentina Tarantino nikdy nepatřily mezi moje oblíbené, jediný Pulp fiction na mě udělal dojem a teď až Hanebný pancharti. Stejně to chce odvahu změnit dějiny podle svojí představy, já si nemůžu pomoct ale musím hodnotit plnou sestavou hvězdiček...Tenhle film je prostě skvělej! ()

Korina

Hodnotím lehce pod průměrně a to z jediného důvodu, kterým je prostě rozčarování. Nechápu zcela, jaký smysl má točit snímky, které jsou tématicky o nacizmu, který existoval a o hrdinech, kteří neexistovali. Částečně však chápu, že si vnitru přejeme, kéž by to tak bylo, kéž by tito sadističtí zabijáci existovali , to by Hitler čuměl, tedy jen do té doby, než by dočuměl. Jinak je film po stránkách dějová linie, hlavní hrdinové, efekty...propracován dobře Tarantinovsky, za to dvě hvězdičky. ()

Menec

Nevím, nemůžu si pomoct, ale filmy od Tarantina, jako je Kill Bill 1a 2 a Sin City, nemám vůbec v oblibě. Nic na tom nemění ani Hanebný Pancharti. Film, co trvá přes dvě a půl hodiny mi přijde strašně nudný, natahovaný... no prostě celkově nic moc. Přemýšlel jsem o * ale nakonec jsem dal ** díky scénce v té hospodě ve sklepě a několika hlášek od Brada Pitta. Ale nato že ten film má skoro 90% procent, jsem čekal rozhodně o hóóódně víc. Každý má rád holt jiný šálek kávy:-) ()

gizi

Musím říct, že film je profesionálně a poutavě udělaný (výborně udělaný zvuk, dobré herecké výkony i hudba apod.), takže i délka 2,5 hodiny není na obtíž, protože se pořád něco děje (prostě se to nudně nevleče a uteče to skoro jako nic). Z tohoto pohledu se zdá, že jde o dokonalý film. Bohužel najdou se i výtky. První směřuje k velké brutalitě, která je detailně zobrazována (chlap to překousne, některý i vychutná, ale moje manželka musela od filmu odejít už při skalpování). Druhá výtka směřuje k mému oblíbenému tématu kritiky: nedůslednost v "reálném" pojetí filmu. Tím nemyslím to, že se mění dějiny, to je v pořádku, to se musí tak brát, že jde o film. Mám na mysli takové věci, jako nereálnost fungování Panchartů, jejich amatérismus, to, že nechali židovku prostě utéct apod. Celkově tedy má u mě film vysoké hodnocení, ovšem nikdy nedosáhne na skvělého Kill Billa (oba díly) a ani ho už znova nikdy vidět nemusím. 80%. ()

najki

tak pre mna je toto najlepsi Tarantinov film, v ktorom nechyba jeho typicky humor, ale to, ze to zaroven spojil s historickymi udalostami a nevahal ich dokonca zmenit, to je jednoducho pecka. Dve a pol hodiny ubehli ako voda, kludne by som zvladla aj viac. Prava filmova chutovka. ()

shinlove

5* za to, jakým způsobem film začal, 5* za to, jakým způsobem to zahrál Brad Pitt, protože ten si to nesmírně užíval. 3* za příběh a odpad za nudu, s jakou byl podán a natočen. Quentine, jsi režisér jednoho filmu. Kompromis a navíc přidám - dám celkově 4*, ale to jen za ten skvělý začátek a za Brada, se kterým jsi měl mistrovskou ruku! :D ()

g.carpa

Já a Tarantino - to nikdy nepůjde dohromady. Ale mrzí mě to! Už když jsem shlédl první "po všech stránkách brilantní" kapitolu, věděl jsem, že to nemůže vydržet. Přesto musím ocenit celkem originální námět a vyčnívajícího Christopha Waltze! ()

vlnka

Neviem, či som ja divná ale ten film ma nudil. Bol príliš dlhý a asi pri žiadnom hereckom výkone som si nepovedala "wow", bolo to proste o ničom. Brad Pitt na mňa pôsobil ako vodca nejakej bandy šašov a neviem, či sa mi to iba zdalo, alebo mal fakt nejak čudne vystrčenú dolnú sánku a pripadal mi strašne smiešny. Bola som jednoducho sklamaná. Aj keď tam bolo zopár celkom vtipných scén a ani vyrezávanie hákového kríža na čelo nebolo celkom na zahodenie, ma na tom filme absolútne nič nezaujalo. Neviem či aj tie tri hviezdičky nie sú veľa. ()

vrgulnik

Tarantino má tu smůlu, že je v rámci svého žánru režisérem nejvyšší kategorie a jako takový bude i hodnocen. Pancharti jsou skvělí, vtipní, úderní a směšní a přesto. Něco málo mi v tom chybělo. Film byl natolik neuvěřitelný, že mě nevtáhl do děje tak, jak by možná mohl, nebo spíše měl. Můžete namítnout, že u Tarantina je to normální, ale pokud si někdo vybere historické reálie a nakonec je totálně překope, musí počítat s tím, že to někomu "nepůjde pod nos". Slizký plukovník Landa celému příběhu dominuje a v podstatě nemá konkurenci. Scéna, kdy ohromí amíky svojí plynulou italštinou je naprosto k popukání. Konec Diane Kruger Tarantinovi nikdy neodpustím! :-) Pro mě 90%. ()

BeaVV

Samozrejme, že tomuto filmu sa da vytknút vela a aj to niektorí spolukomentatori urobili, ale to nič nemení na fakte, že film je filmovou lahodkou, že herecke výkony sú brilantné aj od takej " komerčnej ikony " /Brad Pitt/ ako podotkol POMO. Ja som sa skvele bavila a to tarantinovky nemusím. Dávam všetkých 5. Ps: Tosim skvelý komentár plne s ním súhlasím. ()

L_U_M_P

Vtipne dialogy to ano, v pohode soundtrack aj ked miestami opajsnuty, ale Martin Wuttke ako Adolf? Otras. Dalej prilis vela kecov, minimum akcie. Ako vojnovy film to vobec neposobilo, umele, miestami prilis karikaturisticke a nelogicke, celkovo bez hlavy a paty. Dalsie minusy su minutaz 153 min. a rozdelenie na kapitoly. Akoby siel Tarantino z kopca...oproti Pulp Fiction, Kill Bill a Sin City slaby odvar. Pobavil som sa, no cakal som o dost viac, o tyzden si ani nespomeniem ze som nejakych bastardov videl, sorry. 6,5/10 ()

Tal_Rasha

Pred vzhliadnutim tohoto filmu som si myslel ze to bude efektna vyvrazdovacka podobna Kill Bill ale bol som prijemne prekvapeny. Naozaj skvele dialógy , krásne vykreslene prostredie. Skvele sceny a vyborne herecke vykony, z ktorych by som najviac asi vyzdvihol Christopha Waltza ktory sa svojej ulohy zhostil perfektne. Moj druhy najoblubenejsi film od Tarantina po Pulp Fiction. ()

Erlish

Po druhém shlédnutí se přikláním k plnému hodnocení.. Je to hlavně asi proto, že jsem těstně předtím shlédl i Pulp fiction.. Na podruhé mě Pancharti naprosto dostali. Quentinův rukopis je tu cítit opravdu v každém záběru. Rozdělení na kapitoly je geniální a představování postav se tam hodí více než dost. Brutalit je tam přesně tolik, kolik by tam mělo být aby to navodilo správnou atmosféru. Herci jsou vskutku úžasní hlavě Christpoh Waltz mě dostal. Hudba je tak dokonalá že lépe už by to nešlo. Diane Krueger a Mélanie Laurent jsou půvabné, chlapi drsní jak by měli být. Prostě už 5* a nikdy jinak, tenhle snímek mě dostal... ()

numan

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů roku od chronicky přeceňovaného režiséra. Druhá světová válka v alternativní verzi, která jakoby vystoupila ze snů žáka čtvrté třídy základní školy, zmasírovaného komunistickou propagandou - tak někdy v polovině 70. let. Neskutečně vleklé nudné dialogy, dlooooooouhé záběry, které by měly vyvolávat napětí, ale vyvolávají maximálně nudu, plus pár těch krvavých nechutností. Tarantinova posedlost starobou těch nepřečkatelných 150 minut navíc vycpala další oplzlou směskou módní "retrohudby", z níž jako muškát z hnoje trčí Bowieho klasika, ukradená z Cat People - v páně režisérově podání ovšem degradovaná na videoklipovou reklamu na šminky. Jediné pozitivum vidím v tom, že poslední třetina filmu už docela jede. ()

zurivymlok

Mezi nesporně kladné stránky filmu patři výborně napsané dialogy. Osobně bych byl raději, kdyby Tarantino příběh okořenil více hutnou atmosférou, která byla cítit v prvním kapitole. Stějně jako každý Tarantinův film i tento se vyznačuje vynikajicími hereckými výkony. Zvláště ekcelovali Christoph Waltz a Mélanie Laurent. Ovšem i další herci nezůstávají pozadu. Brad Pitt, přesto že je nazýván komerční ikonou a některými jsou občas zpochybňovány jeho herecké kvality, podal spolehlivý výkon jako ostatně vždy. Bohužel jeho postava (pro mě nečekaně) patřila k těm méně zajímavým a i toho prostoru nedostal tolik, jak jsem čekal. To souvisí s tím, že "hanební pancharti" i jako celek toho prostoru moc nedostali. Celkově jsem spokojen, i když si myslím, že film měl potenciál být ještě o chlup lepším. 90 % ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019